1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да и помогнеме на Сања Кандиќ (Итно)

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Nana19, 10 февруари 2013.

 1. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  Да спасиме еден живот, потребна е брза реакција!

  Ајде сите ние, да одвоиме 10 минути од нашето време, за да и помогнеме на Сања Кандиќ од Струмица.

  Сања Кандиќ имаше операција на слепото црево, но по лекарска грешка состојбата по операцијата и се влошува, со појава на рани низ внатрешниот дел на организмот која може да предизвика појава на сепса. Ситацијата е се поалармантна секој ден. Сања може да биде оперирана во Приватната болница Филип II во Скопје, која операција чини 2.000 евра, но таа и нејзината мајка не можат сами да ја обезбедат потребната сума.

  Ајде да помогнеме, помошта нас ќе не чини малку, но за Сања ќе значи ЖИВОТ!

  Сите хумани луѓе можат да и помогнат на Сања со уплата на сума по избор, на трансакциската сметка отворена за таа намена: НЛБ Тутунска Банка, Сања Кандиќ, жиро сметка: 210501616734648

  Koнтакт за информации, Жане Манева, мајка на Сања: 078/737-028
   
 2. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.511
  Пол:
  Женски
  А можам ли преку тел. да оставам донации?
  Жал ми е,сакам да помогнам....
   
 3. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.658
  Добро бе до толку ли една болница не може да си дозволи една про-боно операција, за едни бедни 2000 евра, што се тие пари за таква болница, за една недела ќе ги вратат... :x
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  1.143
  Лекарска грешка и тие бараат 2000 евра?! Неможам да поверувам значи! Колку се само алчни за пари, а нивна грешка е, ај да се случеше некоја компликација без да погрешат да помислиш, добро , се за здравје, ама вака!!! Ми се гади од такви луге, доктори еј.. неможам да прокоментирам што чувствувам за таквите.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.