Да имам магично стапче...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од princess11ska, 29 септември 2011.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  ...ќе си ги исполнам сите желби! :wasntme:
   
 2. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Да имам магично стапче би го употребила да ме телепортира во Њујорк :D 8)
  Или на некој пуст остров..небитно.. Па кога ќе ми се оди накај дома повторно би го употребила :D

  ^_^
   
 3. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  45
  ќе си се положеа сами испитите :D
   
  На Heleny му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  море само да го имаааам еееееее после јас си знам! 8)
   
 5. Yeats

  Yeats Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  66
  Да имам магично стапче и кога некој ќе ме изнервира да гоо претворам во жаба :D
   
 6. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Ќе се мавнам по цицки и ќе кажам придај Господе!!!

  Се зезам :D

  Не сум размислувала за вакви работи, затоа што знам дека не постојат. ;)
   
 7. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.680
  Пол:
  Женски
  Ќе направам надвор со 10 степени потопло... Да биде нормална температура, да не претеруваме хехе :lol:
   
 8. lalala.1

  lalala.1 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  12
  една вреќа пуна со пари одма , ги земам другарките и идеме негде на морееее каде што е топло со коктелчиња ова она да се одмориме од проблемите барем на неколку дена :D
   
 9. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Фино лепо, предвреме ќе завршам факултет и се поврзано со школо, па ќе створам океан од пари, и тогаш, јас си знам..

  Се зезам.

  Па не би го користела често, али ќе го искористам за да ме засака кретенот.
   
 10. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Еееех камо да го имав.Епа би си купила се што сакам,ќе ги соберам сите познати фаци кај мене дома,би го прошеала светов,би му подарила се на брат ми и моето семејство,на дедо ми и баба ми би им дала уште многу години живот.И уште мн други работи би направила.
   
 11. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно кога ќе почувствуваш некоја голема и важна (вистински важна) работа на своја кожа, ќе сфатиш дека за глупостите и неважните нешта не ти е потребно магично стапче. Камо да го имав. Би посакала да нема болести, маки, тага... НИКАДЕ ВО СВЕТОВ.
   
 12. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  Би направила да нема завидливи луѓе и луѓе кои ги прераскажуваат туѓите животи со зборови кои нив им одговараат.
   
 13. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  -животот на луѓето и животните (кучиња ,мачиња..) би го продолжила би направила да е околку 100 год минимум . ;)
  -би ги направила сите луѓе да се богати,среќни ,задоволни,здрави и убави :$
  -би направила да се (учи и работи) сабота и недела ,а да не се (учи,работи) од понеделник до петок... :*
  -би си го вратила морето и сите одземени делови од нашите "соседи"....ауу колку се нервирам шо ни земале толку деловиииии.. :@ :@ :@ :@ :@
  -тие шо имаат проблеми со дебелината да се слаби и без да држат диети. :P
  тоа е сеа за сеа ако ми текне нешо друго ќе пишам пак.. :*
   
  На soncenceto.matea му/ѝ се допаѓа ова.
 14. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  20
  Да имам магично стапче , би го чувала под перница затоа што ако дознаат ќе ми го земат и тогаш ќе немам :) (слабо потрошено место, а ?)
   
  На Ruby.rose му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  37
  Да би имала тоа, би си направила дечко еден за мене! :lol:
   
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Би побарала да можам да бидам невидлива барем за пола саат, да имам моќ да ги читам мислите на другите, и да можам да го враќам и запирам времето.
  Би побарала и купишта пари. :)
   
 17. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  моментално ке направам италија да победи |(
   
 18. l..o..v..e

  l..o..v..e Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  3
  Би ја вратила една личност во зивотот што мн ми фали. :inlove:
  Би направила да имам моќ да ги читам мислите на другите. :)
   
 19. Fashion.n.a.d.e.44

  Fashion.n.a.d.e.44 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  30
  да имам бесплатен шопинг на секаден во светот во секоја продавница. да имам сребрена кола BMW,да го добијам тој што го сакам и се разбира тој мене да ме сака, да работам во банка, да се омазам за богат и убав, секоја година да одам на одмор на море. :* :* :* :* :*
   
 20. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  - би ги уништила сите дволични луѓе
  - би направила побрзо да го завршам факсот
  - и би направила да имам добра и стабилна работа :)