1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да почнам прва или...?!

Дискусија во 'Сингл' започната од Philosopher, 15 февруари 2011.

  1. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Воопшто не сватив дали ти со дечково си во врска или само се симпатизирате.
    Тоа што те нарекол луда сепак не е во ред, да така во иднина размисли дали би сакала да бидеш со таков човек, секако ако зборот не е наречен на шала.

    А тоа што се поздравил не значи дека сака да те нервира туку е култура и почит спрема повозрасен човек.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. katy3

    katy3 Нов член

    Се зачлени на:
    12 април 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски

    Во ред е сето тоа, полека, стрплива сум некогаш и по 5 дена не пишуваме, и јас одам на работа и на факултет знам како е со обврските.. Самиот ми има кажано дека ретко се прибира дома, цело време е некаде излезен после работа. Се мислам дали да бидам директна или да си чекам сеуште.. :)
     
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Ne sme vo vrska,zapnal da se pravi kako da luduvam po nego.Namerno i rekol na mama deka ke dojde za da mi prenesat, i jas go prasav sto saka normalno a toj rece nejkam nisto luda si lechi se a do vcera stama mikakov go nemase.Me ismeva toa mi e fintata a znae deka sum vlubena vo nego:(
     
  4. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Па види мила, нема потреба што повеќе да чекаш, можеби тој сеуште анализира и е малку поспорен тип, прашај го од околу што и како му се плановите за да си знаеш и да си на чисто.
    Одљуби се, едноставно е, со таков немаш иднина никаква. Игнорирај и продолжи си го животот. Сигурна сум дека ќе си пронајдеш нова и искрена љубов.
    Можеби ќе ти биде тешко, но тоа ќе ти биде само период за кој подоцна нема ни да се сеќаваш.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Da no no dosaduva po moi rodnini ,kako da go sopram?Zosto saka da pokaze deka sum negova,tolku saka da me ismee?Sekako no i vo toa se mesa odma ako imam drug probuva da rasipe
     
  6. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Игнор, блок и не се замарај едноставно. Што сака нека збори, неможеш да му сопреш. Ќе виде ќе невиде ќе му се здосади и ќе престане.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Ne prestanuva.Da ne me saka pa zapnal so mu e?Toa mi e najvazno da znam
     
  8. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    @hermosa Нема зошто да те понижи. Едноставно тој има почит кон мајка ти и не му смета вашата состојба со нејзиниот однос. Едно обично „здраво“ колку за почит е сосем доволно. :)

    пс вие заедно бевте или не?
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Ne :|.Tuka e problemot ,so ke pomislat lugeto?Majka mi i moite rodnini ,duri koga taa ne go prepoznala se stresnal znaci majtap bara no zosto ?Porano zdravo ne i kazuval ne se ni znaat a sega i se ukazuva i kazuva deka ke se vrati vo rodnata kuka.Sto ke dobie?:!:
     
  10. MD17

    MD17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    mi se dopagja edno masko se imame gledano nekolku pati bez obrvski onaka..ovoj period retko se srekjavam so nego ucime vo razlicni ucilista a koga ke go vidam se poglednuvame i posleden pat pred edna nedela koga go vidov nekolku pati zabelezav deka me gleda,neznam kako da mrdnam da ne ostane samo na toj pogled i edno zdravo ve molam pomognete mi :(
     
  11. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Објасни ми тоа се имаме гледано неколку пати без обврски што значи. Зошто не му пишеш, викни го на кафе.
     
  12. MD17

    MD17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    5-6 pati se imame videno,jas togas sakav drug neznam mislam deka i on nisto ne cuvstvuvase za mene..sakam da bidam so nego ama neznam dali ima nekoja druga dali saka druga...a najvekje se plasam da ne bidam povredena ....pred edna godina mu iskazav cuvstva na eden sto se gledavme i on mnogu me povredi i sega od se se plasam
     
  13. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Животот е ризик,ако не ризикуваш нема да знаеш дали ќе ти се посреќи или пак ќе ти биде животна лекција случката и чуството. Ништо не губиш, опушти се и пиши му, со срамот на никаде нема да одиш, ако ти врати и почуствуваш дека е заинтересиран супер, ако не батали го!
     
    На kjukli и MD17 им се допаѓа ова.
  14. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    @MD17,
    Потполно се согласувам со Витамина, пиши му, викни го и ќе видиш како ќе се одвиваат работите. :) Со среќа.
     
    На MD17 и vitamina им се допаѓа ова.
  15. MD17

    MD17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    @kjukli moze li da vidis sto ti pisav vo poraka
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  16. smiley16

    smiley16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    51
    Девојки дали е глупаво јас да му пишам прва после средба? Излеговме заедно со друштво и се беше добро муабет, смеа е сега не знам дали ќе ми пише пак тој или јас треба да му пишам. А незгодно ми е да му пишам што ако не сум му се допаднала? И што воопшто да му пишам?
     
  17. S_997

    S_997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Pa, licno za mene ne e glupavo, ama ako sakas da mu pises prva pocekaj nekolki dena odkako ste izlegle, 2-3 odprilika. So samiot razgovor ke doznaes, t.e. mozes da osetis dali mu se dopagjas. Ako mu se dopagjas togas odlicno , a ako ne vo toj slucaj nemoj da se razocaruvas bidejki ne gubis nisto, no sepak mozes da si ostanes vo kontakt so nego. Mozes da zapocnes razgovor kako na primer ejj sto pravis? Otvori nekoja tema i pocni od tamu. Mozes da spomnes za nekoja dobra zabava sto ja ima, nekoj koncert ili slicno I da vidis, mozebi pak bi te viknal.
     
    На smiley16 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Dobra ideja e da se pocne orva nikogas ne se znae:D:D