1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да му помогнеме на семејството Марџиеви

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од eleonoramardzieva, 22 февруари 2015.

 1. eleonoramardzieva

  eleonoramardzieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Две куќи до темелно изгореа во пожар кој се случи во петокот во доцните часови. Во моментов на семејствата Марџиеби им е добродојдена секаква помош. Донирајте во општина валандово или на жиро сметката нба едно од семејствата
  Svetlana Mardzieva
  IBAN code: MK07210501638319573
  SWIFT : TUTNMK22
   

  Прикачени фајлови:

  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.067
  Пол:
  Женски
  Ние што сме од други градови како можеме да помогнеме?
   
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.374
  Допаѓања:
  9.310
  Пол:
  Женски
  Да во право си како ?
   
 4. Lavica01

  Lavica01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Мислам дека може на жиро сметките горе пишани ?? :/
   
 5. eleonoramardzieva

  eleonoramardzieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Можете да донирате не само парично туку да донирате и постелнини,кревети,тајнири,комоди и тн ... Но се разбира да се нови или добро сочУВАНИ. Овие донации може да ги испратите до Општина Валандово
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.067
  Пол:
  Женски
  Па тоа те прашувам по што?
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 7. eleonoramardzieva

  eleonoramardzieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  ул. “Иво Лола Рибар“ бб

  2460 Валандово
  Napisete so cel POMOS ZA SEMEJSTVATA MARDzIEVI
  Ако има нешто нејасно обратете се повторно ке ви допишам


  Донациите може да се пратат преку карго.  Модератор: Ве молиме, не испраќајте две мислења едно по друго, доколку сакате да го дополните мислењето, редактирајте.
   
  Последна измена од модератор: 23 февруари 2015
  На Avokado, okcenzi и buba4e89 им се допаѓа ова.
 8. eleonoramardzieva

  eleonoramardzieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Seuste ne zgasna ognot vo nivnite srca. Pomognete im na semejstvata na koj im e potrebno mebel I paricni sredstva. Adresa Kostadin Mardziev ul bez ulicen naziv S pirava
   
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.593
  Допаѓања:
  171.596
  Пол:
  Женски
  Случајно го видов линкот за темава во темата со братучедот..

  Погоре читам - можете да донирате тањири, постелнини, кревети, комоди - НО ДА СЕ НОВИ ИЛИ ДОБРО СОЧУВАНИ.
  На човек што им изгорело се до темел, не знам дали му е дојдено до нови кревети или пак до било каков кревет.
  Тие немале кај да спијат, ама важно нови кревети и комоди бараат. Испаѓа како намерно да си ги запалиле куќиве, за да им ги изградат од темел со донации, па сега и нов мебел преку донации да се прибере.

  Е на ваквиве што бараат преку леб и погача, не им донирам ни денар.
  Наместо тоа како фамилија донираме на друг начин и на друга категорија на лица.
   
  На Winter Lady, fairy88, Glasna и 5 други им се допаѓа ова.