Да се запознаеме

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од soledad, 19 ноември 2009.

 1. gökyüzü

  gökyüzü Нов член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
 2. Vlaad

  Vlaad Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Машки
  Zdravoo
   
 3. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Машки
  Здраво. Asl?
   
 4. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Е ај. Здраво.
   
 5. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Zdravo
   
  На Кавалер му/ѝ се допаѓа ова.
 6. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
 7. Ladybug2436

  Ladybug2436 Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Здраво, јас сум нова на форумов. Другарка ми препорача да се зачленам. Се надевам дека ќе се дружиме :)
   
  На Atanasn и Dirizabl им се допаѓа ова.
 8. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  U svetu postoji jedno carstvo, u njemu caruje drugarstvo!
   
 9. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  373
  Пол:
  Женски
  Нова али од пред 2 месеци :tmi:
  Сум ја скокнала темава, во секој случај здраво и од мене:hug:
   
  На adolfhitler му/ѝ се допаѓа ова.
 10. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Колку далеку си скокнала?
   
 11. burthdaykake

  burthdaykake Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Женски
  Иии здраво дечки! Одамна ве читам, па конечно решив да се зачленам :) се надевам ќе се дружиме.
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 12. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Ајде да се дружиме. 3-4 пати на ден
   
  На burthdaykake му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Evaa_19

  Evaa_19 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  21
  Zdr
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 14. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Здраво Ева и другите
   
  На Evaa_19 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  2.171
  Пол:
  Женски
  Да не те плаќаат да ги поздравуваш новиве?
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 16. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Не, ама одлична ти е идејава.
   
  На Evaa_19 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Ева, добро ли Ве поздравив? Оти може ќе ми плаќаат, па да знам дали е добро или треба уште подобро
   
  На burthdaykake и Evaa_19 им се допаѓа ова.
 18. Evaa_19

  Evaa_19 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  21
  Одлично.
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 19. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  2.171
  Пол:
  Женски
  Од тебе да му е мерак на човек да се зачлени... Кај беше кога јас се зачленив да ме поздравиш?
   
  На Evaa_19 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
   
  На Evaa_19 му/ѝ се допаѓа ова.