1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Деверуши (слики)

Дискусија во 'Свадба' започната од Elenuskaa, 3 јуни 2012.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Знам дека има тема за девеуши, но туку би сакала да постираме слики од истите
  еве за очеток од мене
  Ако темата не е добра клуч

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  искрено се надевам кога ќе се мажам, ќе имам вакви деверушки облечени во исто :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.363
  јас им кажав на моите другарки дека не сакам да бидат деверуши и облечени во исто незнам али некако не ми е убаво... премногу ми е американски филм. можеби некој ден ќе се каам али за сега така се осеќам
   
  На Ekstaza, babybelle, Elenuskaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.644
  мојата неостварена желба, многу сакав да имам деверуши но за жал другарките не сакаа.
   

  Прикачени фајлови:

  • 33764.jpg
   33764.jpg
   Големина на фајлот:
   30,7 KB
   Прегледи:
   2.184
  • Bridesmaid_Dress.jpg
   Bridesmaid_Dress.jpg
   Големина на фајлот:
   52,5 KB
   Прегледи:
   2.179
  • thumb.php.jpg
   thumb.php.jpg
   Големина на фајлот:
   46,3 KB
   Прегледи:
   2.178
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Па интересно е,не ми е одбивно или лошо.Воопшто не ми смета дека било Амерички обичај,и фрлањето подвезица е,па го прават и тоа.Јас сметам дека доколку нешто ви е интересно,убаво имате финансии за истотот и имате мерак зашто па да не :) Секако јас доколку би имала деверуши,бидејќи е моја желба не би им рекла сами да си купат фустани.Чим јас сакам,јас и ќе им купам.Сега толку работи се измодернизирани во свадбиве па и поубави од порано.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Ја би сакала да имам деверуши се разбира доколку еден ден се мажам
  имам 2 најдобри другарки со нив имаме као некој договор дека обавезно една со друга ќе си бидеме деверуши е се пошто имам слушнато дека две не било убаво трета деверуша би ја избрала најдобрата пријателка се разбира доколку прифати...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  добра идеа со букетите и штиклите
  [​IMG]
   
  На The-Queen, Lady-Love, Elenuskaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.093
  Пол:
  Женски
  Многу сакам, кога ќе се мажам, да имам деверуши. Интересен амерички тренд кој полека стигнува и кај нас. Сакаммм.... :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На tinkerbelll и Elenuskaa им се допаѓа ова.
 9. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓаат и идеите различни модели, должини...но ист материјал
  [​IMG]
   
 11. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  414
  Што знам, не ми се свиѓа многу идејава, посебно оние фустани во јаки бои, да ги приметиш девојкиве уште од километар. Единствено ми се допадна првата слика, каде девојките се во крем фустачиња, но различен модел. Не дречат и не упаѓаат премногу во очи, само по бојата се гледа дека се другарките :)
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
 13. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓа идејава. Редно е веќе да се вметнат некои нови елементи во свадбите во Македонија. Што си е традиционално океј, ама не се на штета и некои модернистички елементи земени од останатите светски земји. :)

  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Не сум нешто воодушевена од оваа идеја, не ми се допаѓа некако, не сакам да гледам луѓе облечени во исто. А гледам дека денес сите имаат деверуши. Јас мислам дека нема да имам, деверуша ќе биде девојката на деверот, што ми е и најлогично.

  Иначе многу ми се допадна идејата со чевлите во разни бои, исти модели. :)
   
  На Ekstaza и sofijanoka им се допаѓа ова.
 15. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Незнам да кажеме 50/50 ...може да имааата исти фустани но различни чевли(во различни бои)но исти модел....
   
 16. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Јас знам дека деверуша е само едно девојче и тоа најблиската на невестата, како сестра или братучетка. Може да се има повеќе?
   
 17. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  32.301
  Пол:
  Женски
  Meне ми е баш интересно ова со деверуште, немаат некоја улога ама сепак ми изгледа убаво.
  Јас знам дека ќе имам, веројатно најблиските другарки и да ќе ги облечам во исто, само за време на венчавањето, потоа на забавата, како ќе ми биде замислена свадбата, секоја по свој избор.
  Jaс нема да имам традиционална свадба, мислам нема да биде без обичаи , ама скромно и забавно испланирано, па без ова нема да иде.
  Точно дека е превземено од страна, ама пак доста е со нашите традиционални свадби, досадни се и монотони, вака новина :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.834
  Допаѓања:
  4.859
  Пол:
  Женски
  Кога би се мажела би сакала да имам деверуши зошто да не. И онака е веќе тренд во повеќето земји,па мислам дека е редно и кај нас.
  Инаку,јас сум малку неимформирана,ме интересира што им е функцијава на деверушиве? Каква улога имаат? :lol:
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  ^nothing special...имаш неколку деверици и главна деверица. всушност главната деверица ги има оние неколку обврски. а ови другиве или китат на врата, седат вособа и ја чуваат невестата. тука се за фото сесијата....и така
   
 20. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Сноу на твојта свадба мојт да бида деверуша ? :wasntme:
  [​IMG]