1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да најдеме донатор за Маја

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од galapce, 5 февруари 2019.

  1. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Маја ми есограѓанка.

    Фемина донесе среќа за мојот ангеј нека донесе и за Маја .

    Текстот е превземен од нејзиниот фб профил.

    Барајќи ДОНОР за да се ја победам леукемијата, сретнав луѓе,кои безусловно и несебично дојдоа да помогнат..никогаш не помислив дека на ваков начин ќе барам помош..ама вашите 5ml крв (НЕ Е ВАЖНА КРВНАТА ГРУПА) од 18-59 години, ОД 8:30 ДО 14 ЧАСОТ, секој работен ден, можат да ми го спасат животот..Доколку можете да се организирате и да дојдете до Скопје, ИНСТИТУТ ЗА ИМУНОБИОЛОГИЈА И ХУМАНА ГЕНЕТИКА (Државна болница) КАДЕ КАЖУВАТЕ ДЕКА САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ ДОНОР, не мора да кажете дека се работи за мене, ќе ми дадете надеж дека ова сонце и мене ќе ме грее уште долго. ЛУЃЕ МИ ТРЕБАТЕ! ДА ДООБЈАСНАМ...на институтот се пријавувате дека сакате да станете донор...доколку сте соодветни јас ќе знам ...

    И Маја ќе излезе како победник.
     
    На SV1911, Melinda85, danichap и 8 други им се допаѓа ова.
  2. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Превземено од профилот на Маја.

    Zaradi golemata zainteresiranost vo Skopje, ekipata na Imunologija e prebukirana...VI BLAGODARAM UBAVI LJUGJE ZA NESEBICNATA POMOS, mu blagodaram i na timot na IMUNOLOGIJA,Drzavna Bolnica, za rabotenejeto bez pauza.Zasega NEMA DA IMA AKCIJA VO NASIOT GRAD.za rezultati se ceka 3 nedeli a mene mi znaci sekoj pominat den...


    Да се пријавуваме сеуште непријсвените, тоа ќе е за сите не дамо за Маја. :inlove:
     
    На Melinda85, LejlaD, Желба и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Желба

    Желба Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    3.992
    Пол:
    Женски
    Браво, има хумани луѓе, има надеж за нас!
    Голем број од нас што се бориме со неплодност, поради имунолошки испитувања веќе ни било понудено да се пријавиме за донори и мислам дека сите имаме прифатено.

    Сакам да ве охрабрам и за Маја и за сите идни болни да отидете и да се пријавите.
    Се работи за обично земање на крв од вена, а доколку дојде до совпаѓање, докторот ми објасни дека трансплатацијата на коскена срж исто така се врши преку крв, со издвојување на матични клетки, значи повторно само давање на крв од вена.
    Многу ретко во животот имаме прилика за големи дела, а доколку исполните услови за донор, ќе имате прилика за најголемото дело, ќе спасите нечиј живот!

    И ја пуштам целата среќа на Маја, искрено посакувам и се надевам дека ќе се најде соодветен донор и ќе ја победи болеста! :l:
     
    На danichap, Stressed Out, LejlaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.654
    Допаѓања:
    95.756
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира, дали тие што дававме за Алекче сме во регистерот и за Маја? Треба пак да идеме да се боцкаме?
     
    На LejlaD му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    ^ кажаа дека влегуваме во база и сме потенцијални донори за сите
     
    На galapce и LejlaD им се допаѓа ова.
  6. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    4.814
    Пол:
    Женски
    Има ли некои новости за Маја?
    Инаку, каде се наоѓа имунологија? Викендов ќе одам за Скопје, па би сакала и јас да дадам крв.
     
  7. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.388
    Допаѓања:
    34.212
    Пол:
    Женски
    Кај инфективна клиника. Едно мало зградуле пред инфективна.
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.