1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да ја зачуваме природата

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од friendy, 11 октомври 2014.

 1. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Секој од нас може да придонесе на билокаков начин во зачувување на природата. Преку пиење кафе кое не има наштетува на шумите или купување на дрво за ремоделирање или огрев, МОЖЕТЕ да направите разлика помеѓу секојдневните постапки кои ќе помогнат во заштита и подобрување на планетата која ја делиме. Напишете ветување кон планетата Земја сега. Ниедна акција е премала.

  Еве мое ветување:
  "Ветувам дека ќе ја потпишам секоја петиција за заштита на планетата земја".
  Кое е вашето ветување?


  Помогнете ни да собереме пари за заштита на природата за луѓето. За секое споделување на #NatureIsSpeaking на социјалните мрежи, HP ќе даде по $1 на Conservation Interntional , до 1.000.000 $ . Ајде да видиме дали заедно можеме да достигнеме 1 милион споделувања и 1.000.000 $ *.

  http://natureisspeaking.org/act.html
   
 2. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  За секое споделување на NaturelsSpeaking, НР ке даде по $1? Ако НР сака да даде пари, ке даде и без споделувања. И ако ветиш нешто, како ке докажеш дека тоа го правиш односно не го правиш? Ако некој сака да ја зачува природата, ке се грижи за неа со дела, а не со некои онлајн ветувања :^)
   
 3. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  HP си прави реклама на тој начин. Дава пари, ама очекува нешто за возврат.
  Како и да е некому му текнало да направи нешто во интерес на природата. Добро знаеме дека свеста кај луѓето не се менува толку лесно. Затоа се потребни тие проекти за да луѓето се потсетуваат почесто дека тие зависат од природата, не природата од нив.
  Не мора да ветиш, доволно е да прочиташ, тогаш си спремен да дејствуваш.
  Еве на кој начин може да придонесете во зачувување на природата.
  http://www.conservation.org/pages/what- ... -tips.aspx
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  На Sunflowers му/ѝ се допаѓа ова.
 5. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Penelope Cruz is Water
   
 6. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Robert Redford is The Redwood
   
 7. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Секоја чест на оние кои се заслужни за изработка на овие моќни видеа! Браво!
  Harrison Ford is the Ocean
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Nature Is Speaking – Lupita Nyong'o is Flower
   
  На mims-89 и Sunflowers им се допаѓа ова.
 9. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Е да ја зачуваме природата :D
   
 10. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски


  Тестирајте се и ќе дознаете која сила на природата сте! Just for fun!
  Result: Ice
  You’re Ice. How cool. No one will ever accuse you of sneaking up on them. That’s because you’re calm and calculated. You’re never in a rush. Always plotting out your next move in advance while also regulating the flow of fresh water. You rarely get hot under the collar. But when you do, you make a really big splash.

  http://www.conservation.org/nature-..._src=enewsupdate_email&s_subsrc=012816-b-link