Да му помогнеме на Марин Петковски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од psychic, 29 јуни 2013.

 1. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  не можам да отворам нова тема во оваа категорија, а е навистина итно ;)
  Марин Петковски е 18 месечно детенце на кое пред 5 дена му е дијагностицирана Акутна Лимфоцитна Леукемија тип Т. Моментално се бори со болеста на Детската Клиника во Скопје, но со одлука на неговите родители лекувањето треба да го продолжи во странство. Третманот е долг, тежок и доста скап, па затоа доколку имате желба и можност да му помогнете на ова невино ангелче и неговото семејство донирајте средства на:
  077-143 077 - Вип оператор
  070-143 102 - Т мобиле
  370006303225995 - Еуростандард Банка
  210700000603670 - Тутунска Банка
  - За донации од странство:
  IBAN Code: МК07210501614798334
  Bank Name: NLB Tutunska Banka ad Skopje
  SWIFT Code: TUTNMK22
  - Линкови за донации:
  http://grouper.mk/skopje/deal/humanitarna-zdelka-marin
  http://kupinapopust.mk/deal/index/1087
   
 2. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Донирано. Инаку навистива е жално што се случува на семејството и на детенцето кое само што почнало да живее мора да се бори за својот живот. :(
   
  На psychic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cappuccino

  Cappuccino Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  45
  Уште една шанса за донирање на средства запомош на малио Марин.
  Организиран е хуманитарен концерт кој ќе се одржи денес (11.07.2013).Повеќе информации на:
  https://www.facebook.com/events/591733107525541/?ref=3
   
  На psychic му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Matt619

  Matt619 Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Love is not the matter of everthing