1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да се откажам или не ?!

Дискусија во 'Сингл' започната од fergie, 21 август 2010.

  1. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    И мене ми се има случено истото.Дечкото си раскина со бившата,таа замина во странство,супер ни беше,но на моменти чувствував дека тој сеуште ја сака...па сега таа се врати и пак е со неа :(
    А цело време ми викаше дека нема да е со неа,дека не ја сака,се лутеше затоа што немав доверба во него...но на крај испадна дека јас бев во право.
    Со ова не сакам да кажам дека и во твојов случај ќе биде така,немора да значи. Затоа најдобро е да седнеш со него,да си направите муабет,прашај го дали уште чувствува нешто кон неа,што планира со тебе,кажи му дека не сакаш да те лаже,нека биде искрен спрема тебе...
    А колку време бил со бившата? Ако бил подолго време нормално е да има некакви чувства спрема неа,но сега е со тебе и мислам дека со тек на време ќе ја заборави ;) Ти посакувам многу среќа :*
     
  2. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Зимата 2011 почнавме да си пишими. Со тек на време јас го засакав а и тој мене. Но малку ми беше страм :$ и малце го избегнував. Тоа него многу го повреди. Јас сеуште го сакам, ама тој не и во право е зошто да ме сака за пак да го избегнувам. Сега е во врска со друго девојче. Незнам дали имам шанси кај него веќе. Ама така си се допишуваме коа ќе се сретнеме се поздравуваме. Многу добра личност е. Незнам дали да продолжам да го сакам или да се откажам.. ;(
     
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.303
    Пол:
    Женски
    Сара,многу глупаво си постапила со момчето.Мислам дека сеуште имаш шанса кај него,само покажи му дека си заинтересирана и биди поопуштена :) .Ако се ослободи,тргај во акција ;) .Само немој да му ја расипуваш врската,невкусно е :x
     
  4. Minareli

    Minareli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    19
    Вчера имавме нешто божем дејт. :lol:
    И не зборевме нешто многу. Ама едно време онака почнавме, можда се опуштивме и во тој момент дојдоа другари наши и седнаа со нас! :@
    И тогаш заврши нашиот „дејт„.
    После отидовме сите заедно во парк си седевме и си зборевме, ама дечково уста не отвори со мене! :@ :@ ме изнервира мн!
    Ама :!: ми кажа неколку пати дека ме сака и уште нешто што не е најбитно, ама разјаснува мнногу. :D
    на сите негови другари им има кажано за мене и дека ме сака..
    и сеа проблемот ми е што ми даде надеж дека ќе ме баци,а он едвај и во образ ме баци :(
    и сеа незнам што да правам. и после вчера на фб ми пишува мн помалку :(
    Да се откажам или не!?
     
  5. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Можеби така се однесувал оти не сте биле сами. Можеби е срамежлив. Можеби сака тоа додворување и вашите средби да бидат само ваши :) остави нека се одвиваат работите полека, не форсирај, не се откажувај веднаш. Времето ќе покаже какви намери има тој со тебе ;)
     
    На Minareli му/ѝ се допаѓа ова.
  6. spirfild

    spirfild Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    So bivsiot decko se vidovme na rodenden kaj zaednicka drugarka a i pred toa se imame gledano na zabavi kaj zaednicki prijateli ali sve se sveduvalo samo na kulturen razgovor.Ali sega koga se vidovme megu razgovorite mi upati i prijatni komplimenti mi kaza i deka me pobaral za da odime zaedno na rodenden ali ne iskontaktirave deka mene mi e smenet mob broj , so sto go mem noviot broj.Koga pomisliv deka ke si odime zaedno on stana i si otide so vetuvanje deka ke se vidime.Vrskata e prekinata pred 3 god nemase nekoj golem problem a ne ja znam pricinata za prekinot na vrskata a, i togas ne mi ja kaza koga go prasav za pricinata za prekinot na vrskata.Znam deka ne e vo vrska .Koga ke go vidam mi e prijatno vo negovo drustvo , ubavo mi e i posle izvesen period mislam na nego.A iskrena da bidam neznam dali bi sakala da ja obnovam vrskata so nego naj verovatno treba da izlezeme sami za da znam dali se uste imam nekoj emocii sprema nego.Dali jas da mu se javam ili da ostavam on da me pobara?On e pomlad od mene 4 god mislam deka moze i toa da e pricinata za prekin na vrskata posto dodeka bevme vo vrska nemavme mnogu raspravii.Ve molam za sovet,mislenje.POZDRAV
     
  7. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Најубаво да расчистиш сама со себе. Можеш да му предложиш пријателски средби, кафе, кино. Можеби ќе видиш дали сакаш нешто повеќе, или ти одговара како пријател. И јас имав ваква дилема и на крај заклучив дека дечкото е створен за мој пријател. И од тогаш се дружиме.
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.303
    Пол:
    Женски
    тоа што дечкото е помлад од тебе,не му дава за право да те остави без причина :!: ,посебно затоа што не сте имале големи проблеми.тој од тебе сигурно не сака врска,туку некоја авантура,а и кога би сакал врска,би се понижила да го доживееш истото?ако толку ти е влезен под кожа,почекај тој да те побара,излези со него,разјаснете си се,но типов не е искрен ти велам само ќе се понижиш,но ти си знаеш најдобро.
     
  9. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Остави нека си подлегни малце ситуацијата, нормално е да ти недостига а и ти него..Иако според моите искуства кога еднаш нешто прекинало нема смисла да се навраќаш на него но, ако го сакаш и ако вистина ете се сменал и вреди да му се вратиш продолжи со него. Но, сега за сега остави нека оди се пополека..
     
