1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Два и пол мажи (Two and a half men)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ohoho, 1 мај 2011.

  1. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Ја гледам сега на А! :D
     
  2. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Каде ја гледаш? :rofl:
     
  3. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ептен ми се јаки :) Само што завршив со гледање на првата со сезона од вечер почнувам со втората :) Ќе си се дружам со нив овие пеколно топли денови :)
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Уште не почнале да снимаат, меѓутоа сигурно е дека Ештон ќе биде дел од серијата :)
     
  5. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    Леле Џејк каков е. И пораснат и разубавен
    Баш ме интересира каква ќе биде содржината на серијата сега
    Ќе треба многу да се трудат за да го одржат хуморот на ниво
    Би било интересно да внесат ново дете во серијата зашто Џејк више не е више оној што по грешка знаеше да се напие Вијагра, што не знае што е erectile dysfunction и buddy call и што ти не :D
     
  6. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ја гледам серијава кога ќе ја фатам интересна ми е, најчесто на А1, или Б92.
    Ама и терминиве на А1 ги мешаат бе, во недела имаа 2 епизоди сега во сабота префлиле, и тоа без обавештење, ништо |( .
    И си пукнав од мука Енрике што го пропуштив кога беше :@
    Легенди се ликовиве стварно, ама зашто бе сега без Чарли, па муто ќе биде :( .
    Иначе Џејк закон, ептен ми е смешен кога ќе се избаци со нешто. :rofl:
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Мона, па гледај ја на нет, што се мачиш :)
    Јас мислам дека Ештон ќе биде освежување, Чарли нема веќе што да понуди, го исцедија до даска :)
    Брат му најмногу ме нервира, толку е шкрт што ми иде некогаш да го истепа. Такво никакво човече е.
     
  8. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ештон ќе биде совршена замена за Чарли не се ни сомневам во тоа :) Леле Џејк ама пораснал дечко ипол :D Баш сакам да ги гледам новите епизоди
     
  9. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Ештон има склучено договор на одредено време.... ќе глуми само 1 сезона нема сите сезони за жал. ;)

    Омилени ликови: Чарли и Џејк :lol: :lol:
     
  10. TammY1oo

    TammY1oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Ги гледам на b92, има секој ден и во недела 5 епизоди.. сепак без чарли нема да биде исто, ама ќе се навикнеме :D
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Eве како ќе го вклопат Ештон во серијата, а каков ќе му биде крајот на Чарли :)
    Чарли Харпер, музичар и плејбој кого маестрално го глуми Чарли Шин во американската серија “Два и пол мажи“ ќе биде погребан на почетокот на новата сезона. Чарли ќе загине во сообраќајна несреќа, а ќе го погребаат неговиот брат Алан и внукот Џејк, како и неговите бројни љубовници.

    Ален, кого го глуми Џон Крајер и Џејк во улога на Ангус Т. Џонс, после погребот на Чарли ќе имаат проблеми со неговиот стан кој ќе го купи млад холивудски агент кој ќе го глуми Ештон Кучер. Ален и Џејк ќе го делат станот заедно со него, затоа што ќе немаат каде да живеат.

    Продуцентот и сценаристот Чак Лок е заслужен за новите измени откако се скара со Чарли Шин. Лок пред кавгата со холивудскиот актер планирал во новата сезона на “Два и пол мажи“ Чарли да замине во Париз и да ги одведе таму и неговиот брат и внук. Шин е бесен на продуцентот кој повеќе не сакал да му плаќа милионски хонорари и да ја задоволува неговата суета. Оваа одлука Лок, најверојатно ја донел заради проблемите на Чарли со дрогата и алкохолот.
    http://tocka.com.mk/index20.php?ID=47497
     
  12. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Како и да е, без Чарли нема да биде иста серијата. Не викам дека Ештон Качер нема да биде добар, ама ќе ја нема поентата... Според мене требаше продуцентот да си ја подголтне суетата... Ај, од 19.09 ќе видиме дали грешам :lol:
     
  13. PetiteCherry

    PetiteCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    35
  14. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  15. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Актерот Ashton Kutcher дебело се офајдил кога реши да се приклучи на серијата „Два ипол мажи“ откако Charie Sheen ја напушти оваа серија.
    Според некои американски медиуми Ashton Kutcher за снимање на една епизода ќе добива по 700.000 долари, за разлика од Charlie Sheen кој за една епизода добиваше 1,2 милиони долари.

    Многумина тврдат дека штом на почеток на снимањето Kutcher ќе почне со 700.000 од епизода со тек на време можно е да го бутне и рекордот на Sheen и да заработува повеќе од него.

    http://www.svastarnik.com/soubiznis/fil ... 000-dolari
     
  16. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Па нормално не можи да заработват исто мислам Чарли е Чарли,ама сигурно ке му ја кренат цената понатаму,ама сепак одвај чекам да видам како ке биди со Качер,кога излегва 9 та сезона,инаку јас ги имам сите гледано по два пати,и ми фалат многу ама нејкам без Чарли ама То е сега :(
     
  17. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Ештон Качер, кој го замени Чарли Шин во хит серијата „Два и пол мажи“, во моментот е најплатен актер на американската телевизија, пишува списанието TV Guide.
    Со 700.000 долари по епизода, младиот сопруг на Деми Мур се најде на чело на листата на најплатени актери на американската телевизија.Џон Крајер, кој го глуми Ален во истата серија, ја зазеде втората позиција со сума од 600.000 долари по епизода. На трето и четврто место се двајца актери од серијата 30 Rock, Тина Фреј и Алек Болдвин, кои заработуваат 350.000, односно 300.000 по епизода.
    мислам дека алан треба појке да заработва :@
     
  18. Mjauu

    Mjauu Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    78
    и јас мислам дека Алан требит поке да земат,се растури чоечено од глумење.Чарли седнат на кауч со чаша в раце и за то 1,5 мил.не е фер :!:
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lucky-girl

    lucky-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    16
    лелее премногу ја сакам и сите епизоди до сега сум ги изгледала,баш ми е жал што немаме некоја програма на тв каде ке може да гледаме и нови епизоди примиерно од овие легендарни серии.но тоа ке,ке се задоволиме со тоа што ни е пружено, а :!: интернетот-да ни остане уште долго :lol:


    http://www.youtube.com/watch?v=b0wMNLrD ... ideo_title

    еве нешто ново,мала најава за серијава(свежо од вчера) :lol: :lol: :lol:
     
  20. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152