Деверуши (Bridesmaids) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од MilaKunis, 9 февруари 2012.

 1. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Дали сте го гледале филмот Деверуши?
  Дали некогаш сте се почувствувале како Ани? :)
   
 2. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  Bridesmaids е дефинитивно најдобрата комедија на годината. Па затоа ако некој сака добро да се изнасмеее на некој филм, топло ви го препорачувам . . . Женско друштво и пуканки, ОДЛИЧНА КОМБИНАЦИЈА !!
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  :D :rofl: лееееј филмооов да го глеам уштее 7593047698346734х нема да ми биде досадееен...една замеркаа иааам :^) да ја стаилее малку поубаваа Ани.....т.е поубава глумицатаа ;)
   
 4. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.976
  Се наканив да го гледам пред еден месец и не зажалив,се пресмеав многу ми е јак филмот и добро е што на крајот Ани свати кој ја сака и си се стокми со полицаецот :lol: Баш си одговараат физички и карактерно,хехе режисерот ко да ги направил па ги ставил во филмот :D Ај барем знајме дека сепак ќе се мажи и таа :)
   
 5. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.098
  Пол:
  Женски
  ауф по досаден и глуп филм не сум гледала.За џабе си го трошев времето,ама добро има некои стварно смешни моменти но мене лично не ми се допаѓа!!!! :D
   
 6. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Филмов дефинитивно губење на време. Јес дека имаше неколку смешни моменти, но тие самите се броеа на прсти. И ако ова е најдобра комедија за 2011 јас сум мис на светот :)
   
 7. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.972
  Пол:
  Женски
  Море добро вие сте го изгледале барем. :rofl:
  Мене симнат ми стоеше којзнае колку време, па се наканив пред некои 2 месеца да го гледам, и дури до 15 минута го изгледав, ете толку ми беше интересен. :rofl:
   
 8. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  Ништо не ми беше комично во овој филм. Поубави глумици можеле да стават една-две.
  Не е лоша приказната, но не вреди да му се обрне многу внимание. :)