1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да решиме еднаш засекогаш: Бетмен или Супермен?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Marick14, 25 декември 2015.

?

Кој е подобар?

 1. Batman

  79 глас(а)
  63,2%
 2. Superman

  46 глас(а)
  36,8%
 1. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  За сите љубители на овие два херои. Да решиме кој од нив двајца е подобар и зошто.
  Летото 2016 излегува филмот Бетмен vs Супермен, па да ја решиме оваа загонетка до тогаш.

  batmanvsuperman-xlarge.jpg
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Еве јас ќе кажам за Бетмен: Генијално ниво на интелигенција, одлични детективски способности, совршена физичка подготвеност, одлично владеење на боречки вештини, опременост со висока технологија.

  Супермен може да лета, има ренгентски вид, ласер очи и тоа.
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Бетмен.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Што така се одлучи?
  Супермен нели ви е позгоден? :D
   
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  Филмов ќе биди преглуп
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Грешиш. Ќе биде еден од најгледаните филмови на сите времиња. Дури типуваат дека ќе го надмине Титаник и Аватар.

  BTW, кој мислиш дека е подобар?
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  Бетмен. Со него ги имам сите гледани филмови сите верзии и сум љубител на старите верзии повеќе. Легнував и станував со филмовите. Најдобар ми е со џокерот Џек, цар е, и подобар ми е од Леџер:)


  п.с.
  [​IMG] <3
   
  Последна измена: 26 декември 2015
  На Bozica1980 и Marick14 им се допаѓа ова.
 8. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Batman, поинтересен ми е и заљубена бев у него кo мала.

  Batman (1966) Trailer:
   
  На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SelinaKyle

  SelinaKyle Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  2.149
  Пол:
  Женски
  Oo пa чијa девoјкa сум јaс? :rofl:
  Бетмен се рaзбирa.
   
  На Lotus-14 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Кетвомен никад не била девојка на Бетмен а и нема да биде. Она е како негативец во филмовите и во Готам серијата.
   
  На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.
 11. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.036
  Допаѓања:
  19.306
  Пол:
  Женски
  А мора да бираме еден? Jас и дваjцата си ги сакам :D никогаш не ми здосадиле, иако ги имам гледано по сто пати.
  П.с ако морам Бетмен го бирам :)
   
 12. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  5.357
  Пол:
  Женски
  Супермен,
  Не само затоа што Хенри Кавил е презгоден, туку и поради тоа што сметам дека Бетмен "is only a rich man in a suit". Реално гледано, паметен е не го одрекувам тоа, бетмобилот му е неверојатен ама верувам дека кога би се бореле оној кој би победил е Супермен. Од проста причина што не може некој кој со најобично кивање може да уништи планети да биде победен од еден човек (but then again there's kryptonite).
  И помеѓу овој и Афлек, секогаш ќе го бирам него (he's handsome and I'm superficial) :inlove::l:

  [​IMG]
   
  На j......s, imelda, Lella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Секој со својот вкус, јас бетмен од мала го имам гледано, додека Супермен од постари години.
  Сепак сум за бетмен.
   
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Бетмен е попаметен и помудар. Он би го решил и без маска, само ќе му го покаже зелениот камен и овој ќе се покоси доле.
  Супермен има една голема слабост, а тоа е Криптонит. Бетмен нема.

  Во Готам живеат едни од најлошите криминалци во цел свет (Joker, The Riddler, Penguin, Catwoman, Mr. Freeze, Hugo Stange, Poison Ivy, Two Face) и Бетмен се бори против нив. А Супермен само помага, а не се бори против такви негативци од тој калибар. :D
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  5.357
  Пол:
  Женски
  Значи ако Бетмен го нема криптонитот ништо не му може на Супермен, а со оглед на тоа дека тој може назад да го враќа времето би можел и да го земе криптонитот од Бетмен (само никако да му текне :D ).
  А за негативците, јбг нема психотични ликови у Метрополис, до Готам ќе да е, мрачно место е :D
   
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Си се помешала. Флеш може да патува низ времето, Супермен не може.
  Не може да го земе криптонитот затоа што неможе ни да му се приближи, а не пак да го допре. :D
  Многу мислат дека Супермен е моќен затоа што лета, што е од друга планета, што има рендгентски вид.
  Ако си го гледала Man of Steel, за малце ќе изгубеше од Генерал Зод. :lol::lol:
   
 17. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  5.357
  Пол:
  Женски
  Не сум измешала, во првиот филм Супермен го враќа назад времето
   
  На imelda, Lella и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 18. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Супемен како лик не ми се допаѓа како е претставен. Бетмен е генијалец, тој е суперхерој иако нема супермоќи како Супермен. Се чини супермоќите на Супермен се недостижни, но да бидеме реални, ретко кој може да биде генијалец, а тоа е реалната „супермоќ“. Сакам суперхерои чии моќи се логично објаснети, па дури малку имаат и допир до реалноста.
   
  На Lady Phoenix, Marick14, Mishela и 4 други им се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.579
  Допаѓања:
  155.733
  Пол:
  Женски
  Уште како дете, Супермен ми беше антипатичен. Беше навидум перфектен, не ми беше интересен. БетменСпајдермен) ми беа фаворити, и уште ми се така да меѓу Супермен и Бетмен секогаш за мене ќе победува Бетмен. :l:
  upload_2015-12-26_14-1-10.png
  :l: :l:
   
  На Bender Rodriguez, Lady Phoenix и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Тоа ја прави приказната во филмовите за Бетмен подобра.;)
   
  На Bender Rodriguez и Victorian им се допаѓа ова.