1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да почнам прва или...?!

Дискусија во 'Сингл' започната од Philosopher, 15 февруари 2011.

 1. Philosopher

  Philosopher Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  Долго време ми се допаѓа едно момче од моето школо. :$ Беше порано дечко на една моја братучетка...Така еднаш (пред они да бидат заедно) и кажав на братучетка ми дека го свиѓам...И после некое време тие беа заедно. :| Сигурна сум дека таа му кажала за мене, дека го свиѓам итн... |( Од тогаш не престанав да го свиѓам...Нешто ми кажува дека и он ме свиѓа мене :$ На школо сме иста смена...Он е трета година гимназија, јас прва и нон-стоп се гледаме. Секогаш кога го погледнам, онака „случајно“ видам дека он ме гледа и така ми се смешка. :inlove: :!: а и на фб постојано ми става Likes...на песни само -.-
  Незнам што да правам... :x А и ист жанр на музика слушаме :rock: :D Стварно ми треба помош...Ако можете, т.е сакате дајте некој совет.
  Бај д веј ако постои ваква тема, слободно избришете ја.
  Фала однапред. :wasntme:
   
 2. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Почни си прва и ич да не се замараш.Нема никаков ќар од смешкање :D
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.342
  Прво збори со братучетка ти дали ќе и смета да си со него, да не расипеш односи.
  А што се однесува до дечково, остави сепак на него прв да те викне да излезете и слично, нека се помачи малку, па и две години е постар :D А во меѓувреме давај му знаци дека ти се свиѓа, ете преку лајкови или не знам што се друго денес се користи :D
   
 4. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Почни зошто да не, но не биди многу нападна. Станете поблиски пријатели па полека давај му некои знаци :)
   
  На anste му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  јас мислам дека нема ни што да зборуваш со братучедка ти . ко добро сватив таа знаела дека ти се допаѓа уште од порано т.е пред тие да бидат заедно. дали тогаш таа те праша тебе ? али сепак ти си знаеш како е подобро ова е само мое мислење а за тоа дали да пристапиш прва ... можеш но не премногу нападно. почни со едно здраво онака ,,ненамерно’’ речено па ќе видиш следниот пат како ќе реагира тој :)
   
  На Kristinna92, Philosopher и bitter-girl им се допаѓа ова.
 6. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  отиди кај него кога ќе го видиш и почни со едно здраво....како си !!!!!! другото ќе си дојде само по себе.....и не се замарај.....нема ништо лошо во тоа да идеш да му кажеш здраво ;)
   
 7. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Се сложувам со Мистери само би додала начекај го на поминување или кога е сам за да ја пробиеш првата бариера па после гајле немаш, мислам дека таа полесно ќе ти биде отколку да му пријдеш кога е со друштво.
   
  На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  127
  На фејсбук боцни го ..ако ти врати имаш шанси. а ако не можеби со никого не се боцка :^)
  потоа полека здружувај се со него..нема ништо да изгубиш ;)
   
 9. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  Почни прва нема ништо страмно во тоа. :D Па со среќа! ;)
   
 10. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  556
  слободно почни прва, јас за да и го добијам моево сегашно маже почнав прва :lol:
  чекав, чекав а нему никако да му текне, па си реков да не ми го земе некоја друга, јас ке си почнам прва :D :P
   
  На biljanceto и Philosopher им се допаѓа ова.
 11. Zoey

  Zoey Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Почнав прва да му пишувам на едно момче.Започнав со боцкање и откако ми врати почнав да му пишувам. Пишувавме често и во школо сме иста смена се поздравуваме само што се видуваме на поминување само здраво имаме. Пред некое време пишував со него и ми вели дека многу сака комуникација и дружење и дека му се допаѓа да пишува со мене зашто иамме слични размилувања. Дали е тоа начин да ми каже дека сака само другарство со мене зашто мислам дека ако сакаше нешто повеќе ќе го направеше тоа. Сепак се гледаме уште се смешкаме се боцка ме а ништо конкретно...како да го сватам не знам дали да продолжам да се надевам или да се откажам од него ????????
   
