1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да можеш да ме видиш сега (Сесилија Ахерн)

Дискусија во 'Книги' започната од DigY, 4 септември 2013.

 1. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  If you could see me now
  [​IMG]

  Ја немам прочитано, но баш денес ќе одам по книги. Некој коментар ?? Според препораките-ја бива и тоа многу.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.904
  Пол:
  Женски
  „Да можеш да ме видиш сега“ (Сесилија Ахерн)

  Ја купи? Јас ја имам одамна на киндлот, ама никако да и дојде редот. Вака добра ми стои приказната, ама некако се разочарав од авторкава со The gift и нејзиниот детски начин на пишување. Ако ја прочиташ пиши мислење. :)
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  „Да можеш да ме видиш сега“ (Сесилија Ахерн)

  Денес баш почнувам да ја читам. Прва книга ми е од Сесилија иначе мојот вкус за книги е апла тежок, а тоа што прочитав на интернет за неа беа добри критики. За 2-3 дена ќе ти кажам дали да и се пуштиш или не :D
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  „Да можеш да ме видиш сега“ (Сесилија Ахерн)

  RainBow читај и уживај во книгата ! Прекрасна е !!! :hug:
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 5. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.526
  „Да можеш да ме видиш сега“ (Сесилија Ахерн)

  дај пишете повеќе за книгава, ептен ме заинтересира насловот
   
 6. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  „Да можеш да ме видиш сега“ (Сесилија Ахерн)

  Се работи за 2 сестри каде што едната на 16 год раѓа син но нема абер да го чува бидејќи е алкохоличарка и го остава на сестра и да го чува која за тоа мора да дојде во помал град во Ирак а живее во Њујорк и има прекрасна кариера. Се појавува ликот Ајвен кој на почетокот го гледаше само Лук (синот), а потоа и Елизабет (тетка му)... но никој друг не го гледа.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.526
  „Да можеш да ме видиш сега“ (Сесилија Ахерн)

  фала :*
  а колку пари ја зема?
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  „Да можеш да ме видиш сега“ (Сесилија Ахерн)

  350 мислам. дека имам попуст не сум сигурна, али вчера ја видов 350 во супер тинекс.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.166
  Допаѓања:
  51.285
  „Да можеш да ме видиш сега“ (Сесилија Ахерн)

  Сесилија Ахерн - немам зборови за нејзините книги. Предобри!!!

  Ептен интересна е The book of tomorrow, како и сите останати нејзини дела.
   
 10. nene88

  nene88 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  495
  Пол:
  Женски
  Само мене книгава не ми е нешто посебно? Типката си има замислено другарче. Книгава ја читав во превод на руски, можеби затоа не ми има оставено кој знае каков впечаток, ама два пати ја почнував за да ја дочитам...
   
 11. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Лесна книга :) Убава за читање,ја препорачувам ;)