Да зборуваме на дијалект

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija19, 12 февруари 2010.

 1. coki35

  coki35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Машки
  јас не ве заборавив само бев со обврски :) добро сум, да се организираме и да се дружиме:)
   
 2. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Куманово не е град, Куманово е ДРЖАВА !
  Куде сте бре људи ???
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 3. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.796
  Пол:
  Женски
  Може
  Тука сме, ти кај си ?
   
  На coki35 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  46.692
  Пол:
  Женски
  Куде е @RAF Camora????
  Без него не га бива тему8)

  Ама причам српски бетер од Бетка со врло веома, и од Заев ми се ударамо во грудима нашима:rofl::rofl::rofl:
   
  На La.loca и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 5. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  ја ме ја сга дојдо од работу па да виду што има овдена малко
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 6. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  33.056
  Пол:
  Женски
  Одамна го нема Раф :(
   
  На Rama и La.loca им се допаѓа ова.
 7. coki35

  coki35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Машки
  сите ве нема одамна не само него:)
   
  На Rama и La.loca им се допаѓа ова.
 8. coki35

  coki35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Машки
  и кој частит вечерва пица има нешто таква работа ;)
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  37.738
  Пол:
  Женски
  Друже, вака не се збори во Куманово :)
   
 10. coki35

  coki35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Машки
  тука сум ке пиеме пивце вечерва?:D
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  33.056
  Пол:
  Женски
  Кај и да е само пиво ќе почнит да се пиет. :D
   
  На La.loca и coki35 им се допаѓа ова.
 12. coki35

  coki35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Машки
  може со вкусна пица :D
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  фала на информацију дека овакој не се е зборело цел живот га збору најде сга ти да ме учиш...
   
 14. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  37.738
  Пол:
  Женски
  Збору га и ја, затој ти и викам. Овј втор пост веќ заличуе, а прв знаеш дека врску нема. Знаеш и ради кои зборови.
   
 15. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  а чекај малко, од куде си тачно ? Праша ли ме мене ? Можда тга некој работе ке ти се разјаснив
   
 16. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  37.738
  Пол:
  Женски
  Од куде си ? :)
   
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Од куде тумбе и три бандере:rofl:
   
 18. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.796
  Пол:
  Женски
  Ја поста, пицата за вас нека бидит:D
   
  На azzurro му/ѝ се допаѓа ова.
 19. coki35

  coki35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Машки
  важи договорено за тебе гајбиче пиво :D
   
  На La.loca и azzurro им се допаѓа ова.
 20. azzurro

  azzurro Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Машки
  I ja vi se pridruzuem ako moze :D samo pivo kje piem :D
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.