Да имам магично стапче...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од princess11ska, 29 септември 2011.

 1. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  11.524
  Пол:
  Женски
  Ја да имам магично стапче, би си направила едно пет-шеснаесет магични стапчиња, бидејќи во последно време сум склеротична и заборавам кое каде ставам :lol:
  ...and world peace ...thank you...thank you...

  http://www.youtube.com/watch?v=3st-Hai1y54
   
  На ElenaRisteska и Shana им се допаѓа ова.
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.647
  Допаѓања:
  18.633
  Пол:
  Женски
  Би си направила еден плакар огромен со алишта и не би плачела секој ден.. немам шо да облечам! :lol:
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.673
  Пол:
  Женски
  Пипиди - папиди,
  пипиди - папиди,
  пипиди - папиди - БУП!

  ... и би ги вратила стрелките на часовникот едно 15 саати назад, БУП - 5ка на рака, Мара под рака.
   
 4. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  да имам би направила ОГРОМНО купче пари пред мене за да си ги исполнам сите желби :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.497
  би го вратила времето во 1994
   
  На princess11ska му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kamelija-zip

  kamelija-zip Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  vednas na mars odam !
   
 7. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.814
  Пол:
  Женски
  Ооооо да имам магично стапче ќе те направам пак да бидеш мој и да се однесуваш пак како што сакам јас.... Би ги отстранила од планетата Земја сите што ги мразам и сите што прават зло. За да не се жалат луѓето би им дала на сите работи.... Но сепак првата желба ми е најголема и за жал никогаш НЕОСТВАРЛИВА :(
   
 8. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.986
  Пол:
  Женски
  Да имав магично стапче би си овозможила една не лимитирана кредитна картичка, огромна куќа на периферија, совршен прекрасен маж, би си остварила уште неколку желбички (малку злобни) :D
   
 9. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  2.459
  Пол:
  Женски
  Па кога сега би имала магично стапче би направила да се најдам со другарките во друштво, би го стопирала времето само за да имаме време да си се доискажеме и после заедно со нив би видела за што и како ќе го употребиме магичното стапче... :) А да, ќе заборавев, одма ќе си земев диплома од факсот :)
   
 10. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Да имам магично стапче, ќе направам нешто кое ќе биде за век и векови, а не нешто секундарно.
  Ќе направам светот да престане да биде материјален, чувствата да не водат, да ни бидат репер во животот, да не се водиме од тие проклети, мочани пари.
  Да имам магично стапче, би отишла на некое отуѓено место, сама со себе некое време, со мене ќе понесам книги, штека цигари, и многу чипс и пица. И ќе ги лечам маките така.
  Да имам магично стапче, би ги поправила сите маани кај луѓето. За да некогаш се каже дека тоа нешто е совршено.
   
 11. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
  Јас кога би имала магично стапче би се претворила во невидлива и би го следела секој негов чекор,тогаш би знаела што прави навистина,што јади,што сака,како се чувствува додека ме нема,дали е со некоја или ме чека,што го нервира,кога плачи,кога мисли на мене,се! Би сакала сега да имав едно :)

  Или би се претворила во пеперутка и би го следела,на крај можи и би умрела на неговата дланка...
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 12. s.a.n.y.a

  s.a.n.y.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  16
  i will be invisible хахаха
  ке си направам ооогромна куќа со сваштарија во неа
  ке го направам брат ми помал од мене,да види он како е
  би си направила неограничена банкарска сметка
  ке си купам nikon, он е на ред
  би го укинала средново ке се спасам јас од онаа ѕверска наставничка ..па и основното,ке ги спасам малите
  ке им помогнам на сите болни и ке ги делитнам сите болести
  и то.

  ```њањања би можела вака до бесконечно али доста се ..
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  283
  Пааа :?: ќе си направам усте едно стапче во случај да ми го земе некој и после се знае пари љубов бла бла и една посебна магија за против нервози
   
 14. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  да имам магично стапче,би направила да одам негде сама потполно сама и никој да не може да ме најде,се додека не се одморам убаво од сите и после ке си си се вратам :)
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
  Да имам магично стапче...се би било поинаку.........))))))))
   
 16. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Би си го исправила забот!

  3чето малку ми е криво а не сакам протеза да носам, па ете скромна ќе бидам.
   
 17. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  76
  Би ги имала сите штикли на светот хехеххехе :inlove: :inlove: :inlove:
   
 18. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Да имам магично стапче сите лажни принцови би ги претворила во жаби... |( :angel:
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Кога би имала магично стапче би си го донела мојот сакан до мене само за еден миг :wasntme:
   
 20. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  ...сега ќе паѓаше снег.