1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девицата Џејн (Jane the Virgin) [2014]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 20 октомври 2015.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.584
  Допаѓања:
  59.413
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Џејн е обична девојка која оди на гинеколошки преглед, но наместо преглед по грешка и е извршена инсеминација. И иако е девица, Џејн останува трудна.
  Шпанска серија во американски стил, забавна и хумористична, супер е за опуштање и расположување.
  Во тек е втората сезона и сега за сега воопшто не разочарува.
  Џина Родригез се закити со Златен Глобус за улогата на Џејн.

  Има доста смешни моменти, но има и многу топли, семејни сцени. Шпанска серија нели. :D
  Aко не ја гледате серијава, а сакате нешто забавно топло ви ја препорачувам. Доколку ја гледате споделете импресии. :)
   
  На sweetgirl358, JustFun, d.Darla и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Јас почнав да ја гледам,на Фокс Лајф или на Фокс не знам каде ја даваа,ама ја немам догледано целата,не знам ни до каде сум.
  Има пресмешни ситуации,посебно самата состојба во која се нашла е комедија :D :D
  А со дешавките,бетер од теленовела е,секој со секого легнува,киднапирања и интриги,незгодни ситуации,се има,баш се.
  Ептен јако ми е што Хаиме Камил го глуми татко и, човекот е генијален и омилен ми е од мексиканските теленовели,уште од времето на Ружна Лети :D
  За релаксација,навистина е одлична серијата.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.584
  Допаѓања:
  59.413
  Пол:
  Женски
  Мене и нараторот ми е ептен смешен, како посебен лик да е. Долева само масло на и така интересните моменти. :D
  Во последнава епизода баш имаше теленовела момент.
  Петра е бремена.:o
  [​IMG] [​IMG]
  Фацата кога укопча што се случило:D
  [​IMG]
  :inlove:
  Инаку јас сум некако повеќе за Мајкл, покомпатибилни ми се.
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.292
  Допаѓања:
  36.392
  Пол:
  Женски
  Изгледав неколку епизоди на Фокс. Искрено, не успеа да ми го задржи вниманието. Највероватно не е my cup of tea.
  Премногу лагана приказна, малку наивна. Баш како шпанска серија.
   
 5. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.038
  Пол:
  Женски
  Во колку игра? Аман бе ништо немам гледано на Фокс а пуштам еве игра Мелинда и до пред малце гледав свадби мадби.Или оние што ги уредуваат куките и бараат други.Или готвење е.Филм никако да начекам.Лани се будев и заспивав со Фоксот.Исто и полани.
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Игра секој понеделник во 19 и 55
   
 7. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.431
  Допаѓања:
  13.509
  Пол:
  Женски
  Во моментов ја има на Fox life :)
  Инаку, и јас и давам шанси, ама никако не ми го задржува вниманието :|
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.282
  Мене па она што ми ја прави пресмешна серијава се Рохелио и овој нараторот. Посебно со хаштагот, се превртувам.:DТипична мексиканска теленовела,а и уствари серијава е американска верзија од мексиканската. Заплети еден куп, киднапирања,убиства,љубовни триаголници типични за една теленовела. Џејн ми е многу мила и слатка и баш се убав пар со Рафаел.
   
  На Marossa, RainBow, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 9. anamarija65

  anamarija65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Ја гледам на фокс лајф оваа серија.
   
 10. Pocahontas.

  Pocahontas. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам серијата од прва епизода на fox life и многу ми е интересна. Искочена е и втората сезона и бидејќи не можам да дочекам да ја дадат на телевизја си ја симнувам секоја епизода.
   
  На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AutumnRain

  AutumnRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав првата сезона, ама не знаев дека е почната и втората. Последен пат кога проверив на интернет немаше никакви известување кога ќе започне втората сезона. Ќе треба да почнам да ја гледам. Забавна ми е. Нараторот и Рохелио му и даваат на серијата посебна хумористична нота. :)
   
 12. Pocahontas.

  Pocahontas. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Да излезени се две епизоди од втората сезона. :) Интересна е и оваа сезона, ти препорачувам да си ја симнеш .:D
   
 13. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.660
  Пол:
  Женски
  Леле умрев од смеење на последнава епизода - се превртував од Рохелио, пресмешен е кога паничи.
  Не знаев дека има втора сезона и ве прочитав вас и фала богу што сте пишале. Баш е добра серијава кога ти треба нешто да се расположи - интересна е и не ги оптеретува мислите со приказната :D
   
