Да се запознаеме

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од soledad, 19 ноември 2009.

 1. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  10.504
  Пол:
  Женски
  Кара-Тијана-Вичи-Пјур, ти си?
   
  На Angie1432 и Star_dust им се допаѓа ова.
 2. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  944
  Пол:
  Машки
  Здраво,запознајте се со Gde da idem,всушност знам каде да одам секогаш,но интересно име си дадов.
   
  На Just.do.it и Liu им се допаѓа ова.
 3. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  2.221
  Пол:
  Женски
  Сега за секој нов член ќе мислиме дека е Кара.
  Поучени од претходните ситуации.
   
  На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  1.725
  Пол:
  Женски
  @turist да се јави на главна каса има пропуштено премногу
   
  На stetoskop и turist им се допаѓа ова.
 5. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Здраво Pisoi23 и GDE DA IDEM. Ви се поклонувам два пати и Ве поздравувам со желби за убаво запознавање, дружење и пријатен престој.
   
  На GDE DA IDEM му/ѝ се допаѓа ова.
 6. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.911
  Допаѓања:
  23.229
  Пол:
  Женски
  Кај беше Турист на времето јас кога се зачленив...:rofl: 8-|
   
  На Flower.D, Deni87, stetoskop и 3 други им се допаѓа ова.
 7. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  944
  Пол:
  Машки
  Сигурно патувал некаде...
   
  На edna_malecka и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 8. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Ве поздравувам еве вонредно IM.TMKQ и длабоко Ви се поклонувам и посакувам пријатно продолжување на дружењето.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.911
  Допаѓања:
  23.229
  Пол:
  Женски
  :$
  Поздрав назад. :D
   
  На turist му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sofija_po

  sofija_po Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2020
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Здраво, јас се зачленив денес.

  Јас сум Софија од Руссија од Москва. Имам дечко од Македонија. Моментално учам македонскиј. Се надевам на добра дружба и нови пријателства.:f::$
   
  На Flower.D, poi, Stephen Amell и 3 други им се допаѓа ова.
 11. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  944
  Пол:
  Машки
  Hi,hi nice to meet you...
   
  На sofija_po му/ѝ се допаѓа ова.
 12. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Ве поздравувам Софија, Ви се поклонувам русинке и Ви посакувам пријатно дружење и убави пријателства.
   
  На sofija_po му/ѝ се допаѓа ова.
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  3.387
  Пол:
  Женски
  Здраво Софија, добредојде.Кога пишуваш македонски не ставај две С во зборови,како во зборот Русија,и ј на крај од зборот како што ти е во македонски,и со лесно учење на македонски јазик .
   
 14. Бетмен од Скопје

  Бетмен од Скопје Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Здраво дечки, како сте?

  Јас сум ви нов член на форумов.

  За форумот Фемина дознав од една блиска другарка, која е исто така член на овој форум.

  Се надевам на добра дружба.
   
 15. sun995

  sun995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2017
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Здраво ја сум добро и исто така ти посакувам добредојде и добра дружба
   
  На Бетмен од Скопје му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.359
  Допаѓања:
  36.388
  Пол:
  Женски
  На edna_malecka и stetoskop им се допаѓа ова.
 17. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
  Нема да се јави оти зборувавме дека јас ќе ги поздравувам само женските, а некоја ако сака да ги поздравува машките.
   
 18. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  10.504
  Пол:
  Женски
  Здраво јас сум Роуз, такозвана втори профил на Турист каде не те пречекувам со "ви се поклонувам".
  Имај пријатен престој и многу живци во натамошните дискусии.
  :f:
   
  На Бетмен од Скопје му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Fluffy^-^

  Fluffy^-^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  1.119
  Пол:
  Женски
  Ме насмеавте :rofl:
  Хај, јас сум Ф, средни дваесетти, сосема доволно за дедовцине на продавница да ми се обраќат со госпоѓо што ме вади од такт, и сум од тука негде, западно :D:D:D
   
 20. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  1.725
  Пол:
  Женски
  Да се јави @turist на главна каса.