1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да се живее во друга држава! Како?

Дискусија во 'Канта' започната од Scarlet88, 27 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Верувам дека на многу луѓе ова му е долгогодишна желба! Разочарани од својата држава на било каков начин, постојано трагаме по решение како да дојдеме на тлото на друга држава, која што ветува подобар живот! Ајде да споделиме искуство, како се доаѓа до таква одлука, мотивите = се мисли на лични искуства, процесот, и на крај животот во другата земја! (ако има иста тема, слободно избришете ја)...позз :inlove:
   
 2. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Маа нее...друга држава ,не ни помислувам ...Едно време татко ми живеел во Германија и ми вика тоа ми беше најтешкиот период во животот.Особено што он не знаел странски јазици.Мноогу е тешко да се вклопиш во таа средина,да се снајдеш.Еве татко ми заработил доста пари ама едвај чекал да дојде во Македонија.Ми вика подобро остани си во Македонија ќе се снајдеш некако,како така отколку да одиш во туѓина.А искрено не ни сакам да одам негде убаво ми е во Македонијава наша. :D
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.