1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да помогнеме на едно семејство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Rakometar, 18 октомври 2019.

 1. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Машки
  Се работи за семејство од Прилеп кое е во социјален ризик, пред неколку дена им е исечена струјата поради долг кон EVN кој моментално не се во можност да го платат потребни се 200 евра за приклучок на струја, потоа останатиот дел би бил поделен на рати, ако сте во можност покажете ја вашата хуманост и донирајте храна средства за лична хигиена и парични средства за семејството да не ја дочека зимата во студ.
  Стеван
  Ивица
  Македонка
  Контакт
  071 482-265
  Со почит општинска организација на црвен крст Прилеп
  Николче митрески