1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да и помогнеме на седумгодишната Валерија

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Afrodite¥, 11 ноември 2017.

 1. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  23473001_1532768156816500_9006021983429542505_n.jpg

  Бројот за донации уште не е познат, кога ќе имам повеќе информации ќе ве известам, сега за сега кој е во можност може да донира преку жиро сметка.
   
  На friendy, girl-miri, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  070143117 За корисниците на Телеком e бројот.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.340
  Допаѓања:
  7.279
  Пол:
  Машки
  Screenshot_20171113-191346.jpg
   
  На Afrodite¥, ЕденЧлен и joy1 им се допаѓа ова.
 4. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  078143480 за донации од вип.
   
  На 811622, Mishela и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 5. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  За донација од странство:

  МК 07300307035836239
  account number 02-307-0358362.3
  SWIFT KOBSMK2X
  Marina Zafirovska
  komercijalna banka A.D

  ајде ајде ајде :l:
   
  На girl-miri, 811622 и PogbaPol им се допаѓа ова.
 6. 811622

  811622 Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2017
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  465
  Пол:
  Женски
  ACD91269-DE36-4419-A310-FECE3DC2241F.jpeg Ве молам за хуманост мамички :l::l:
   
  На kuc, Afrodite¥, Ѕвездички и 4 други им се допаѓа ова.
 7. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Некаде прочитав дека ФЗОМ одобриле средства и донирањето било стопирано. Дали е точно?
   
 8. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Последно што прочитав беше ова:
  Од Фондот наведуваат дека иако немаат добиено барање за лекување во странство на малата Валерија, веќе закажале состанок со стручните лица од Универзитетската клиника за неврохирургија и со Универзитетската клиника за детски болести кои ќе го дадат својот наод и стручно мислење.

  Фондот максимално брзо ќе одговори и ќе излезе во пресрет на барањето за лекување во странство за осигуреното лице доколку конзилијарно мислење е потврдено од соодветната клиника и во согласност со законските прописи.

  Да се надеваме дека одобриле :)
   
  На kosmodiks му/ѝ се допаѓа ова.
 9. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.770
  Пол:
  Женски
  Не е стопирано.
  Јас денес донирав.
   
 10. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  146
  девојки на една слика која ја најдов за вип пишуваше само 143 480 и воопшто не ни се сетив дека треба 077/078.., ме интересира дали се донирани парите или треба да се обидам повторно ?
   
 11. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Па не ли ти кажаа нешто Благодариме за донацијата.. нешто така? Или порака ти стигна ли?
   
 12. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  146
  Не ништо
   
 13. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Епа тогаш обиди се повторно
   
 14. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Можеби и вистина е тоа дека одобриле средства за лекување во странство и донирањето е стопирано.
  Почекајте до утре, ќе имаме повеќе информации.
   
 15. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  8.308
  Допаѓања:
  38.027
  Пол:
  Женски
  Јас пуштав порака, па после видов дека треба повик. На пораката не добив повратна порака, а на повикот се приклучува гласовна порака за благодарност за донацијата. Само ѕвони на бројот.

  Се надевам што побрзо ќе се соберат, и ќе се спаси девојчето, многу се растажив за случајов. ;(
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 16. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  146
  Се обидов повторно и УСПЕШНО ! :l:
  Да покажеме уште еднаш дека сме хумани.
   
  На ivimis му/ѝ се допаѓа ова.
 17. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  “Почитувани ве известуваме дека целта на хуманитарната акција е исполнета, а со тоа дека истата е завршена.”
  Така кажува при бирање на бројот за донација.
  Се надевам дека средствата се собрани и дека исходот ќе е позитивен.
  Со среќа на малата Валерија.:l:
   
  На krofnicka27, ivimis, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.886
  Допаѓања:
  218.174
  Пол:
  Женски
  Средствата за малата Валерија се собрани благодарејки на сите хумани луѓе од македонија и надвор од неа.
  Остатокот од парите одат за радио терапиите а уште еден дел за добротворни цели таму каде што е потребно :l:.

  Од се :l: се надевам дека Валерија ќе оздрави и ќе биде жива и здрава како за неа така и за сите останати дечиња!
   
  На krofnicka27, Luna91, Belgin1 и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  http://infocentar.mk/marina-majkata...potrebniot-limit-fzom-so-prvostepena-vo-petok

  Во текот на денот или утре ќе се слушнеме и со Турската „Аџибадем“ за да до Среда бидеме во Турција и да започне припремата за операција на нашето сонце Валерија, изјави за ИнфоЦентар, мајката на малата Валерија Марина Зафировска. која на крај истакна што и да остане (ако остане) од сите собрани парични средства, Нашата Фамилија ќе ги донира парите на друго дете на кое мју е потребна помош.
  :l::l::l::l::l::l::l::l::l::l::l:
   
  На galapce, krofnicka27, stevemila и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  17.267
  Ако за нешто сум разочарана од мојот народ, за ова секоја чест. За вакви случаи знаеме да се сплотиме ко едно, заедно да дишеме.
  На ова златно дете му посакувам еден ден, по многу години да заборави низ што поминува сега.
   
  На krofnicka27 и stevemila им се допаѓа ова.