1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да помогнеме на гладните деца

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од WaitTillTheEnd, 5 септември 2020.

 1. WaitTillTheEnd

  WaitTillTheEnd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.245
  Пол:
  Женски
  Се работи за https://sharethemeal.org/en/ минимално може да се донира 0.70 евра=1 ручек. За темата да не се заборави и да биде активна пожелно би било секој како донира да стави слика еве јас прва: Screenshot_20200905-105126.jpg
  Не е битно кој колку донира туку битно е да се помогне кој колку може. Кога секој што би донирал ја објави сликата во темата тогаш темата би останала активна и би помогнала многу.
   
  На 1209, hermosa, Regina.Phalange и 8 други им се допаѓа ова.
 2. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  za deca vo mk se donira ili ne?
  dirkno odat kaj konkretno semejstvo ili nekoja si humanitarna organizacija?
  stom e tolku malku mozam da si dadoniram no pod uslov da ide direktno na smetka kaj nekoe semejtvo , na humanitarni organizacii ne im veruvam
  pisi podetalno i objasni
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
 4. WaitTillTheEnd

  WaitTillTheEnd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.245
  Пол:
  Женски
  Не се донира за деца во МК и се надевам нема потреба за овде.
  Се работи за хуманитарна организација каде што вкупно до сега има над 82 милиона оброци донирано и имаат официјална апликација за Андроис и Иос на оваа ако не веруваш незнам на која би поверувала. Дури на нивната страна имаат и FAQ:
  ShareTheMeal raises funds to feed people and help build a world with zero hunger. Users can choose where their donation will help, and give US$ 0.80 (or more) with a tap in our app. The United Nations World Food Programme receives the funds and provides the meals. In the app, we show users how their meals are fighting hunger.
  There are 690 million people who do not get enough food to lead a healthy and active life. As the world continues to see an increase in conflict, climate change and economic instability, the rate of hunger is accelerating.
  The good news? Hunger is entirely solvable. With US$ 0.80, we can feed one child for a day and invest in helping even more children in need.
  Еве и ова како битно прашање како мојата донација ќе се искористи?
  -62% directly feeds families in need. 28% will be invested into fundraising and marketing to grow our community so that we can help even more people. 6% will still be used to help run our organisation and 4% will continue to help cover payment fees.
  As we grow, we’ll be able to cover our costs while increasing the amount that goes directly to hungry families. In line with WFP’s strategic plan, an average of 22% will be spent on fundraising from 2020-2030.
  Се надевам разбираш англиски можеби 28% за маркетинг и проширување изгледа многу но верувајте не е што повеќе луѓе видат и се рашири низ светот побрзо толку подобро.
  Ако имаш уште нешто нејасно еве на следниот линк има за се:
  https://sharethemeal.org/en/faq.html
   
 5. WaitTillTheEnd

  WaitTillTheEnd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.245
  Пол:
  Женски
  83 милиона оброци донирано
  100 милиона би била убава бројка само на некој од билионерите да им текне!
   
  На Meckicja, Lavica 344 и hermosa им се допаѓа ова.
 6. WaitTillTheEnd

  WaitTillTheEnd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.245
  Пол:
  Женски
  Update
  87 милиона вкупно донирано (y)
  донирај, биди хуман.jpg
   
 7. Hugh

  Hugh Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2019
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Машки
  Добро е да се споделуваат тука некои актуелни акции кои се спроведуваат на територија на Македонија.
  Има добронамерни луѓе кои прават такви акции , а има уште повеќе гладни луѓе кои им треба помош.
  Лично помагам колку што можам , и би помагал уште повеќе во иднина!
   
  На Осе, Meckicja и WaitTillTheEnd им се допаѓа ова.
 8. WaitTillTheEnd

  WaitTillTheEnd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.245
  Пол:
  Женски
  Сподели и овде ќе донирам колку можам.
   
  На hermosa и Hugh им се допаѓа ова.
 9. WaitTillTheEnd

  WaitTillTheEnd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.245
  Пол:
  Женски
 10. Stupideses

  Stupideses Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Еве тука можете да донирате.
   

  Прикачени фајлови:

  На WaitTillTheEnd му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Beemo

  Beemo Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2020
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  394
  Пол:
  Машки
  Супер што ја најдов темава. Ми се допадна целта на оваа организација и месечно се претплатив, по $8.

  IMG-20220309-WA0014.jpg