Да зборуваме на дијалект

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija19, 12 февруари 2010.

 1. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.682
  Допаѓања:
  9.572
  Пол:
  Женски
  Пиши, да се смеам:D
   
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.045
  Допаѓања:
  5.364
  Што искаш да ти думам? Јутре треба да ми доодат две другарки а ја не могу да спием. Чу си останем цела ноч с кафето и ега не паднем јутре цел д'н... Искаш ли јоште да думам? Малко сам заборавила да думам по нашински...
   
  На GirlLove и edna_malecka им се допаѓа ова.
 3. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  Радовиш?
   
 4. asdas

  asdas Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  1.092
  Торлачки, најверојатно јужна Србија.
   
  На GirlLove и blueeparadise им се допаѓа ова.
 5. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.045
  Допаѓања:
  5.364
  @SexyGirl2 Не, не, Босилеградски дијалект е - Србија, убаво си кажа @asdas. Зборат мешаници од македонско-српско-бугарски. :D
   
  На asdas му/ѝ се допаѓа ова.
 6. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.682
  Допаѓања:
  9.572
  Пол:
  Женски
  Кај кажуваат вака? :rofl:
   
 7. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  898
  Пол:
  Женски
  Тиквешкиот регион
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Just_a_kid

  Just_a_kid Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2021
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Дек си бе? Немогу више да те чекам, смрзна надвор на студеното, ај побрзај малку.
   
 9. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.550
  Допаѓања:
  16.603
  Пол:
  Женски
  Ич не го искам зимното време оти сам ногу зимурлива и не мога да подноса студ. На вонка дуа ветер на сите страни. Сношчи ка си легнах не можех да се стопла, нозете кокал ми беа. Ѕаранта ич не ми се стануваше.
  :lol::lol::lol::lol:
   
  На Dust и orevokrsacka им се допаѓа ова.
 10. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  6.012
  Што значат кокал и ѕаранта?
   
 11. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.550
  Допаѓања:
  16.603
  Пол:
  Женски
  Ѕаранта значи утринава, а другото наместо „нозете ми се многу студени“ велиме „нозете ми са кокал“. :D
   
  На orevokrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  1.790
  Пол:
  Женски
  Не чактисав дека го љуфнав чикмако :emo:
   
  На Modernistka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  898
  Пол:
  Женски
  шо тупотиш каа коњ оди каа шо се оде. Гуска ни една
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bezobrazna01

  Bezobrazna01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  1.832
  Пол:
  Женски
  Ке фанам ке се обесам некаде
   
 15. Modernistka

  Modernistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2018
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Шојма низ град?