1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Двојна свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од ivinakit, 22 март 2012.

 1. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Пред малку беше тетками на гости и донесе слики од последната свадба што биле пред недела дена. На свадбата имало две снашки и двајца младоженци. Двајца браќа во ист ден правеле свадба, бидејки биле верени еден по друг за брзо време, свекрвата не сакала да се троши за две свадби, па двата сина ги омажила ист ден и нормално на еден трошок. :o :o :o

  Мене лично тоа воопшто не ми се допадна, мислев дека вакво нешто постои само на филмови и серии :rofl:, мене да ми се случи вакво нешто веднаш би ја откажала свадбата :@ , не дозволувам уште една снашка до мене :x тоа ке е мој ден и несакам да го делам :devil:

  Што мислите вие за ваква свадба?

  Дали би дозволиле вас да ви се случи истото?
   

  Прикачени фајлови:

 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.325
  Допаѓања:
  5.284
  Дупла Свадба

  Еден мој познаник правеше во ист ден со сестра му пред 2 год. Не беше тоа типична свадба со одење по невестата и др. туку само матично, црква и ручек за гостите. Гостите повеќе беа млади, освен најблиските. Невестите не беа во класични венчаници, музика рок, поп. Нешто слично како што прават западњаците. После ручекот т.е доцна на пладне си отидоа на свадбено патување. Се заврши до 20-21 часот. Така си сакаа младите и немаше замерки.
  Интересно и опуштено
  Немам ништо против, кој како сака, а мојата помина пред 5 год. ;)


  ЕДИТ. На сликата од невестите забележав дека гостите од страна се боси-без чевли, изгледа дупло дека играле :lol: :lol:
   
 3. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.560
  Допаѓања:
  35.665
  Пол:
  Женски
  Дупла Свадба

  Кратко и јасно : Нема шанси |( Тоа си е само мој ден и не го делам со никој друг :!:
   
  На K.Karanfillova му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Дупла Свадба


  :rofl: :rofl: сигурно, јас не ни загледав што има околу нив, само ги симнав од нет и ги закачив :lol:
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.325
  Допаѓања:
  5.284
  Дупла Свадба

  Па ми паднаа во очи случајно :lol:
   
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
  Дупла Свадба

  Јас знам таов случај со двајца браќа близнаци во исти ден што правеле свадба ама мене лично не ми се допаѓа. Невестите ќе се испотепаат која да е главна и која да го води орото :lol:
   
 7. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Дупла Свадба

  Ај на страна што нема да биде само твој ден, ами ќе биде ваш ден, ами мене ќе ми е и крајно незгодно да ги терам гостите да носат два подароци на една свадба. :D . :tmi: Може некаде не е проблем ама знаеме како се врзува крај со крај овде, да не се правиме многу модерни де.. :lol:
   
 8. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.031
  Дупла Свадба

  Што ли нема да му текне на народот :x
  Два поклона ама само од едната страна(што прави дупла :lol: ). Глупости, па нека им купи и една спална , да си ја делат, Боже Боже....
  Штознам можеби за некој е ок идеата, за некој, не. Јас и онака сум против свадба така да сите тие чудесии околу тоа ми се некако ту мач :fubar:
   
 9. ilence

  ilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  86
  Дупла Свадба

  :D :D :D :lol: кај ти текна -да им купи една спална за да си ја делат :lol: :lol: :rofl: смешки.Шала на страна дупла свадба никако!!!
   
 10. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Дупла Свадба

  Живи глупости според мене.
   
 11. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.073
  Дупла Свадба

  Да се прашував јас, можеше и 10 други невести да бидат во ист ресторан со мене, немаше да биде проблем... Не сакав мојата свадба да биде настан во кој јас ќе блескам и никој друг, каде сите очи ќе бидат вперени во мене, а јас како селебрити ќе шармирам наоколу...Не сум таков тип, па затоа можеби ќе беше подобро да имаше повеќе невести, па ваљда мене немаше да ме приметат :D
   
  На veronikaveronika му/ѝ се допаѓа ова.
 12. meandyou

  meandyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  193
  Дупла Свадба

  исто :D

  јас мислам дека на свадбата ќе се онесвестам од возбуда. Посебно кога излегуваат младоженците леле мори мајко! 500 души гледаат во вас, не не :sweat: знам каква сум :tmi:
   
 13. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Дупла Свадба

  :rofl: и јас неможам да издржам кога сите гледаат во мене :D
  но сепак тоа е мој ден, моите 5 минути :P несакам да ги делам со никој :lol:
   
 14. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Дупла Свадба

  500 души свадба, луѓеее на што личи тоа? Половина најмалку од тие не ги ни познаваш. Да правиш свадба со луѓе што ги знаеш најблиски ќе видиш дека баш тогаш ќе сакаш да бидеш центар на внимание, па сите дошле за тебе на свадбата, така ли е?
   
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.895
  Допаѓања:
  20.355
  Пол:
  Женски
  Дупла Свадба

  Искрено не ми се допаѓа, тоа сепак ќе биди мој ден, и сакам да биди јас како шо сакам, ако прам така заедно со некој ќе се испокараме како да биди наместено и сл, таја ќе сака едно јас друго :rofl:
  Сепак не за ваква работа :)
   
 16. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  7.912
  Дупла Свадба

  Секој ден нова глупост.Аве какви две свадби,две невести,два кумови ехааааа шо ќе прајме?Па посељачки не може да биде.No thanks :x
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Дупла Свадба

  Искрено мислев дека во МК ова го нема.
  И дека е само по филмови,ептен негде негде во USA.

  Инаку дали е убаво или не...ако на младенците им е убаво нека си прават,мене ми (како гостин) ми е баш гајле дали седи 1-3 или 5 невести на маса.

  А лично за мене....оuuu no no no no no.
  Па цел живот сонувам за тој ден.Тој ден е МОЈ, и не сакам да го делам, па и со сетра да треба нема шанси.
  Мислам дека секоја девојка заслужила да има еден таков ден у животот,а не свекрва или мајка да се меша .
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.223
  Допаѓања:
  5.056
  како првин колку гости ќе има таа свадба?? замислете ајде од кај младоженецот се тие а од кај невестите па секоја си има гости, кој се чиви се, какви ауууу приемите би траеле со саати. Мене ова ми е чиста глупост, а секој кој има разбирање може да почека ако родителите немаат пари и да се договорат ем за мали свадби ем едниот едната година другиот покасно. Дупли свадби никакоооо :puke:
   
 19. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  25.446
  Пол:
  Женски
  Без врска ми е ова некако. Прво и прво на мојата свадба сакам да бидеме главни јас и мојот партнер и вниманието да е насочено кон нас двајцата. Втора работа, како ќе оди тоа со гостите, со нивното пречекување...Исто така ако станува збор за двајца браќа/сести/добри пријатели, ќе имаат заеднички гости кои би требало да носат на двата пара подароци? Не за друго, ако веќе сакаат да поминат на еден трошок тогаш фер е и гостите да поминат со еден трошок. :^) Ако се двајца браќа како ќе одат по невестите, гостите ќе се делат едните ќе одат со едниот едните со другиот? Или ако се две сестри, ќе дојдат по нив двајцата мажи, секој со своите и ке се испомешаат гостите? :D Шала на страна, не ми иде воопшто вакво нешто.