Да зборуваме на дијалект

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija19, 12 февруари 2010.

 1. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  1.077
  Пол:
  Женски
  Де онади ги виа алиштата види го ноа времето ќе ги онаде
   
  На Bebce1 и edna_malecka им се допаѓа ова.
 2. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.641
  Пол:
  Женски
  Да онакваш.
  Скоро го слушнав и многу ми е глупо.
   
  На edna_malecka и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.657
  Допаѓања:
  6.839
  Пол:
  Машки
  Че дом - Ќе дојдам
  Че пом - Ќе појдам
  Чидиш ваму? - Ќе идиш ваму?
   
  На Milkiway и edna_malecka им се допаѓа ова.
 4. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.837
  Пол:
  Женски
  Че ојме бе за мај на езеро или на мсркукуле, шо ти е кој че не запри. Ова карантинов досаден не можам појче.
  @Stark
   
  На quattro, edna_malecka и Stark им се допаѓа ова.
 5. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.657
  Допаѓања:
  6.839
  Пол:
  Машки

  Ебаго од Прилеп си??
   
  На edna_malecka, Bellaa1234 и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 6. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  8.128
  Пол:
  Женски
  Што е
  :?:
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.837
  Пол:
  Женски
  Маркукуле* Aka маркови кули
   
  На quattro, edna_malecka, Cutiepie1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.641
  Пол:
  Женски
  Шо да правеш.
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.837
  Пол:
  Женски
  По мајка :D
   
  На edna_malecka, *Amethyst* и Stark им се допаѓа ова.
 10. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Женски
  Па кј сте ме људи, живи сте? Ја поцркав од вруќинава, немоем више. Шо има кј вас? :D
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. snegulka55555

  snegulka55555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2020
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  75
  Кај мене шо да има... Измрзнав... Ладно ми е..
  е шо да правам.... Можеби не ви звучи на дијалект, ама таа е... Скопјанка сум :D
   
  На edna_malecka и marija1907 им се допаѓа ова.
 12. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  9.977
  Пол:
  Женски
  Ај шо побргу нек си ојт коронишчево да мојме да шетаме ко порано.
  (Охридски )
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.369
  Ногу сакам да идам в планинта. Да берам зрели јгкотки и црешки. Ама времто не чини. Лдно, в коски улага. А ни црешки сега нема. :(
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  9.256
  Пол:
  Женски
  Да ви кажем многу овде сте се распишуеле на мојов диалект, сигурно свите надвор се знаемо :D
   
  На edna_malecka и azzurro им се допаѓа ова.
 15. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  16.212
  Пол:
  Женски
  Супер е времето, има снег еле. :wasntme:
  Едвај чекам да дојде време кога ќе го нарупа до колена. Оште санка да имам, и поледена подлога. И стрмна удолница ако веќе треба да биде фул пакет каприци.
  И да сам си дома, со 10 години помалку...
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  1.185
  Допаѓања:
  17.164
  Пол:
  Женски
  Кај сте бе брат? Шо прајте? Шојма?

  Бооо колку ми е мачно да пишам литературно на форумо, не мом да се искажам ко чоек, шубо вака.
  Гледам за времето зборате, да ви одговорам ко таксист: ова времето никако да се попрај, немојме да дишиме од РЕК.
  А тии чупе шо работиш?
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Женски
  Ја еве по дома, домаќински работе. А ми се јаде-ми се палче... и ми се шета.
  Уствари ми се вози со оној мојон и да праем солистички концерт а надвор да се истури мушки :rofl: :rofl:
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Убаво неделно сабајле. Гледам слнце огреало. Ск ќе станем и ќе си напрајм едно кафе. Вие што прајте, станате ли, расните ли се? :D
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bezobrazna01

  Bezobrazna01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  1.835
  Пол:
  Женски
  Дека да идам? Дека да се бесам?
  Не ми се живее:D
  Преска го чув овоа од една другарка:P
   
  На hermosa и edna_malecka им се допаѓа ова.
 20. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  5.371
  Ние неаме некој посебен дијалект, така да може ли да ви пишам нешто на еден друг дијалект од кај шо влечам потекло али не е од Македонија?
   
  На SexyGirl2 и edna_malecka им се допаѓа ова.