Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Двоен живот (Dos Hogares) [Пинк 15]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 1 март 2012.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.373
  Нова мексичка серија :D Jа начекав сега, не е лоша :) Cе гледа дека е на почеток.

  Cе работи за младата Aнхелика, која што е ветеринар, мажена со Cантијаго,кој доживува несреќа,и исчезнува, па го прогласуваат за мртов.
  по 2 години во нејзиниот живот се појавува Pикардо кој е 25 години постар, ( :rofl: ) и се заљубува во нејзе, па малку по малку ја освојува.

  :) па кој решил да тепа време со серијава, накај 17 и нешто игра на пинк 15
  cите глумци во серијава се веќе познати на Mакедонската публика :D
   

  Прикачени фајлови:

 2. Rock.Lady

  Rock.Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Глумицава Anahi ми е премногу антипатична! |(
   
 3. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
  Во 17 и нешто? :o Јас мислев дека во 19:00 е серијава :^) Или можеби ти погрешно си разбрала :?:

  Сакав да ја гледам ама па Величенствениот е во 19ч. и незнам шо да гледам :lol: Иначе Анаи ми е омилена латино глумица (и пејачка :P ) ;)
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.373
  тој ден по грешка ја дадоа исттата епизода и во 17 и во 19.
  инаку да во 19 е :)
  во понеделник е 20та епизода
   
  На blaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Не се дава во понеделник

  Од вторник до петок во 19 часот.
  А во 17 и 30 е Силата на судбината, исто мексиканска серија.