1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да му помогнеме на Филип Михајловски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RainBow, 8 септември 2012.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.024
  Пол:
  Женски
  18-годишниот Филип Михајловски го има скршено седмиот вратен пршлен.

  За жал, поради оваа несреќа младото момче останало парализирано од градите надолу.

  Тој издржал тешка операција, но за жло таа не покажала никаков напредок. Филип е упатен во Словенија каде треба да се уплати сума од 24460 евра, која семејството на Филип неможе да ја обезбеди.

  Се молат сите хумани граѓани кои се во можност да помогнат, да донираат.

  Броеви за донации за сите хумани граѓани:

  077-143-077 VIP

  075 143 403 ONE

  Со секое јавување се донираат 100 денари.

  Smetka 250-0100002207-37
  Naziv FILIP MIHAJLOVSKI-HUMANITARNA
  Banka SPARCASSE
  Makedonija AD Skopje
  Ek.Leptokarija 10001

  Иницијатор: annii

  Надополнување:


  На 13.07.2012г. при скок во вода Филип Михајловски (18 години) го скрши седмиот вратен пршлен, заради што е парализиран од градите надолу. Филип издржа долга и тешка операција, која беше само почеток на долготрајното лекување чија крајна цел е повторно да застане на нозе. По операцијата, следеше рехабилитација во Клиничкиот центар за спинални повреди – Соча во Љубљана, Словенија, а во моментов е на уште поинтензивна програма за рехабилитација во Центарот Гибање, исто така во Љубљана. За овој период Филип покажа огромен напредок . Средствата што се досега собрани преку Вашите донации го овозможуваат лекувањето на Филип во Центарот Гибање и ќе го овозможат почетокот од наредниот чекор. Бидејќи услугите во овие центри и потребните лекови се доста скапи, ние продолжуваме со активности за донации. Во продолжение е хуманитарната сметка на која сè уште можат да се донираат средства, како и броевите за донации . Сите информации за акциите кои ќе организираат со цел собирање на средства кои ќе му овозможат на Филип да го продолжи своето успешно лекување ќе можете да ги следите на оваа страна. Исто така на оваа страна ќе можете да видите и што сè е досега направено со Ваша помош и поддршка како и напредокот кој Филип го покажува.

  Од срце Ви благодариме што сте со нас!

  Филип и семејството

  Денарска сметка:
  Сметка 250-0100002207-37
  Назив FILIP MIHAJLOVSKI-HUMANITARNA
  Банка SPARKASSE
  Македонија АД Скопје
  Ек. Лептокарија 10001

  Девизна сметка:
  Account 4010-02222-00003862
  Name of account owner FILIP MIHAJLOVSKI
  IBAN/SWIFT MK07250102220038621/INSBMK22
  Bank SPARKASSE
  Macedonia AD Skopje
  Ek. Leptokarija 10001

  VIP 077 143 077
  T-MOBILE 070 143 109
  ONE 075 143 403
   
  На stefkabt и LittleFairy им се допаѓа ова.
 2. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Ќе донирам кога ке бидам дома. Се надевам дека ке оздрави :)
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 3. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.170
  Дали знаете зошто не се активни броевите?
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Има број и од Т-мобиле 143 114, активен е.
   
 5. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.170
  Пробав и со 071..... и со 072.... ама несака. Плс ако може целосниот број.
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Само бројот ќе го напишеш 143114, напред не ставај ништо.
   
 7. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  18.856
  Донирано .
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Кај мене пак имаше некој проблем со бројот од Вип.
  Неколку пати пробав - не сакаше, и дури сега можеше да се донира. :)
   
 9. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.930
  Допаѓања:
  23.122
  Девојки,
  Не заборавајте да донирате за Филип. Тој верува дека ќе застане на свои нозе и ја мотивира целата фамилија да не губат надеж.
  Навистина е потребно што побрзо да замине на терапија, затоа што тука, нема ама баш никаков напредок.
  070143114 T-Mobile

  077-143-077 VIP

  075 143 403 ONE

  Со секое јавување се донираат 100 денари.

  Smetka 250-0100002207-37
  Naziv FILIP MIHAJLOVSKI-HUMANITARNA
  Banka SPARCASSE
  Makedonija AD Skopje
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Јас во понеделник на школо ќе донирам јас сум задолжена за собирање во нашето одд се надевам дека ќе собереме пари кој што ќе му го подобриме животот
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Aligator

  Aligator Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  18
  Донирав и мислам дека треба повеќе да се вклучуваме во вакви акции, да ги вклучиме и другите кои не се запознаени, а можат да помогнат. Браво за Kristina.R
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Донирано кај ќерка ми во училиште
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 13. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Донирано
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Бев на концертот и фантастично беше. :)
  И дониравме сите дома пари, се надевам дека ќе сум биде добро! :)
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Го познавам Филип и се утепавме донирајќи пари од дома. Цело семејство го ангажирав и денес особено ми падна мило што некако сум помогнала.

  Попладнево многу се израдував кога видов дека има објавено видео на facebook каде се движи, со помош секако. Драго ми е што бележи напредок. :)
   
  На stefkabt, Angel-Adriana и Sunchild им се допаѓа ова.
 17. Sunchild

  Sunchild Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  361
  Донирано!
   
  На stefkabt му/ѝ се допаѓа ова.
 18. stefkabt

  stefkabt Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите, прво да ви се заблагодарам на подршката и интересот.
  На неговата фан страна на фб,таму ги има сите информации за него и за неговиот напредок, кој до сега е одличен.Филип има огромна волја и сила да си го оствари сонот.За среќа рехабилитацијата во Љубљана се покажа како многу успешна.Се што треба за понатака се волја, трпение и финансиски средства.
  Во моментов правиме многу акции за собирање на финансиски средства, а отворивме и нови броеви за донација.Бидејки сум ептен нова овде би сакала да ми помогнете околу правилата на сајтов т.е. дали можам да ги објавам овде акциите кои ги преземаме ( некои од нив вклучуваат и продажба на уметнички дела и дизајнерска облека, донирани од познати уметници и креатори).
  Би ви била бескрајно благодарна.
   
 19. stefkabt

  stefkabt Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  https://www.facebook.com/pages/OD-SRCE- ... 1150562559
  Ова е линкот за фан страната ОД СРЦЕ ЗА ФИЛИП
  Таму ги има сите акции кои ги превземаме за да собереме средства за неговото понатамошно лекување, еве некои од нив :)
  https://www.facebook.com/media/set/?set ... 559&type=1
  https://www.facebook.com/media/set/?set ... 559&type=1
  Отворивме и нови броеви за донација :
  Телефони за донација:
  VIP-077-143-077
  T-mobile-070-143-109
  ONE-075-143-403