Да имам магично стапче...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од princess11ska, 29 септември 2011.

 1. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Ќе си имав огроооооооооомен гардеробер со еден куп алишта и штикли, кондури, чизми... :inlove: моден фанатик сум сакам се што ми се допаѓа :?:
   
 2. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  ....сите ќе ги претворам во жаби.... :lol:

  ....ќе положам синтакса и останатите 7 предмети од прва....

  ....ќе си ја земам стипендијата....

  и така....
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Би направила куќа,кола,убаво стрелиште, иии сите предмети да ми се положени :rofl:
   
 4. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Уште од мала си замислував како имам магично стапче и си се пресоблекувам во што сакам.

  Ама сега друго сакам.

  Би ги натерала сите да трчаат по мене. :evil:
   
 5. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.680
  Пол:
  Женски
  ...ооо колку ќе се промени светот...Ќе создам едноставни и лесни лекови за сите видови тешки болести. Ќе направам живота на по бедните, по убав, ќе одземам на алчните богаташчета тоа кое имат и ќе го раздадам на децата во Африка. Ќе соживам пресушените реки, ќе востановам изгорените и исечените шуми, ќе поправам озоновиот слој, веке да нема озонови дупки никогаш, ледниците ќе ги востановам, рибите, птиците и други животни застрашени од исчезнување ќе ги умножам по 1 милион, за да нема опасност да исчезнат од лицето на земјата... И многу многу многу други нешта... Кога направам овие сите нешта, ќе си остварам и една моја неосуштествима желба. Да спра времето за малко, како во пауза да се сите, и да се прошетам низ градот... Сакам да видам каков ќе е градов, ако е тивко како во планина...
  И накрај ќе напишам по едно писмо на сите деца по светот од 5 до 11 години да ми вратат со писмо со својата животна желба. Ако е нешто друго, освен гардероба и штикли на принцеза ќе го остварам ;)
   
  На Fearless и MandyLane им се допаѓа ова.
 6. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Пааа, да имам магично стапче на еден ден, би направила едно од тие стапчиња за секој ден дур сум жива! :lol: А доколу го имаш стапчето засекогаш, прво би направила да сум среќна. ЗАСЕКОГАШ. Јас, и сега, без магии, пробувам да внесам што повеќе харизма и позитивност во секој ден, секоја случка, но пак има моменти кога ќе се склопчам на креветот и ќе плачам.. Значи, среќата пред се! :D
   
 7. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.607
  Допаѓања:
  10.995
  Пол:
  Женски

  Eве, само ова...
   
 8. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Би направила да изгледам поубаво,ваква не се сакам |(
  Би си го сменила карактерот
  И би правела секој ден торти и слатки само со еден потег :D
   
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
  Би направила да го заборавам веќе еднаш засекогаш.Само тоа барам. :)
   
 10. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
  Би направила да заминам некаде далеку од оваа пустелија.
   
 11. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.680
  Пол:
  Женски
  Ти сакаш да си друг човек, тоа е доста тажно. Бих те посаветувала стапчето да го искористиш за повеке самодоверба... А тоа стапче за жал на сите то не постои, поработи над себе да се сакаш повеке. Ти си уникална по свој начин и не ти треба да личиш на некој друг... Не си ги гледај недостатоците (неубавите нешта у теб) а твоите убави качества. Ако сакаш да те сакат луѓето, треба првин да се сакаш ти себе! :*

  И да не сум офтопик, ако имав магично стапче... ќе сакав да ја гушнам баба ми (почината е), да ја прашам како се чувствува, каде е, што прави и дали мисли на нас се уште...(почината е пред 11 години и ужасно ми недостига уште и уште) ;(
   
  На Pelikuna и Mayyya им се допаѓа ова.
 12. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Да би имала магично стапче би го пратила во моментов да ги научи лекциине што ме чекат мене :wasntme:
   
 13. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  158
  Да имам магично стапче првин би им дала памет на моите родители, односно на татко ми...после би направила да имам многу париии, да бидам среќна, да имам многу ВИСТИНСКИ пријатели, љубов...да имам погуста коса. И оној мојон да ме САКА МНОГУ
   
 14. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.335
  Да имам магично стапче целиот свет би го претворила во чоколадо,мед,сокови (реки), прелив, овошни јогурти што растат на дрво... :D :rofl: :lol:
  И така секогаш ќе бидам среќна со чоколадни луѓе... :lol: :rofl: :hug:
  Кого сакаш ги изедуваш и ТОА...!!!
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Би претворила еден денар во 1.000 евра. :$
  Ми требаат за апарт ^_^
   
 16. bonbona92

  bonbona92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  128
  Би се пратила негде далеку на пример..

  [​IMG]
   
 17. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Би направила оваа deer од форумот да исчезне.
   
  На Meggy и ludoto19 им се допаѓа ова.
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.193
  од планетава, ќе ве молам :D
   
  На Meggy, WhiteAngel, N.A.T.A.S.A и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Ќе си создадев неколку милиончиња! А за да ги снема не ми треба магично стапче! :D
   
 20. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  Да имам маѓично стапче цел свет би го направила маѓичен,убав свет..
  А не како денес на ден по 1000 луѓе умираат :(