Да се обидам повторно или не?

Дискусија во 'Канта' започната од Crazy009, 5 октомври 2011.

 1. Crazy009

  Crazy009 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Помош!! Имав еден другар..набрзо ми стана симпатијааа...се запознавме на екскурзија и мн ми се допадна..бевме у ист автобус и седевме цело време заедно одкога ке запознавме..и он почна некако да флертува со мене(после екскурзијата).. и ја помислив дека ме свиѓа и за да проверам му кажав дека го свиѓам..он ми рече дека и он мене многу..и си се гушкавме си се смеевме такви работи..никогаш не дојде до мување..и помина некој период и кукавички преку фејзбук ми вика " да бидеме само пријатели" а пред тоа може ја бев виновна што му реков дека го сакам -.-.. го прашувам дали нешо до мене е..он вика не е до никој само нејкам врски...и ајде гоприфатив фактот дека нејке ништо и си викам дека ке си останеме само другари(другарството знае подолго да трае)..и ајде без свиѓања без едно друго трето..и поминаа две недели и ни рецка..не ме ни поздравува ни едно здраво еј! .. коа ке го видам и ке му кажам ____ еј! како си што правиш? он ме гледа ко да не се ни познаваме??

  ДОБРО ЈА ЛИ СУМ КРИВАА?!?!?!?!? да се обидам да бидам со него или не? мислам да не се замарам па со машки на крај краева...секогаш на крај остануваме повредени....што мислите вие?
   
 2. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  1.313
  Пол:
  Женски
  Клошар. Се дигнал вајда оти си му ка=ала дека го сакаш и сеа знае дека ќе трчаш по него. Батали го, најди си нов симпатија, некој шо ќе ти возврати и ќе те цени а не некој како вој. Абе треба малце да ги спуштиме машките доле!
   
  На ki-ki-ch-ka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Crazy009

  Crazy009 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  имаш право..и ја тоа си го викам.. тој ми беше се..не само симпатија..знам дека имавме нешто...ја сум крива за се! :@
   
 4. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.191
  Пол:
  Женски
  Ситуацијата е повеќе од јасна. Решил да ги прекине сите контакти со тебе. Имал шанса, имал отворена врата, се двоумел дали да го премине прагот, свртел грб и си заминал. Нема потреба да се обидуваш. Наредниот пат кога ќе го видиш, не му свртувај внимание, не го поздравувај, не ти го треба неговото „Здраво“ - нема со него куќа да направиш, а и фраерот нема за жирант да го изгубиш.
  И какво ти е тоа наметнато чувство на грижа на совест? За што си ти крива, зашто ти се допаднал? Епа го нема тој тоа право да оди и да бира на кого да му се допадне. Очите се за гледање, срцето за сакање, а разумот за сфаќање.
  Најди си некој друг и не трчај веднаш со признавање на чувствата. Некогаш повеќе значи кога ќе почувствуваш дека некој навистина те сака, отколку да ти го каже тоа со зборови.
   
  На amberr и Crazy009 им се допаѓа ова.
 5. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658

  Многу добар начин си нашла за да провериш. ;)
  Тоа не се прави така. Него,друг ми беше муабетот. Како тоа мислиш подоле,тој не ти бил само симпатија,ти бил се?! What the fuck? |( Изгледа имаме различни дефиниции за се. Немој толку да го идеализираш дека ти бил се и не користи такви фрази кога не им го знаеш вистинското значење. Ти кажаа и пред мене,и јас ќе ти кажам,тури таму пепел и продолжи со твојот живот. И зошто одма толкав скептицизам,да не се замараме со машки на крај краева? Ехее,ако си стварно 17 колку што ти пишува на профилот,имаме новости за вас.

  Тек је почело. :)
   
  На amberr и ki-ki-ch-ka им се допаѓа ова.
 6. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Педериште...Дечкото коа си му кажала дека го сакаш се дигнал многу и мисли дека може да се заебава со тебе.. |( :fubar: :!:
  Остави го не вреди толку многу за да се замараш со него..Најди си друг постајот мнооогу други машки особи на светов :D