1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да се запознаеме

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од soledad, 19 ноември 2009.

  1. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите! Нова сум на форумов, се надевам ќе се дружиме :D
    поздрав :*
     
  2. skorpija123

    skorpija123 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    699
    Допаѓања:
    2.624
    Добре ни дојде :) . Ќе се дружиме секако
     
    На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
  3. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Здравооо и ја сум нова на форумов.....пааа ке се дружиме секако :party:
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  4. marija.hana.una

    marija.hana.una Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    35
    Здраво девојки па и момци (ги има колку - толку)

    Јас не сум го испочитувала темичево "да се запознаеме" тогаш кога сум се учленила. Да ме прашаш зашто, поима неам, ваљда не сум била доволно информирана и одма сум бапнала некое мислење во некоја тема и после ме снемало :wasntme:
    По една година се враќам и мило ми е што ќе се дружиме. Ве читам. Интересни сте у секој случај :)

    Поздрав од мене :)
     
  5. Danicleo

    Danicleo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    По одамна знам за Femina но дури сношти се зачленив...главена и одговорена за моето присуство е мојата пријателка,а членка SOCO .
    Од неуспешен брак веќе единаесет години сум во успешен брак.Вработена сум во оваа време кога можеш се да бидеш само не и вработен...инаку љубител на пишаниот збор...
    Упс ,да...се надевам се дружите и со постари дами. :hai:
     
    На UbavkaBube и soco им се допаѓа ова.
  6. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185
    Здраво ДАНИ! могу ми е мило што ме послуша и се зачлени ке видиш овде ке си го најдиш местото ! Овде припагаме и со мислите и со ставовите ! Оди одма ѕирни во поезија таму ке најдеш многу сродни души се надевам ке ти се допадне друштвото на феминките !
     
  7. Donatella

    Donatella Активен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    14
    Здраво и од мене :hai: :) Прекрасен форум :clap:
     
  8. Alexa.24

    Alexa.24 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    12
    Zdravo i od mene :hai: Eve i jas sum novokomponovana frendica pa edna presentatiton da si napravam.. imam 24 god, odlicno familijarno porasnata, vospitana...opsto super mi e zivotot, si rabotam, ziveam so drugarki vo SK :) ljubovta mi e krs (posle dolga vrska) cela godina sum single..nisto dobro na povidok..aaali toa e, zasega rabotata me ispolnuva dovolno pa i ne se opteretuvam so taa tema tolku :rock: Bidete pozdraveni site..se nadevam na prijatni razgovori i sekoe dobro :sun:
    [mod-kirilica:c46jvltr][/mod-kirilica:c46jvltr]
     
    На skorpija123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Star19

    Star19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    70
    Конечно се наканив да се зачленам после добри 6-7 месеци секојдневно следење на форумов и да станам дел од големото фемина семејство :D Од Скопје сум, имам 19 години. Се надевам на добра дружба :rock:
     
  10. aleksa-linda

    aleksa-linda Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    zdravo devojkii,i jas sum nova,od tetovo sum i mislam deka bi mozele da spodelime nekoe mislenje zaedno so vas pozzzz :)
     
    На butterfly.fly му/ѝ се допаѓа ова.
  11. butterfly.fly

    butterfly.fly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    26
    епа и јас само што се приклучив и баш ми е мило што ќе се дружам со сите феминки!
     
    На bubili61 и soco им се допаѓа ова.
  12. mamas

    mamas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    42
    Zdravo na site! Najprvo sakam da kazam deka sum presrekna sto pocnuvam nesto vakvo. Do sega ne sum bila clen na nitu eden forum. Do sega bev nevina :))))) Ideja za zaclenuvanje dobiv odkako sosema slucajno ja otvoriv temata "Sto ako drugite doznaat koja si" :) Iskreno dosta nadez mi vleva ona sto ovde site se otvoreni i nema prikrivanje. Dosta mi e od "navodni prijatelki" kako sto imase kazano edna feminka na istata tema. Sakam otvoreni razgovori pa duri ako treba i da se raspravame. Cenam iskren odgovor. Tuku ne sakam da dozlam mnogu, so tekot na vremeto ke se zapoznaeme. Inaku sum od Skopje mazena vo Chicago, IL. Se nadevam deka toa nema da smeta, bidejki mnogu lugje imaat predrasudi za Amerika pocnuvajki od brat mi :))) Kako i da e uste ednas ke kazam deka sum presrekna sto imam novo drustvo, otvoreno za sekakov vid razgovori. Golem pozdrav do site i imajte ubav den :)))
     
    На Butterfly15, Cence, kika13 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. panterastigsweagere

    panterastigsweagere Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    2
    ЗДРАВО! Не сум баш нова тука, но овој профил ми е нов :) Од Прилеп сум. Имам 15 години. И би сакала да имам пријателки ФЕМИНКИ. Зашто овде сите се искрени.. Тука нема FAKE FRIENDS. :)
     
    На Butterfly15 и CharmedGirl им се допаѓа ова.
  14. Minnie-e

    Minnie-e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    1.771
    Допаѓања:
    7.278
    Пол:
    Женски
    Здраво и од мене. Конечно и јас да се зачленам :)
     
  15. toxiccandy

    toxiccandy Активен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Здравоо ! :)
    И јас коонечно да се зачленам да споделам со вас некоја случка и пред се се надевам на добра дружба и корисни совети :) ПОздрав ! :*
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Brojce

    Brojce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    19
    Здравооо и од мене :hai: Иако не сум од сега на форумот ова ми е нов профил и се сметам како нова.Ова го гледам како шанса одпочеток да почнам (тоа и го сакав) и се разбира да се дружиме и да споделувам мислења со вас.Сакам да запознаам многу пријателки зошто сум инспирирана од искреноста,дружбата и од целокупниот женски пол...Ве поздравувам сите и ве гушкам :hug:
     
    На toxiccandy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски

    Здраво и од мене и јас сум меѓу ново печените феминки па и јас би сакала да си споделуваме интересни, корисни и пријателски совети колку што можеме во граница на нашите можности :) Како што напиша погоре mamas потполно се сложувам со нејзиното мислење во поглед на тоа "наводни пријателки" кои за жал и јас сум ги имала а верувам дека и вие сте се изгореле. Ја ценам само вистината и искреноста. Не лажам и не крадам, ниту пак сакам да ми го прават тоа. Така да mamas уживкај си и пливкај си тука сме да си помогнеме и да се ислушаме, а не да те осудуваме за твојот избор. Сепак секој си има право на свој живот и ич не му ја мисли. Поздрав
     
    На Butterfly15 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. M.Chocolate

    M.Chocolate Активен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    14
    ЗДРАВО!!! :) Јас сум Моника од Кичево. Денес штотуку се регистрирав на форумов, па се надевам дека ќе се дружиме. :P
     
    На Cence му/ѝ се допаѓа ова.
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    едно здраво за сите нови одамна ги немам поздравено ;)
     
  20. S.M.F

    S.M.F Активен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Јас сум нова.Штотуку се зачленив,и секако се надевам дека ќе се дружиме.Пишете ми во пошта,секогаш сакам нови пријателства. :)