1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да најдеме донатор за Маја

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од galapce, 5 февруари 2019.

 1. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  Маја ми есограѓанка.

  Фемина донесе среќа за мојот ангеј нека донесе и за Маја .

  Текстот е превземен од нејзиниот фб профил.

  Барајќи ДОНОР за да се ја победам леукемијата, сретнав луѓе,кои безусловно и несебично дојдоа да помогнат..никогаш не помислив дека на ваков начин ќе барам помош..ама вашите 5ml крв (НЕ Е ВАЖНА КРВНАТА ГРУПА) од 18-59 години, ОД 8:30 ДО 14 ЧАСОТ, секој работен ден, можат да ми го спасат животот..Доколку можете да се организирате и да дојдете до Скопје, ИНСТИТУТ ЗА ИМУНОБИОЛОГИЈА И ХУМАНА ГЕНЕТИКА (Државна болница) КАДЕ КАЖУВАТЕ ДЕКА САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ ДОНОР, не мора да кажете дека се работи за мене, ќе ми дадете надеж дека ова сонце и мене ќе ме грее уште долго. ЛУЃЕ МИ ТРЕБАТЕ! ДА ДООБЈАСНАМ...на институтот се пријавувате дека сакате да станете донор...доколку сте соодветни јас ќе знам ...

  И Маја ќе излезе како победник.
   
  На SV1911, Melinda85, danichap и 8 други им се допаѓа ова.
 2. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  Превземено од профилот на Маја.

  Zaradi golemata zainteresiranost vo Skopje, ekipata na Imunologija e prebukirana...VI BLAGODARAM UBAVI LJUGJE ZA NESEBICNATA POMOS, mu blagodaram i na timot na IMUNOLOGIJA,Drzavna Bolnica, za rabotenejeto bez pauza.Zasega NEMA DA IMA AKCIJA VO NASIOT GRAD.za rezultati se ceka 3 nedeli a mene mi znaci sekoj pominat den...


  Да се пријавуваме сеуште непријсвените, тоа ќе е за сите не дамо за Маја. :inlove:
   
  На Melinda85, LejlaD, Желба и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Желба

  Желба Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  3.992
  Пол:
  Женски
  Браво, има хумани луѓе, има надеж за нас!
  Голем број од нас што се бориме со неплодност, поради имунолошки испитувања веќе ни било понудено да се пријавиме за донори и мислам дека сите имаме прифатено.

  Сакам да ве охрабрам и за Маја и за сите идни болни да отидете и да се пријавите.
  Се работи за обично земање на крв од вена, а доколку дојде до совпаѓање, докторот ми објасни дека трансплатацијата на коскена срж исто така се врши преку крв, со издвојување на матични клетки, значи повторно само давање на крв од вена.
  Многу ретко во животот имаме прилика за големи дела, а доколку исполните услови за донор, ќе имате прилика за најголемото дело, ќе спасите нечиј живот!

  И ја пуштам целата среќа на Маја, искрено посакувам и се надевам дека ќе се најде соодветен донор и ќе ја победи болеста! :l:
   
  На danichap, Stressed Out, LejlaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  17.643
  Допаѓања:
  95.694
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира, дали тие што дававме за Алекче сме во регистерот и за Маја? Треба пак да идеме да се боцкаме?
   
  На LejlaD му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.777
  Пол:
  Женски
  ^ кажаа дека влегуваме во база и сме потенцијални донори за сите
   
  На galapce и LejlaD им се допаѓа ова.
 6. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  4.783
  Пол:
  Женски
  Има ли некои новости за Маја?
  Инаку, каде се наоѓа имунологија? Викендов ќе одам за Скопје, па би сакала и јас да дадам крв.
   
 7. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  6.385
  Допаѓања:
  34.196
  Пол:
  Женски
  Кај инфективна клиника. Едно мало зградуле пред инфективна.
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.