1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да се живее во друга држава! Како?

Дискусија во 'Канта' започната од Scarlet88, 27 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Верувам дека на многу луѓе ова му е долгогодишна желба! Разочарани од својата држава на било каков начин, постојано трагаме по решение како да дојдеме на тлото на друга држава, која што ветува подобар живот! Ајде да споделиме искуство, како се доаѓа до таква одлука, мотивите = се мисли на лични искуства, процесот, и на крај животот во другата земја! (ако има иста тема, слободно избришете ја)...позз :inlove:
     
  2. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Маа нее...друга држава ,не ни помислувам ...Едно време татко ми живеел во Германија и ми вика тоа ми беше најтешкиот период во животот.Особено што он не знаел странски јазици.Мноогу е тешко да се вклопиш во таа средина,да се снајдеш.Еве татко ми заработил доста пари ама едвај чекал да дојде во Македонија.Ми вика подобро остани си во Македонија ќе се снајдеш некако,како така отколку да одиш во туѓина.А искрено не ни сакам да одам негде убаво ми е во Македонијава наша. :D
     
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.