 12. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  1.517
  А колку време и се знаете?Некои работи не одат така веднаш,немора да значи дека сака само да ти биде пријател.Мислам дека сака подобро и да те запознае пред да почне нешто со тебе.Гледај на него како забава,како нешто со кое би ти поминало времето.Немој премногу да се надеваш ако излези нешто убаво од тоа добро ако не продолжи си со животот најнормално :*
   
  На Zoey му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Zoey

  Zoey Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Па се знаеме скоро два месеци и се е само на здраво во школо и боцкање и муабета на фб. Мислам дека ако му се свиѓав до сега ќе предложеше барема на кафе да излеземе а не се само на тоа да остане. Фала за советот, но иако сакам да не се замарам сепак се замарам и тоа многу
   
 14. Inna15

  Inna15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  е па вакаа...и ја имам сличен проблем...веќе неколку недели, се боцкам на фејсбук со еден што стварно ми е интересно типче...и незнам, едноставно, незнам дали да започнам муабет на фб, онака ми личи малце и на дигнат фраер -.- ама нема везе тоа, негоо некако ко...што знам....на фејсбук ми е многу глупаво, незнам можда никогаш и нема да се видиме...незнам едноставно даали да му пишам и ШТО да му пишам...:/ ве молам за помош :*
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  ^ Оф мори мајко, тој пусти фејсбук. Не‘ осакати!
  Па ајде, за да тргне негде работава, пиши му во инбокс едно рандом пораче. Ништо посебно, туку нешто од типот ЗДРАВО, КАКО СИ? ТИ ПИШУВАМ ДА ТЕ ПОЗДРАВАМ... или нешто слично ;)
   
  На biljanceto и Emmie им се допаѓа ова.
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  какво боцкање бре :D мене тоа еднакво на манијак ми е во најголем број од случаевите.
  Philosopher кога ќе му пишеш затерај ја темата на разговор накај музика, штом веќе исто слушате. Ќе му се допадне што имате ист интерес. Понатака ќе си тече се како што треба да тече. Јас мислам да зборуваш со братучетка ти, ако ништо друго барем никогаш не би можела да ти го плесне тоа во фаца. :$
   
  На Philosopher му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.638
  Јас често почнувам прва, ама не со секој. На пример ако тие момчињата што на вас ви се допаѓаат се уште несозреани или со блкански менталитет, сигурно ќе се потресат ако и пријдете прва.
  Се согласувм со Сефора, почни муабет со него за музиката. Ако никако не реагира, па не се замарај веќе со него. :)
   
  На Philosopher му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Moonlight007

  Moonlight007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  5
  Здраво на сите!!Јас сум нова на форумот.Гледам многу искусни девојки има,па би сакала да добијам некаков совет! Ми се допаѓа едно машко долго време речиси 2 години.Само разменуваме погледи одвреме на време во клуб тој поминува покрај мене само за да се доприме еднаш дури ми ја стави неговата рака на мојата половина ,додека се бакнува со неговата девојка гледа на кај мене , девојкаму ке излезе до некаде тој иди покрај мене ,кога кажав пред него дека сакам некој друг тој некако почна да се нервира и сл. Рутина 2 години.Размислувам дали прва да му пријдам или сепак не? Што мислите има ли некакви чувства за мене??? Фала однапред! :)
   
 19. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Додека има девојка-Не! Ама сепак разговарај со него во 4 очи и прашај го дали чувствува нешто за тебе, бидејќи допири погледи изгледа дека му се допаѓаш ама како што си му кажала дека сакаш некој друг можеби сака да ти се одмазди на некој начин или се плаши да не остане сам ако ти го сакаш пријди му ама неверства или такви работи немој бидејќи на крај сето тоа лошо завршува ако те сака нека раскине со девојката. ;)
   
 20. Moonlight007

  Moonlight007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  5
  Sunshine555 najprvo sakam da ti se zablagodaram za sovetot. Inaku mnogu mi imat kazuvano deka toj ima nekakvi chuvstva za mene,no sepak stravot e mojata najgolema prechka!!! Inaku nie lichno ne se poznavame!!! :( Mnogu go sakam!!! Samo koga kazav deka sakam drug namerno go isprovocirav da vidam kako ke reagira!! :D