1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да имам магично стапче...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од princess11ska, 29 септември 2011.

  1. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Да имав сега би го ставила на мојата душа и би исчезнала целата болка што ја имам во мојата душа,би го излечила таткоми и би вратила еден ден од моето минато среќен ден еден од најсреќните...кога би имала
     
    На sweetgirl77 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. girl.09

    girl.09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    54
    Да би имала магично стапче најпрвин на своја сметка би си направила да има пари бесконечно секој ден дупло од тоа што имало претходно, со тоа ќе можам да си купам се што ќе посакам најубава облека би идела у модно студио на некој спорт или фитнес без да мислам месечно леле колку пари за ваму таму и сл. друго и си ѓи зголемила градите и задникот :$ зашто прилично ми се мали и малку карактерот би си го сменила и малку повеќе желба за учење би си додала хаха :)) ама да би имала магично стапче :D :D :D
     
  3. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Кога би имала магично стапче, би го донела НЕГО тука до мене.
     
    На Crna Dama и tessie им се допаѓа ова.
  4. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    кога би имала би посакала здравје за сите луге на светот, другото си доага само по себе
     
    На Crna Dama и peperutche21 им се допаѓа ова.
  5. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    Да имам магично стапче би направила оние кутри луѓе во Африка да живеат пристоен живот,да нема војни,оној диктаторот во Кореја да биди човек во вистинска смисла на зборот-да им се подобри животот таму на тие мачни луѓе,да нема глад во светот,да нема ендемични видови,да се негуваат животните,во Македонија секако Швајцарија на Балканот да е,да има мир,слога,љубов,верба,надеж шо е најважно...
    Абе ко Мерлин волшебникот од кралот Артур таму шо е...ех,да имав такво стапче ;( :wasntme:
     
    На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. KittyCat84

    KittyCat84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Би го излечила татко ми,би си ги поправила оценките.
     
  7. Beachgirl

    Beachgirl Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    21
    Би си ја пораснала косата уште подолга и би го откажала дечко ми од пушење
     
  8. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Би си направила луксузна куќа само за мене, мм и синчето. Кредитна картичка без лимит за да не треба да работиме повеќе. Вила на море (било кое) :)
     
  9. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Да имам магично стапче би се шетала со него околу светот...Ех колку убаво ќе си поминам и јас и сите тие што ќе ги сретнам.
     
    На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Annabel Lee

    Annabel Lee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Би направила да ја изгубам меморијата и се она што го знам за него.
     
    На mila1111 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Да имам магично стапче прво би се напраила едно 10 кила послаба (моментално идам на аеробик па се надевам нешто ќе симнам и без магично стапче), после тоа идам правец до Америка ја собирам сестра ми и идеме на Бора Бора.

    Пиф Паф Пуф!
     
  12. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Би направила добро за сите за цело човештво а прво да нема и љубомора и да има човечност:)
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.580
    Пол:
    Женски
    Да имам магично стапче ќе направам да исчезнат сите болести, ќе направам дом за сите бездомници и ќе си извадам пари за едно патување со дечко ми.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  14. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Со магичноо стапчее би билаа најмноќна личност...па затоаа во иднина да завршам школо со господ напред кога би се вработила би имала свој бизис би помагала на сиромашните и беспомошните колку што можам и нормално на моитее што ми овозможуваат да имам се што ќе посакам
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Би го искористила да го чукнам и да се најдам на одмор на Миконос две три недели, па во Сен Тропе малку па во Канкун и на крај може на некоја швајцарска планина да полежам уште некое време за да одморам од бурните ноќи и така... Желбите ми се тинејџерски ама ете мое си е стапчето бе, како сакам така ќе си го искористам :sun:
     
    На Rama и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
  16. Tove Lo

    Tove Lo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    419
    да би имала магично стапче би се потрудила кај сите ФОРУМЏИКИ на врата да тропнам И НА СЕКОЈА ШТО КОД ДА И Е ДА И ИСЧЕЗНЕ БОЛКАТА РАНАТА МАКАТА И ДА БИ ВРАТИЛА НАСМЕВКА НА ЛИЦЕ НА СЕКОЈ КОЈ НЕКОГАШ НЕКАКО ОД БИЛО КОЈ БИЛ ПОВРЕДЕН.!!
     
  17. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Да имам магично стапче би направила сите болни деца да оздрават,паровите кои неможат да имаат деца да имаат по 2најмалку,да не постојат педофили би направила и силувачи да нема.
     
    На Црвче и Rama им се допаѓа ова.
  18. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    eh da imam magicno stapce bi si napravila kuka od sonistata.
     
  19. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Да имам магичн стапе нема да има гладни, болни, оставени, тажни и исплашени деца. Нема да има кучиња скитници. Нема да има насилство. Нема да има сиромаштоја. Нема да има тајкуни. Нема да има војни и природни катасртрофи. Нема да има атомски бомби. Нема да има ЦИА, ФБИ, КГБ, МОСАД... Нема да има секти, фанатици, радикалци. Нема да има дикратура, нема да има поглавари, водичи, тријади, масони...
    Нема да има болести, тага, осаменост. Ахх има многу работи кои би ги уништила и заменила.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Црвче

    Црвче Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Би ја исчистила цела планета од ѓубре и отпадоци. Би им дала на сите луѓе подеднакви услови за живеење. И за себе би направила едно куќиче на дрво, високо, високо... Колку мојата фантазија. :nod: