1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да имам магично стапче...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од princess11ska, 29 септември 2011.

 1. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Колку што разгледав не видов ваква тема на форумот. Можеби е глупа темава но мене ми се виде интересна.
  Што би направиле да имате магично стапче? Би биле манекенка, би си направиле голема куќа, идеален принц, би направиле некој да исчезне, би се направиле невидлива........
  Да имам магично стапче
  - би била барем некој ден невидлива, би имала стаклена куќа :) , би била моментално на некоја егзотична плажа на некој остров и би го маѓепсала брат ми да не игра стратегии на компјутер по цела ноќ :!: :D
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Би направила сметката во банка да е бесконечна и така би си остварила повеќе желби како на пример
  би го прошетала светот, би се облекувала најубаво и најмодерно, ќе си уплатам за возачка, ќе си реновирам куќата со дечко ми, ќе си купам кола итн итн...и секако ќе се направев себеси повеќе дисциплинирана и би била потрудољубива во однос на учењето. еееехххххххх |-)
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.647
  Допаѓања:
  149.465
  Извинете на вулгарност,ама би му го брцнала у гз на Марфи!
   
  На FortuneTeller.xD, baguf4e, Theodora и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  74
  Да имам магично стапче си би направила огромна куќа,би си купила најмодерна облека, секој ден во различен град сите светски метрополи би ги прошетала, би си дозволила одмор од соништата, и би го направила светов подобро место за живеење, би ги направила луѓето добри :D :D
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Да имав магично стапче ќе ве направев сите ЏОА ВАКВО!

  ...односно ќе направев секоја шеќерна паста да успее!
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Да имав МАГИЧНО (ПИРАМИТКЕ :D ) стапче, ќе избегав што подалеку од овој свет. Во светот во кој постојат многу лоши, изопачени луѓе, кои сакаат да ти направат само лошо. Би избегала во свет каде што ќе има љубов, разбирање, толеранција, почит.
   
  На Ruby.rose, kankus и Phyramide им се допаѓа ова.
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  И магнетните ли се бројат? :D Со тоа ќе правев зулуми тек!

  Извини ме пресмеа со магнетново :$
   
  На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Не бе, не ми се спие воопшто :D :D :D :D :D :D
  АЈ ЗАМИНАВ УТРЕ ЌЕ ПРОДОЛЖАМ СО ПИШУВАЊЕ :D

  да имав МАГИЧНО СТАПЧЕ, веднаш ќе направев да се одделам од пред ПЦ :D
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Јас одма на фрижидер го закачувам ;)

  А да имав магично стапче ќе направев да успее операцијата и хемотерапијата на еден мој познаник.
   
 10. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  А да ја прекрстевме темава во МАГНЕТНО СТАПЧЕ во чест на мојот вечерашен гаф? :D

  а ЈАС да имав магично стапче.. БИ ги ограбила сите продавници со облека од цел свет со едно замавнување со стапчето :D
   
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  ДА си имав а како што си немам JAС [​IMG] би го вратила целиот свет во камено доба.
   
  На princess11ska му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  461
  Да имам магично стапче, има да замавнам по економијата во светот, да се троа подоправи, и белки и нам ќе ни тргне со економијата :rofl: :rofl: :rofl: многу сериозно а?
  А да, и ќе му го удрам од глава на мојот шеф тоа стапчето...па белки во некој поголем стап се претвори :rofl: ....он на мене не работам нишо! :doh: :doh:
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Да имам магично стапче.... ќе ги уништам сите вретена во светов затоа што се‘ повеќе и повеќе Трнорушки се раѓаат.
   
  На kankus и dolly.doll им се допаѓа ова.
 14. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Да имам магично стапче секој ден ќе си бев на различно место во светов и ќе си шетам така ,додуша ако ми се допадне некое место троа повеќе ќе замавнам со стапчето и ќе си поседам неколку дена :D
   
 15. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Ќе си го носев со себе на испити. :D
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 16. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Да имав магично стапче...ќе го натерав А да признае дека е луд по мене :lol:
   
 17. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Па, ќе учев на Хогвортс и стапчето ќе ми беше од кај Оливандерс и ќе имаше перо од феникс во неговата срцевина, потоа ќе патував по светот и ќе проучував змејови и ќе приготвував магични напитоци-тоа ќе ми беа омилените предмети и подрачја на интерес, па во :!: исклучителни случаи ќе ја применувам врз некои - Crucio, ]:) .

  И многу жаби ќе претворев во принцови и принцези да нема многу сингл персони, а од друга страна одредени ликови ќе ги претворев во жаби - ради баланс во универзум и во име на љубовта.
   
  На cupcake27a, Miss-Angie92, zhap4e и 4 други им се допаѓа ова.
 18. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Ќе се треснам по бут и гз и да го снема цело салце :lol:
   
 19. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  181
  Епа вака...да го имам тоа стапче...би вратила една личност,би се направила среќна,би си набавила....изобилство на чоколадо...моментално би била во нечии кревет :lol:
   
 20. Ivah

  Ivah Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  198
  да имам магиЧно стапЧе би им дала на сите гладни да јадат, и на сите таЖни лица да се насмевнат.

  би го довела мојот сакан макар за еден миг, да го видам и прегрнам :( .
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.