Да имам магично стапче...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од princess11ska, 29 септември 2011.

 1. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Би го освоила целосно, неговото срце само за мене да чука, со него да доживеам една вистинска,искрена љубов... :l:
   
  На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.986
  Пол:
  Женски
  Ова истово :)
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ruby.rose

  Ruby.rose Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  126
  Да имам магично стапче...
  ...Што би посакалa? Пари? Богатство? Луксуз?
  Би посакала барем само еден ден поинаков. Ден кога ќе се разбудам во поинаков свет. Ден кога нема да има ниту трага од сѐ ова што денес го нарекувме реалност. Ден во кој човечките срца единствено ќе бидат исполнети со љубов, искреност и добрина. Ден во кој чувствата повторно ќе се разбудат и ќе завладеат со светот.
  Зар премногу барам?
  Зар и ти не би посакал да бидеш дел од тој ден...??
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Би го направила ЖАБА секој кој че ми смета во животов...
   
 5. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  649
  Пол:
  Женски
  ..... би им дала малку среќа на сите луѓе, бидејќи ден со ден луѓето веке и незнаат што е срека и хармонија во животот . Дојде такво никакво време каде што неможеш на еден семеен ручек да ги собереш сите, „ бидејки сите имаат работа “ зафатени се и преокупирани со се, а најмалку со семејството и фамилијата .....

  ..... би ги сменила оние себичните и љубоморни луѓе, да сфатат дека се во ѓивото не се добива како што тие мислат, додека јас се трудам да го стекнам тоа што го сакам, а тие да уживаат.... така нема да знаат што е срека, нити да знаат што е човечност, ...

  ... би го сменила цел свет во глобала, и на сите би им помогнала да сфатат дека животот е убав ! :bow:
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Floyd12

  Floyd12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  110
  Да имам магично стапче че помагам на многу луѓе, ама на тие што ми згрешиле ,не знам во што че ги претворам :D :P :D :D :D :D
   
 7. blue.jeans

  blue.jeans Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  34
  Ќе полетав на Хаваите :D малце да си поуживам. :D :D
   
 8. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  ќе бев ја досега модел во Викторја Сикрет ама немит :worried:
   
 9. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.387
  Ќе бидам најсрекна
   
 10. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  definitivno mi gi trgnala visokot kilogrami :tmi:
   
 11. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Ќе бев бесмртна.
   
 12. BlondeGirl8

  BlondeGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  115
  Прво со магично стапче би си направила огромна куќа огромна таква со големи прозори и куќата да е некаде кај некоја таква убава плажичка да има и базенче и огромен двор, и ке си земам еден лап-топ и од лап-топот ке си барам кревети ова она за декорации во домот.И после би се направила невидлива и би пошла во амц или друг шоп и би си земала огромен никон таков професионален и би пошла во банка би си земала огромна цифра на пари и би шетала низ светов.И да како што анамарииа има кажано во коментарот над мене би се направила бессмртна.
  А ЗАШТО НЕ ПОСТОИ ТАКВО МАГИЧНО СТАПЧЕ ???
   
 13. Universe

  Universe Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  6
  Да си имав магично стапче , би сакала да им се шмугнам да моите најблиски, мислам на дечко ми, на другарките и да видам што навистина мислат за мене, што зборуваат кога не сум со нив...спаѓам во ненормално љубоморните души :D :D И, уште нешто, ќе направев се за да ми веруваат и да ме сакаат они кои што јас ги сакам :)
   
 14. aways

  aways Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  654
  Ако имав магично стапче би посакала да имам куќа во Париз. Таа куќа да биде убава.Би посакала да работам во некоја фирма, за да заработувам а во мојот плахар да имам многу дизајнерски алишта...мммммммммммммммммммммм <3
   
 15. Caitlin

  Caitlin Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  25
  Сите луѓе шо ме мразат да ги претворам у жаби :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  ќе ги направев моите најблиски најсреќни. Нивната среќа ми е најважна.
  :angel:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.387
 18. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  475
  Да имав магично стапче и да се ослабев едно 10 кила.. аххх :( :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  752
  Кога би имала магично стапче прво би си посакала здравје и живот за моите најмили.Потоа би си ја направила куќата како замок со се и сешто во неа :D би отишла во Америка и на некој остров на кој сум имала желба да одам.Кола и уште 1223456789 ствари :D
   
 20. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Да имав магично стапче ке се запишев на психологија би си го донесла влатко илиевски ако ништо друго 1 ден кај мене дома да го погледам и ред други работи.