1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дебела

Дискусија во 'Канта' започната од EnaPerfectGIRL, 8 мај 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. EnaPerfectGIRL

  EnaPerfectGIRL Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Decki visoka sum 176cm a teska 78 kg :tmi: ne mi stoi grozno bidejki ramnomerno sum debelka sekade ama imam golemo stomace pijam zelen caj 2pati dnevno i vezbam stomacni pripazuvam sto jadam da bide pomalku kaloricno dieti ne mozam da drzam bidjki sekogas koga sakam ne mozam koga postev za veligden stomakot go namaliv amai sega pak mi e golem dajte nekoj drug dobar sovet ;)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  trcanje,vezbnje,bilo kakva fizicka aktivnost,ne samo stomacni
   
 3. EnaPerfectGIRL

  EnaPerfectGIRL Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  zosto ne stomacni mislam deka za da go smalam stomakot treba da pravam :?:
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.481
  Допаѓања:
  64.007
  Пол:
  Женски
  Дај види таму во диети има 100000 теми за ова.
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  ne rekov da ne pravis stomacni,tuku ne samo stomcni tuku i drugi vezbi
   
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Наутро пиј свежо изцеден сок од портокал, цвекло и моркови. Освен зелениот чај, свари си и чај од магданос или од целер и пиј по две три чаши дневно, после три дена пиење чај од магданос или целер, ќе направиш пауза еден ден, па после пак можеш да пиеш. А штом правиш стомачни, пред вежбање прво намачкај се со некое уље и завиткај се околу стомакот со прозирна фолија ( таа за во кујна) и така вежбај ќе се испотиш многу повеќе и полесно ќе се топат масните наслаги. И во текот на денот колку можеш повеќе јади салата.
   
 7. sara18

  sara18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  за намалување на стомакот стомачните не помагаат, значи треба прво да се тргне салото од стомакот па потоа да се прават стомачни. најдобар лек е трчањето само така ќе можеш да го симнеш салото
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.