Да се запознаеме

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од soledad, 19 ноември 2009.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.369
  Допаѓања:
  15.709
  Пол:
  Женски
  Treba @turist da te pozdravi i dobredojden si na forumov
   
  На Sejfullai и CharmedGirl им се допаѓа ова.
 2. CocoChannel

  CocoChannel Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
 3. CocoChannel

  CocoChannel Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Здраво јас сум Коко се надевам ќе се дружиме тука :hug::hug:
   
  На GirlLove, CharmedGirl, Кавалер и 2 други им се допаѓа ова.
 4. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Добровечер прекрасна Госпоѓица Коко. Ви се поклонувам, Ве поздравувам и Ви посакувам да уживате во дружењето со нас.
   
  На Dirizabl и CocoChannel им се допаѓа ова.
 5. CocoChannel

  CocoChannel Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Thanks friend
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 6. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  1.725
  Пол:
  Женски
  Јас не сум се зaпознавала во групава ама оддамна сум член.
  Зарем и мене треба да ме поздрави тој @turist ?:^)
   
  На GirlLove и Кавалер им се допаѓа ова.
 7. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Еве ќе Ве поздравам ако сакате @edna_malecka,
   
  На Sahlene и edna_malecka им се допаѓа ова.
 8. Igy

  Igy Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  Здраво и од мене 8):)
   
 9. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  12.900
  Пол:
  Женски
  Ама зошто им се поклонуваашшшш
  [​IMG]
   
 10. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  1.725
  Пол:
  Женски
  Жена Кралица не се вика за џабе!
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 11. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Еве edna_malecka кажа. Зашто жените се Кралици, Принцези...и ми се допаѓа. Вас нема ли да Ви се допадне?
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.369
  Допаѓања:
  15.709
  Пол:
  Женски
  mene mnogu mi se dopagja
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Е па еве пак Ве поздравувам и длабоко Ви се поклонувам Kimberly11.
   
 14. Anne94

  Anne94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здраво јас сум Ана.
  Се надевам ќе се дружиме тука
   
  На azzurro, turist, Ladyy* и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  @turist :bow:
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 16. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  1.725
  Пол:
  Женски
  Да се јави @turist на главна каса и да ја поздрави новата другарка :)
   
  На Anne94, Ladyy* и turist им се допаѓа ова.
 17. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Добредојдовте Anne94 Ана. Ви се поклонувам и Ве поздравувам и Ви посакувам убаво и пријатно дружење.
   
  На Dirizabl и Ladyy* им се допаѓа ова.
 18. Anne94

  Anne94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Турист вие хостеса на форумот?
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 19. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Ама машко сум. Леле сега ко хостеса ли ќе треба да се облекувам, шминкам...
   
 20. Pisoi23

  Pisoi23 Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здравоо дечки, јас сум Писои.
  Се надевам на убава и позитивна дружба тука со сите вас.
  Имајте си најпрекрасен ден :inlove:
   
  На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.