1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Двор

Дискусија во 'Канта' започната од TennisBabe, 17 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  На телевизијата Пинк почна да се прикажува реалното шоу Двор.Учествуваат 24 учесници кои за главната награда од 10.000 евра ке се борат 45 дена.Учесниците се :

  Лепа Лукиќ-пејачка
  Изворинка Милошевиќ-пејачка
  Беби Дол-пејачка
  Дејан Цукиќ-пејач
  Ванеса Шокчиќ-пејачка
  Џус-рапер
  Дејан Миличевиќ-фотограф
  Небојша Чолиќ-глумец
  Манел Амар-манекенка
  Мика Костиќ-пејачка
  Јелена Маринков-пејачка
  Урша Чепин-водителка
  Предрад Брзаковиќ-некогашен голман, сега тренер
  Лана Токовиќ-пејачка
  Јован Стефановиќ-пејач
  Нина Воркапиќ-манекенка
  Даниел Павловиќ-пејач
  Амел Ќеман-пеач
  Игор Костиќ-пејач
  Немања Николиќ-пејач
  МС Стојан-рапер
  Денис Бонештај-пејач
  Драгана Трипиќ-новинарка
  Тамара Тодевска-пејачка

  Шоуто во Србија е доста гледано и популарно.Тука можете да ги искажете своите ставови во врска со шоуво и ако гледате за кого навивате..
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.