1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да му помогнеме на Томица!

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Lilit, 29 април 2012.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.647
  Допаѓања:
  149.467
  Томица Стојковиќ има само 12 години а веќе се соочува со тешкотиите на животот. Може да ги преброди само со наша помош! Боледува од акутна леукемија и треба итно да се оперира во Германија. Неговата влошена состојба налага да биде под постојан лекарски надзор, и затоа сега е сместен во болницата Филип II во Скопје.

  Донации на следниот број од мрежата на Т Мобиле 070 / 143 444 // brojot za donacija od VIP operatorot e 077 143 413

  жиро-сметка: 200-002036283259 Стопанска Банка ЕМБГ: 2210974425019 Даниела Стојковиќ
   
  На Trendafilka и Acerola им се допаѓа ова.
 2. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  Душа мала,донирајте ако имате можност,раката што дава не се суши...
  На ова мало ангелче му треба и помош со донирање на крв.За повеќе информации отворете го линкот.
  http://www.facebook.com/notes/%D0%BA%D1 ... 9300494159
   
 3. ivanshe

  ivanshe Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Кога и да земам телефон во рака да донирам, последниов месец забележувам дека не можам затоа што нема број од ОНЕ, не знам зошто е така, дали е до компанијата или што, стварно ми е жал, !
   
 4. DebbieLegg

  DebbieLegg Популарен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  361
  Донирано
   
 5. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  238
  Донирав и јас. Се надевам ќе се спаси.
   
 6. guitar

  guitar Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  18
  Го познавам детево. Донирав многу пати. Жал ми е . Мајка ми даруваше и крв зашто нулта е. Ја знам целаа приказна тие се преселија и кога се вратија дознаа. Имам родини во градот и многу блиски се со детево а и лично го знам.. Кога слушнав ;( :x
   
 7. goca.trzan

  goca.trzan Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  luge donirajte na ovie stradni deca so po nikakva greska tije stradat i se borat za nekoj den poveke zivot skratete po dve tri kutii cigari i so toa ke pomognete i na decata i na vaseto zdravje so nema da pusite jas ne pusam nikogas da pusev do sega nemas da bidam ziva so sigurnost vi kazuvam

  [mod-kirilica:3vei076h][/mod-kirilica:3vei076h]
   
  На fierce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  Така е,ако се откажеме од 2-3 разговора на мобилен и донираме на некое детенце или на луѓето на кои им е потребна помош,на нив тоа многу ќе им значи.

  Секогаш кога имам можност донирам,а откако ми се родија внуците немам пропуштено да помогнам на некое невино мало детенце,кое храбро се бори за живот,се разбира секогаш кога сум во можност.
  Веднаш помислувам дека и тоа дете е нечие внуче,значи некоја тетка како мене страшно многу пати гледајќи го тоа,а да не зборувам за родителите.
  Луѓе сме,секому му е потребна помош понекогаш и навистина ама навистина не можам да ги сфатам тие што можат да дадат а не го прават тоа.
  Се надевам дека светот се менува на подобро и не постојат многу себични луѓе,барем кога се однесува на вакви работи.
   
 9. blue.angel

  blue.angel Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  TELEFONSKI BROEVI ZA POMOS NA TOMICA STOJKOVIK :

  070 143 444 doniraat korisnici na T-MOBILE
  077 143 413 doniraat korisnici na VIP mreza
  075 143 155 doniraat korisnici na 0NE mreza
   
 10. Ivanna7

  Ivanna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски  ima lekza leukemijata.provereno vi kazuvam.kontaktiraj me
   
 11. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Донирано... знам какви се овие приказни, за некоја недела и јас ќе сум во истава состојба, повторно.
  Нема ништо поубаво во таква состојба, кога знаеш дека парите се најмал проблем благодарение на хуманите луѓе.
   
 12. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Донирав и јас. Гревче :( . Се надевам дека ќе успее да се излечи.
   
 13. live.your.life

  live.your.life Активен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Томица заслужува подобар живот,тој живее во мојот град и ние сторивме се што можевме да му помогнеме,сеуште нема никакви информации за тоа како напредува дали е подобро или полошо.Ако дознаам нешто ке ве обавестам:) Дојде време кога треба да покажеме какви сме на дело,не на зборови
   
 14. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Еве и јас Донирав.Му посакувам се најдобро.
   
 15. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Убава вест за сите нас !! Томица собрал пари!!!!! Се чека само да му се подобри крвта, ии потоа на операција. :sun: :f:
   
  На Sun.shine, Teresa94 и Gordana10 им се допаѓа ова.
 16. MorgaNa

  MorgaNa Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  11
  Jaс донирав и баш ми е мило . многу е срценцеее <3
   
 17. guitar

  guitar Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  18
  Почивј во мир, Томи...
  Веројатно таму далеку од нас ќе најдеш подобро место, без болка и тага како овде... ;( ;(
  Да, го загубивме... Го знам детенцето а и неговотон семејство, и... :x :(
   
 18. MorgaNa

  MorgaNa Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  11
  Мислам дека темата треба да се затвори , Томица почивај во мир...Се надевавме дека ке му помогнеме , но тоа е....Неговото место сега е на небото, меѓу ангелите...Одлета нашиот ангел кој имаше само 12 години...
   
 19. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Донирав и јас али ете судбина.....:(