Да зборуваме на дијалект

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija19, 12 февруари 2010.

 1. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Машки
  Еве ви еден предизвик:

  Че ом, че јам, че доум...
  На каков дијалект е ајде да ве видам...

  Ќе ги замолам само тие од таму да не издаваат и да ги остават другите да погодат од каде потекнува дијалектот.
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 2. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.796
  Пол:
  Женски
  Прилепски ?
   
 3. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Машки
  Неееееее
   
 4. Ladyyyy567*

  Ladyyyy567* Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2018
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Кавадаречки:)
   
 5. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Машки
  Тооо сестро...бравос!
   
  На Ladyyyy567* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. azzurro

  azzurro Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Машки
  @La.loca tue sim ve citam od vreme na vreme nekako padana temava se izgubivmo
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 7. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.796
  Пол:
  Женски
  Да, никој не пишујт
   
 8. azzurro

  azzurro Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Машки
  Kako si ti sto ima novo ? :D
   
 9. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.796
  Пол:
  Женски
  Добра су, ново немат ништо се онака стандард работи, ти како си шо имат ново кај тебе? :D
   
  На azzurro му/ѝ се допаѓа ова.
 10. azzurro

  azzurro Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Машки
  Добар сум и ја...и кј мене све старо работа ваму таму и таке...ја и ти ќе ја оживимо малу темава инаку ќе се изгуби :D
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 11. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.796
  Пол:
  Женски
  Ам така, требит да оживејт малце, пред некое време едвај ја најдов.
  Еклери донеси, ја кафе ќе пра, какво го пиеш со шеќер или без или па средно?
   
  На azzurro му/ѝ се допаѓа ова.
 12. azzurro

  azzurro Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Машки
  Еклери ја частим...а кафето може со шеќер да биде да се облажимо саглам...кафе одамна немам и пиено:D
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.936
  Допаѓања:
  33.078
  Пол:
  Женски
  Какао за мене. :D
   
  На La.loca и azzurro им се допаѓа ова.
 14. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.086
  Допаѓања:
  2.486
  Пол:
  Женски
  Стајте едно и за мене!
   
  На La.loca и azzurro им се допаѓа ова.
 15. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  5.756
  Пол:
  Женски
  Шо прајте бе да'аааааа...

  Ај кој ќе погоди шо значи
  да ти ја заврештам една?
   
 16. azzurro

  azzurro Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Машки
  Ајде може има и благо ако сакате да се облажимо малу со еклери :D
   
  На La.loca, Miss666 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 17. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.936
  Допаѓања:
  33.078
  Пол:
  Женски
  Можит како не, уште филм да пуштиме. :D
   
  На La.loca, Miss666 и azzurro им се допаѓа ова.
 18. azzurro

  azzurro Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Машки
  Bogami eden dobar film dobro bi doslo (y) usate toa fali
   
  На La.loca и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 19. coki35

  coki35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Машки
  кај сте пријателчина како сте?:)
   
 20. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.796
  Пол:
  Женски
  Ти текна и на нас 8)
  Супер сме, ти како си ?