1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да и помогнеме на Јована!

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од AngelOfArh, 20 јануари 2015.

 1. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  14.908
  Допаѓања:
  85.439
  Пол:
  Женски
  Донирајте за Јована… Помошта од секого е добредојдена.
  Малечката Јована која има шест години мора итно да замине на преглед во педијатарска клиника во Љубљана.Со дијагноза епилептична енцефалопатија, состојбата на Јована е видно влошена и добива чести неочекувани епилептични напади.

  Потребни се 3000 евра за пат и сместување како и за прегледите и испитувањата на педијатарската клиника. Се молат сите хумани граѓани да помогнат за подобрување на состојбата на Јована.

  Жиро сметка: 210-7000006191-90, нлб тутунска банка,цел на дознака: донации.

  Донациски број од мрежата на ВИП 077/ 143-177
  Донациски број од мрежата на Т Мобиле 070/ 143-123

  Семејството на малата Јована Ви се заблагодарува од срце
  [​IMG]
   
 2. stojne-21

  stojne-21 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Donirav so telefonsko javuvanje,a so eden povik kolku pari se doniraat?
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  14.908
  Допаѓања:
  85.439
  Пол:
  Женски
  100 денари Стојне, ти благодарам иако правиме многу малку со тие 100 денари сепак да се потрудиме и да направиме нешто заедно. Јас немам телефон на ВИП или Т-Мобиле па затоа донирам на ж. с-ка. Јована заслужува да има поубаво детство!
   
  На stojne-21 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.407
  Пол:
  Женски
  Донирано.Со среќа нека и е понатамошното лекување.
   
  На tessie и AngelOfArh им се допаѓа ова.
 5. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  14.908
  Допаѓања:
  85.439
  Пол:
  Женски
  Едни фини батковци утре ќе свират за Јована во ГТЦ, да им дадеме многу аплаузи и целиот кусур од шопингот тој ден ќе биде сосема доволно да соберат пари и да ги донираат за Јована. Јас ќе бидам таму да ѕенѕам наместо Илина, она многу ги сака и секогаш кога оди таму игра додека они свират, сега ќе игра тета и се надева дека ќе донесе еден куп тетки со неа за да и помогнеме на Јована :l:
  https://www.facebook.com/events/335357973321104/
   
  На fighter, ancebanance, girl-miri и 1 друга личност им се допаѓа ова.