1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да се биде Ерика (Being Erica)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од TinaM25, 23 февруари 2011.

  1. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    "Being Erica" е комедија/драма/фантазија, односно серија за Ерика, за нејзиниот живот и одлуки. Во секоја епизода се враќа назад во минатото, во одредено време кога направила некаква грешка и која посакувала да ја промени. Тие патувања ги овозможува Др. Том, нејзиниот терапевт, кој и дава совети и и помага да дојде до одредени заклучоци.

    Оваа серија засега се емитува на Universal Channel и претставува една од моите омилени серии. ;)
    [​IMG]
     
  2. Maat

    Maat Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Колку многу ја гледав оваа серија!!!!! Ја обожавав! И потоа едноставно прекинаа да ја даваат :tmi:
    Па почна одново, па каналот стана Universal Channel и се изгубив.

    Кога ја даваат сега, кој и е новиот термин, дали само во викендите или... ТинаМ25???
    Би сакала да продолжам да ја следам :) :) :)
     
  3. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    ^^Вчера (23.02) даваа две епизоди, и почнаа во 09:10 наутро. Инаку,мислам дека трае само во среда. Поздрав. :)
     
    На Maat му/ѝ се допаѓа ова.
  4. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Од 20ти април ќе започне нова сезона на каналот Universal. Едвај чекам :D
     
  5. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Многу ми е интерена ама неможам да ја фатам :D Мислам ја дават на Universal Channel во среда во 22 часот :) Ако има друг термин кажејте :)
     
  6. elenna-GG

    elenna-GG Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Мене ми изгледа како доста добра серија, имам неколку епизоди фатено и сега може да се каже дека ја гледам редовно.
    Не е нешто, којзнае какви расплети, заплети ама многу е поучна исто. Оваа актерката во улогата на Ерика е многу симпатична. Итересна за гледање, во секој случај.
     
  8. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Се навлеков на серијава :l:... ама имам мал проблем.
    Стигнав до 2ра сезона 9 епизоди изгледав, и сега последните 3 епизоди (10,11 и 12) не можам да си ги симнам, пробувам и од Zamunda и од kickass.to ама нема доволно сидери и не сака воопшто да почне download-ирањето.
    Ако знае некој од каде можам да ги симнам нека ми одговори, ептен се нервирам вака... :@
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    @rainbowec, зошто не ја гледаш онлајн? Сите епизоди се лоадираат брзо, не кочат и снимката е солидна.
    Јас ги гледав на watchseries.to, има многу голем избор покрај оваа серија.

    Ако не се лажам, едно време ја имаше на Fox Life, сега откако ја укинаа ја немам гледано многу одамна, ама деновиве наидов на малку слободно време и пак се потсеќам на епизодите кои ми се меѓу поомилените.
    Многу мотивирачка серија, има одлични цитати, мислам дека овој ќе ми остане меѓу омилените уште долго.

     
    На Marossa и rainbowec им се допаѓа ова.
  10. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Да да супер е серијата, една од подобрите што сум ги гледала.
    Се снајдов иначе, ама како и да е ако пак не можам да си ги симнам ќе ги гледам на странава што ми ја кажа.
    Фала ти! :)