1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да помогнеме на малиот борец Антонио

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од galapce, 23 јули 2017.

 1. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  Драги пријатели.
  Ова е еден од потресните случаи на кои наидов на детскста клиника во Скопје.
  Мајка тогаш во осмиот месец од бременоста,едвај дишеше дур во скут го заспиваше малиот Антонио.
  Персоналот наместо да и помогнат и упатуваа погрдни зборови.
  Како се осудила пак да затрудни?
  Антонио претходно имал интервенција и им кажале дека се излечил.
  Кобната болест се вратила.;(

  Ангажираноста на дедото ми ја распора душата. Ретки се таквите луѓе. Дедото носеше маица со слика на млад човек. Неговиот друг син,починал млад.;(
  Човекот напатен но не даваше слабост пред својот внук.
  Мајката се породи пред некој ден.
  Антонио е во Истанбул веке со баба му.
  Во вторник заминуваат мајка му и татко му.

  Да помогнеме дур не биде касно.;(

  FB_IMG_1500836754695.jpg
  Двеипол годишниот Антонио боледува од леукемија, потребна му е нашата помош

  Почитувани хуманисти,добρи луѓе, да му помогнеме на Антонио Мавρов од Добрејци, Струмица κој има две и пол години и боледува од леуκемија.Потρебно е да се изврши тρансплантација на матични κлетκи во стρанство.Фондот за здравство го покрива трошок околу операцијата, но тошоците околу целата терапија се скапи и родителите на малиот Антоно не можат да ја издржат.Поднесени се документи за добивање н донацисκи бρој од мобилните опеρатоρиве и се чека на нивно одобрување.Би Ве замолила доκолκу сте во можност да помогнете оκолу обезбедувањето на потρебните сρедства за малиот Антонио да замини во стρанство на леκување,а оној κој не е во можност финансисκи да помогне доволно ќе биде да ја сподели оваа поρаκа на ѕидот. Донацисκа сметκа-Халκ Банκа Денаρсκа ж-ρо с-κа270700035393309 Девизна ж-ρо с-κа 07270700043357785 Жаκлина Мавρова Ви Благодаρам
   
  На Petra777, stevemila, MilaP и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Во меѓувреме
  Untitled2.png
  број за донации 070143105.
   
  На mareane, Petra777, stevemila и 4 други им се допаѓа ова.
 3. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  @stevemila
  Сподели овде информации за да можеме да се активираме малку повеке и на дело.
  Јас ги познавам луѓето но само од она што ги срекавав во болница :(
  Еве погоре ги има и броевите.
  @Petra777
  :hug:
   
  На friendy, Petra777 и stevemila им се допаѓа ова.
 4. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.633
  Допаѓања:
  41.535
  Пол:
  Женски
  Srcka kako so pisav prethodno.Majkata na Antonio e mnogu mlada.Napatena.Vo edna godina gi izgubi i dvajcata roditeli.Majka i koga pocina taa bese bremena so Antonio.Antonio se razbole,taa ostana bremena so vtoro nadevajki se deka koskenata srz ke bide kompitabilna za da se spasi maliot.Za zal ne.Situacijata na Antonio se podobri za kratko.7Meseci bese vo bolnica.Vo toa vreme umre i cickoto na Antonio.Mlad,samo 20 god.Semejstvoto e potreseno veruvajte.Koj kolku moze da pomogneme.Sobirase brat i sredstva, dadovme site.Sega ima i transakciska eve i broevi od operatorite .Da mu pomogneme na ova malo sonce.Gospod da im dade sila na site od semejstvoto
   
  На friendy и galapce им се допаѓа ова.
 5. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  13.613
  Допаѓања:
  151.953
  Антонио е моментално во Турција каде го чека пресадување на коскена срж
  ајде да помогнеме на душичето
  23172826_1972825539663554_8200261938007070604_n.jpg 23319542_1972825656330209_8902341693843296727_n.jpg
   
  На stevemila, friendy и galapce им се допаѓа ова.
 6. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  32.007
  Пол:
  Женски
  За жал Антонио ја изгуби битката. Почивај во мир мало ангелче ;(;(;(
   
 7. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  13.613
  Допаѓања:
  151.953
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.368
  Допаѓања:
  317.515
  Пол:
  Женски
  греота..каква неправда..;(
   
 9. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  8.298
  Допаѓања:
  37.950
  Пол:
  Женски
  Не можам да се помирам денес. ;(
   
 10. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.633
  Допаѓања:
  41.535
  Пол:
  Женски
  Antonio,srce tetino...angelce nase.Nrma veke bolka,nema placenje od sekoe bockanje.Sega si kaj baba ,dedo i cicko.Ke te cuvaat.Bog neka ti dade spokoj i mir na maloto dusice:(
   
  На EraBon, galapce и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 11. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Душичка мила. ;(
   
 12. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  Изгубувме едно другарче.;(
   
 13. Meckicja

  Meckicja Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  6.664
  Допаѓања:
  8.194
  Пол:
  Женски
  Zalnoo greoticka
   
 14. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  595
  zalno...neka pociva vo mir!!!
   
 15. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  Жално!
  Животе зошто?
  Што ти згрешило толку тоа семејство?
  Што ти згрешило ова дете?
  Душа ме боли кога еден детски живот ќе згасне.
  Почивај во мир душичко. Нека ангелите те чуваат.
   
  На Afrodite¥ му/ѝ се допаѓа ова.