 14. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  30.242
  Пол:
  Женски
  И јас се заразив со серијава, ептен ме релаксира, баш како и Devious Maids, такава е шпанско сценаријо, американска продукција што ми по ќеф.Актерите се одлични, многу добро глумат, но чудно ми е што ни еден лик не е посебно убав физички, обично нели во серииве има некој што е доста убав.Џејн ми е мила, но не е убава, напротив има чудна фацка.Исто и Рафаел ми е како стаорче.Како и да е, не ја гледам за тоа нели.Инаку со Мајкл имаат прекрасна врска, исполнета со разбирање, љубов и почит, баш е топла и љубов како што секоја жена си замислува во животот.И баш ќе ми е штета што гледам натаму дека ќе е со Рафаел, не сакам да биде, не ми се добар пар.
  Како и да е, супер е за тепање време.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.282
  Многу ми се допадна последнава епизода,а и убаво што малку ги забрзаа работиве и што не одолговлекуваат толку.
  Џејн и Рафаел ми се преслатки значи. Се гледа Рафаел колку се труди да се поправи, колку и помага и ја поддржува па може и Џејн малку повеќе разбирање да има. До вчера Рафаел не можеше да го преболи сега па Мајкл, многу е неодлучна и по малку ме нервира.
  Петра и близнаците.:D:D #RaphaelTheVirgin, се превртев:D
  Нема да ме чуди да ги и ги остави на Џејн на крај да и ги чува. Кој монструм е оваа мајка и Магда, се гледа од кого учела.
  Едвај го чекам состанокот на Рафаел и Џејн.
  [​IMG] so cute!:$
   
  На La Muerte му/ѝ се допаѓа ова.
 16. La Muerte

  La Muerte Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам оваа серија, на почетокот не ми се допаѓаше многу ама понатака многу ми стана интересна и смешна, а и глумците се предобри.Сега ја гледав најновата епизода, јас си ја симнувам од интернет секој вторник излегува нова.Мене па Џејн со Рафаел ми одговара повеќе, Мајкл го знам и од друга серија можеби затоа не ми се допаѓа многу глумецот. А Петра и нејзината мајка ми се комедијаа значи не ги можам со глупостите нивни па и таа како збори смешно хаххахаха
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.584
  Допаѓања:
  59.413
  Пол:
  Женски
  Теленова верзија од Мед Мен:rofl:
  Добра беше и последнава епизода. Can we stop that? Yes wee caaan, yeess weee caaann:D Убаво му текна за бебешкото зборење.
  Рафаел, Рафаел... Таман почнаа да се оправаат работите и се зафркнаа. Џејн некој трет треба да си најде и завршена работа. Со овие двајцава ќе си остане девица до крај.
   
  На Victorian, Tiki-lolipop, La Muerte и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1.241
  Допаѓања:
  10.147
  Пол:
  Женски
  Многу ми е интересна серијава, редовно ја следам сега од кога почнаа да излегуваат нови епизоди.
  Пресмешна ми е со доста глупости а и самата ситуација како почнува серијата е хаос.
  Јас сум за Џејн на крај да заврши со Мајкл, преслатки ми се заедно, како и Рафаел и Петра.
  Сите глумци имаат некоја харизма и се доста симпатични, но како што некој погоре спомна никој посебно не се истакнува.
  Ми се допаѓа и тоа што секоја епизода се случува по нешто ново, нараторот предраматичен, Рохелио луд збуњен нормалан. На почетокот Сиомара страшно ми личеше на транвестит но се навикнувам еве малку од малку од епизода на епизода.
  Денеска ја изгледав новата епизода што излезе и покрај толку време јас сеуште се прашувам зошто Џејн на пример не се породи со царски рез амми природно? Затоа што нели е девица сеуште. Но добро, продуцентите решиле така, така нека биде не ми игра некоја голема улога. Се е прифатливо само нека не ја упропастат серијава. :sun:
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.584
  Допаѓања:
  59.413
  Пол:
  Женски
  Ауууу шпанска серија.:D Сите клишеа ги има, злобни близнаци, синови од мушки тетки и тако даље.:rofl:
  Мислите ќе умре Мајкл? Јас мислам да,инаку нема Џејн девица да биде. Или ќе го осакатат.:wasntme:
   
 20. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1.241
  Допаѓања:
  10.147
  Пол:
  Женски
  Се надевам не. Мајкл и Џејн ми се совршени заедно, толку многу си одговараат ќе ја скршат Џејн ако и го умрат. Сега наредната сезона ќе гледаме како вистинската Петра ќе се обидува да докаже дека сестра и е измамничка само со мрдање на очите 8-|
  Ме интересира што ќе стори Сиомара. Затоа што со Рохелио тоа беше причината што се разделија па сеа баш сакам да видам шо ќе одлучи. Рафаел ми е мех уште од прва сезона, толку многу збунето делува во глумењето, можеле да најдат некој поарен актер...