1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Два и пол мажи (Two and a half men)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ohoho, 1 мај 2011.

 1. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  99
  Дали ја гледате серијата два и пол мажи?
  Јас ја гледам редовно и сега и претходната сезона што одеше на А1.
  Сега се емитува само во среда и четврток, сметам дека е малку.
  Многу ми е интересна иако Чарли Шин не е некој лик кој го сакам, меѓутоа тука глуми одлично.
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Два и пол мажи

  одлична е серијата јас ги имам изгледано сите 8 сезони.штета што нема да се снима повеќе мн ми се допаѓа позз
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.443
  Два и пол мажи

  Ууу многу ја сакам серијава.
  Него како да се снима.Не можат да го најдат Чарли Шин! :D Тој пустиот внесен у улогата,па престанал да разликува шо е филм,шо реалност.
   
 4. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Два и пол мажи

  Во вторник и среда се емитува
  Инаку интересна ми е и ја гледам редовно, се надевам дека ќе најдат актер набрзо.
   
 5. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Два и пол мажи

  Го раскинаа договорот. Чарли го прекршил и нема веќе снимање. Можеа да продолжат со друг глумец ама си знаеа дека нема да ја биде работата. Подобро да остават вака
   
 6. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Два и пол мажи

  Колку што знам веќе се снимиле пилот епизоди 4 (од најновата сезона), и дека Чарли веќе го нема. Ален и Џејк се селат во куќа на нивен братучед, бидејќи Чарли ќе загинел во сообраќајка, а куќата ќе и ја препишел на Миа ( не знам која сезона се прикажува на А1 јас ги имам изгледано сите, па не знам дали веќе се има појавено Миа), а братучедов бил copy paste Чарли (во однесувањето)! Е сеа колку е оваа информација точна... :|
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Два и пол мажи

  Искрено, не би било тоа ТОА без Чарли. Мразам менување актери.
   
 8. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Два и пол мажи

  Се сметам за фанатик на оваа серија, ги гледав епизодите на интернет, како што се прикажуваше нивната премиера, и ме запрепасти фактот беше објавено дека Чарли Шин си полудел, им отерал мајки и шајки на сите по список и го избркаа од серијата. И да, нема да е исто без него, но Два и пол мажи без Чарли Шин се подобри отколку никакви Два и пол мажи. :)))
   
 9. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Два и пол мажи

  Гледам на А1 кога ќе фатам и многу ми се интересни :lol: Мислам дека ги дават и на Foxlife ама не сум сигурна :) Многу мразам кога ќе сменат некој актер тоа е како да ја сменуваат целата слика на гледачот која ја има замислено :!:
   
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  ја гледам, ама не баш редовно, интересна ми е :)
   
 11. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Серијава е закон. Единствена серија која ја имам и на ЦД-а, до 6-та сезона, и кога ми е тешко си ја гледам и никогаш, ама баш никогаш не ми се здосадила... од срце се смеам. "Халф мaн" ми е дефинитивно омилен лик :D .
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.024
  Пол:
  Женски
  Evelyn: I think God gives us children so that death won't come as such a disappointment. :D
  Луди се, ги обожавам :rofl: И серијава нормално нема да биде иста без Чарли...
   
 13. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  99
  Халф мен е страшно дете :D баш се вклопува во улогата совршено :lol:
   
 14. swanprincess

  swanprincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27
  Ја гледам и ми е една од омилените од овој тип :) Штета што нема повеќе да се снима :(
   
 15. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Мене токму Чарли Шин ми е причина што не ја гледам. Најантипатичен лик ми е, општо како актер не го можам. Самата негова појава ми е антипатична. Имам гледано малку од серијава, стварно добар хумор има ама не. Неможам, ми се лоши од него.
  Ако продолжат да снимаат без него ќе ја гледам сигурно. Вака не
   
 16. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  4 сезона започнува утре на А1. Ќе се дава вторник и среда со по две епизоди дневно.
   
 17. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Една од најомилените ми ееее. :*
  Јас се плашев дека ќе ја прекинат да ја даваат дека завршила некоја сезона. Но фала на Barbica. :rofl:
   
 18. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Ги обожавам! Знаат добро да ме расположат :)
   
 19. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Оваа серија ми е најсупер после Пријатели. Ги изгледав сите сезони уште лани, си ги симнавме со мужето од нет. Али смешни се , секоја чест :clap: Мислам дека нема резон веќе нови сезони да се снимаат, Чарли Шин во последната сезона просто не личи на себе. И Џек е веќе тинејџер, се губи смислата.
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Секоја сезона ја имам гледано досега омилена ми е серијава после Приајтели и Вил и Грејс :rofl: :rofl:
  Oмилен лик па се знае Чарли Шин. :rofl: :rofl: :rofl: Многу ми е жал што нема да има продолжение но без Чарли не би било исто , штета што толку прекрасен човек се уништи поради дрогата и имаше прекрасна жена Дениз Ричардс ;) но слава го изменува човекот за 360 степени :x :x


  http://www.youtube.com/watch?v=j-5elU_dCcI
  :D :D еве го срцето