Да имам магично стапче...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од princess11ska, 29 септември 2011.

 1. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Кога би имала магично стапче би го направила целиотт мој град од сладолед.... Еве ваков 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  :inlove: :inlove:
   
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.358
  Допаѓања:
  103.210
  Пол:
  Женски
  Би го загубила најверојатно :worried: не ми го давајте затоа :sweat:
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.673
  Пол:
  Женски
  ... би ги направила оние адиционите формули едноставни, зш ми ја земаја младоста преку обидите за нивно `полесно` учење, памтење. Каде на етф во ваква состојба, море КАКО !? :?:
   
 4. Sara2

  Sara2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  За почеток ке ги затворам озонските дупки. Потоа ке направам кога и да посакам нешто таоа да се појави прет мене. Има и други ама доста се за денес. :D :D :D
   
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Сите химени на светов ќе ги сошиев, да не го тупат повеќе со темине глупави! |(
   
  На beached и starbucks им се допаѓа ова.
 6. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Да имам магично стапче повторно ќе се вратев во детството , кога немавме никаков грев,товар ух.
   
 7. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  116
  аххх.. :wasntme: да имав магично стапче ке одев насекаде низ светот :geek: ке јадев (без рекин) чоколадии :angel: и така...се ќе беше по мое.
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Да имам магично стапче ќе ги излечам сите болести...
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.193
  ќе го бомбардирав краков за масакарот што го прават деновиве!
  кај ќе ви оди душата!
   
 10. slim

  slim Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  8
  Е да го имам,сега кожата ке ми беше малко по сирока
   
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.143
  ... Ќе бев в кревет сега, не овде...
   
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Сигурно би направила сите да имаме пари и да сме срекни со оние кои ги сакаме
  .......и би му нашла со брзина на светлината девојка на моето лепотанче бушаво(пудла таа насакана)
   
 13. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.561
  Не сакам магично стапче, сакам светкав џедај меч ;( ...
   
 14. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  190
  да имав волшебно стапче ќе направев да паѓа дожд од чоколади :)
   
 15. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  да имам магично стапче би се направила невидлива ...

  Себично :D сите да ги гледам а мене никој да не ме гледа :D :wasntme:
   
 16. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
  Би направила лек за скршени срца и лек за ракот...И ќе направев една ракета погодна да минува брзо низ космосот за да го разгледам :) Понекогаш не ми се живее на планетава...
   
  На Hipica и nenuska им се допаѓа ова.
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  ...ќе направам кога врне дожд, јас кај што се движам да не врне. Еден круг така со радиус од метар-два.
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  ... ќе направев да живее поблиску. :wasntme:
   
  На baguf4e и L-enna им се допаѓа ова.
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Оценки, изостаноци..ма се ќе биде кристал чисто! Петка до петка, еден неоправдан да се нема! :D
   
 20. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  8.062
  Пол:
  Женски
  Да имам магично стапче би ги купила сите штикли што ми се допаѓаат :$