1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да му кажете некому дека свиѓате или не?

Дискусија во 'Канта' започната од Mitrebapomosh, 8 февруари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mitrebapomosh

  Mitrebapomosh Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Голема е дилемата на девојчињата кога се работи за правењето на првиот чекор за да му каже на некое машко дека и се допаѓа.Сакам да слушнам од вас дали сте за девојчето да го направи првиот чекор или дека сепак треба да чекаме на машките? :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.886
  Допаѓања:
  65.903
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.