  10. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Нека оди се полека... не брзај... да не згрешиш па после оф мори мајко ке биде
     
  11. zaj4ee

    zaj4ee Активен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Значи ми се пушташе околу 2 месеци, се смував со него 2-3 пати ама тој има женска, со неа оди околу 1-2 години. Но таа не живее тука во мојава околина и не се гледаат многу често така да ја се гледам со него почесто но никој незнае за ситуацијава дека излагам со него. И сега имам едно чувство кое што ми вика да не се гледам повеќе со него, стварно сега незнам што да правам. Јас се мислам дека со мене излегува онака само за занимација ама не сум сигурна во тоа можеби ме свиѓа,пошто ми ѕвони на телефон, се допишуваме на facebook....
    Е сега незнам што да му речам. Ако може некој совет да ми дадете, да се откажам од него или пак не... ???
     
  12. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Види, прво он ако не ја сака неа нема да биде година или две во врска, тоа е факт. Не викам дека ти не му се свиѓаш, и може ќе звучам сурово по малце ама сигурно не му се свиѓаш колку неа, сепак две години врска не е мал период.
    Мој совет е ако он нема намера да раскинува со неа подобро е да се тргнеш на страна, инаку секогаш ќе бидеш втората во ситуацијата а верувам не го сакаш тоа.
     
    На zaj4ee му/ѝ се допаѓа ова.
  13. gicka

    gicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Вака сакам еден децко 3 години и бевме многу блиски се видувавме се ни одеше добро но одеднаш ми се налути,јас не ја знаев причината ми рече да си размислам...а ние тајно се видувавме бидејќи речиси сите ке не зафркаа ако чујат за нас и сега некој му кажал дека јас сум издала се а на мојот фб се вклучуваше една моја другарка и таа сигурно му кажала и тој ми е лут затоа несака да ми се одлути,а цело време кај и да ме види тој ме гледа и секој втор ден пишува на другар ни за мене,прашува како сум незнам што да правам веќе го сакам но од друга страна неможам да го поднесам сето ова ве молам за помош дали да имам надеж дека ке се помириме или не? ;(
     
  14. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Па во случајот очигледно другарка ти не ти била другарка штом се меша каде не и е место и јас мислам дека во неа треба да бараш виновник,а на потенцијалниот дечко треба да му објасниш како се случила збрката.
    А и всушност не знам и зошто сте се криеле,освен ако тој не сака да те изнесува во јавност. :!:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Како мислиш тајно? Тајна врска само поради тоа што ќе ве зафркаваат? А кажуваш дека твоите другари/ки знаат дека одите! Неговите се "проблемот" Така?! Девојче немој да дозволуваш да си играат со тебе. Мислам ако тебе ти е убаво да бидеш некому тајна девојка продолжи си. Не се секирај, тој ќе те побара прв.
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    здраво,
    мое мислење е дека треба да се откажеш,од причина што доколку тој не ја сакал девојката нема да биде со неа 1,2 години.Можеби му е монотоно во врската,па затоа сака да проба нешто ново,т.е да ја изневерува..
    и да ја прекинат врската,зарем ти би била со него?прашувам зашо ако тој неа ја изневерувал со тебе,не може со сигурност да кажеш дека истото нема да ти го направи на тебе нели :)
    затоа додека е на време,додека не си се заљубила,тргни се на страна од него,не би сакала да се дознае за вас и да бидеш етикетирана како расипувачка на врски и лоша личност :)
    ти посакувам мн среќа во потрагата по некој слободен :)
     
    На zaj4ee му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Тајна врска,само затоа што ќе бидете зафркавани :D
    Нема логика тоа,не знам како си се согласила на тоа,ако те сака тој не ма да те крие,туку напротив ќе те покажува на сите :)
    Се согласувам со претходниот коментар,дека таа и баш не ти е другарка..
    И не грижи се,ако те сака и тој ќе те побара прв,не презимај ти ништо,и доколку се смирете услови го да не биде тоа тајна врска :D
     
  18. gicka

    gicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам на советите :*
     
  19. slatka22

    slatka22 Активен член

    Се зачлени на:
    22 април 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Извинете сакам да прашам има еден дечко што ми се бендисва мислам и јас дека му се бендисвам заедно работиме детето дава знаци дека му се бендисувам и еднаш бевме излезени детето почна валцер да игра со мене и готов беше да ме бакне арно ама кога проба да ми се пуште едноставно ми рече дали си да дојдиш со мене за една вечер со изразот од "Од еднаш педер не се станва" јас не појдов и ако ми се бендисваше не моежев за една вечер и со таков израз. По почнувањето пак на работа прво само од страна ми се гледаше па повторно почна по старо да се гиба, покасно една другарка која и него му е пријателка го праша како ништо демек јас незнам а тој на тоа одговори како јас сакав да излегвам со неа ама таа нејкеше сега јас нејкам демек се разочарав оти колку појќе со срцето размислувам толку појќе ќе бидам повреден затоа сега ќе размислува само со главата. Јас не сватив тогаш со беше работата зосто така ми се изрази? Дали на детето вистински му се бендисвам? Дали има шанса пак да биде нешто? Што треба јас да направам? Поздрав до сите феминки и ве молам за помош :)
     
  20. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Ако и ти му имаш дадено знаци дека ти се допаѓа,нема што повеќе да направиш..
    а и тој на мн...кретенски начин ти се удварал таа вечер :)
    остави на него ако ти пријде во ред,ако не..нека продолжи да се инати :)
    поздрав и се најдобро