1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девицата Џејн (Jane the Virgin) [2014]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 20 октомври 2015.

  1. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Одлично финале.
    Мене баш ми се свиѓаше епизодава зашто имаше од се по нешто, и комични моменти и секако како што тргна очекував дека во последните 5 минути ќе се случи некој пресврт. И уште Мајкл кога излезе по мраз, знаев дека ќе му се случи нешто.
    Инаку јас пак мислев дека Рафаел ќе умре, зашто последниве недели кружеа и доста теории за смртта на Мајкл па помислив ќе биде многу очигледно и предвидливо ама ете така и испадна. Само ова со Роуз не го очекував и ме изненади и ме замисли толку време успеа сите да ги измами.
    Ова со близначкава на Петра го очекував уште кога отиде кај мајка и на посета, знаев дека планираат нешто, сирота Петра таман почна да се подобрува.
    За Мајкл не верувам дека е жив, зашто ептен во срце го погоди, можно е во кома да биде ма да не верувам. Ја жалам Џејн се неа и се случуваат вакви работи ама мене секако со Рафаел ми беа подобар пар.
    Многу работи се испослучија, ќе има интресна 3 сезона.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  2. auroraa

    auroraa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    843
    Може да ми дадете линк каде може да ги симнам сите сезони?
     
  3. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Ја гледам само кога ќе ја фатам на фокс лајф, интересна за тепање време, а да ја следам вака постојано со сезони, епизоди... не би ми текнало никогаш.
     
  4. PrettyDramaQueen

    PrettyDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    4.192
    Пол:
    Женски
    Дали знаете каде би можела да најдам било каков превод (може и англиски) на 3тата и 4тата епизода од новава сезона?
     
  5. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Мислам дека на страниве на интернет нема, јас наоѓам преку BS player, кога ќе ја уклучиш епизодата автоматски ти дава, евентуално вака да пробаш.:)
     
  6. PrettyDramaQueen

    PrettyDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    4.192
    Пол:
    Женски
    И така пробав, буквално никаков превод не можам да најдам...
     
  7. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Е навистина не знам, јас ги изгледав така, со англиски превод..
     
    На PrettyDramaQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Дали може некој да ми прати линк од новава епизода? Не можам да најдам ни на замунда, ни нигде. Или торент или онлајн?
     
  9. ice.princess

    ice.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    106
    Пол:
    Женски
    http://www.subsmovies.com/watch?tv_serie=3566726 јас овде ја најдов :)
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.831
    Допаѓања:
    65.657
    Пол:
    Женски
    Малку глупаво е сега кога веќе не е девица, па измислуваат различни работи место тоа. Подобро Џејн нека биде само.
    Инаку исто ми е интересна, никогаш доста од теленовела моментите. :D
     
    На Tiki-lolipop и PrettyDramaQueen им се допаѓа ова.
  11. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    До кај сте луѓе со серијава?

    Јас последната излезена епизода ја изгледав вчера и шок ме мавна.
    сосема неочекувано, се изнаплакав, баш ми падна жал.
     
    На Victorian, RainBow и PrettyDramaQueen им се допаѓа ова.
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.831
    Допаѓања:
    65.657
    Пол:
    Женски
    Знам;( Ептен беше жално, таман се средија и сите фанови се помирија дека Мајкл е избраниот, станаа срцкасти и ова се случи. Е не е фер. На Џејн реакцијата беше страшна, како што е и очекувано. Тука не можеше солзи да не потечат.
    И тоа онака бам, ни мид сезона финале, ни финале, на сред. Скок од три години потоа, ама беше неизбежен после смртта, баш читав интервју со продуцентот, инаку ептен тажно ќе биде. Ама мене ме нервираат малку скокови, се осеќам ко веќе да не ги познавам ликовите. Ама ќе видиме како ќе биде.
     
    На Tiki-lolipop, Victorian и PrettyDramaQueen им се допаѓа ова.
  13. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    па и за второ дете си правеа планчиња. Џејн се сруши, ептен жално. Јас не верувам дека ќе продолжат од после три години. М? Што знам некако многу работи останаа така, ситуацијата на Рафаел, па сестра му се врати со Роуз, мајка и и татко и на Џејн... сиѕе со недокажана приказна :worried: а Петра, леле Петра :D колку ја сакам толку ме нервира ]:) час е со Рафаел час не :x
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.831
    Допаѓања:
    65.657
    Пол:
    Женски
    Ти да не го пропушти крајот на епизодата од многу солзи? :D
    Така заврши нели, по три години со Џејн како се спрема за нечија свадба. Ќе се враќаат наназад да видиме што сме пропуштиле. Најлогично е така, инаку треба да гледаме погреби и плачки во забавна серија.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    хахаха да да потечени очите и најбитниот дел сум го пропуштила :D неее него ете сум си направила некој грд филм пошто не ги сакам и јас тие скокови после одреден број години... и затоа се надевам дека нема да почнат од после 3 години веднаш туку барем од после погребот и жалењето на Мајкл. Ајде ќе видиме што ќе биде, баш ме интересира.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    И мене шок ме мавна. Како убаво и весело почна епизодата, сите тие навраќања назад, со панаѓурот, сликите, ни на крај памет не ми падна дека Мајкл ќе умре. Реакцијата на Џејн на крајот ме скрши, си се изнаплакав. А таман се помирив со фактот дека беа заедно, навистина беа сродни души. Сега ќе не навраќаат наназад се додека не стигне оној период од неколку години подоцна.
    Мразам кога некоја серија од комедија ќе ја направат трагедија ама тоа е, според теленовели така е.
     
    На PrettyDramaQueen и Victorian им се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.831
    Допаѓања:
    65.657
    Пол:
    Женски
    Серијава... Толку ја сакам зашто е и некако реална, покрај сите оние теленовела моменти има некоја нишка реалност која длабоко погодува.
    Срцето ми се крши за Џејн. Многу ми е жал зашто можам да се замислам на нејзино место. И ужасно е. Мило ми е што не направија некој типичен потег за серија, умре и толку од него, никој веќе не се сеќава. Солзите, книгата, пораката што ја преслушуваше...:l::u:
    Ми се допадна епизодата иако без скептик за трите години. Џејн ми е редок лик некако, автентичен пред се.
     
    На PrettyDramaQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Малку се зачудив дека веднаш поминаа на тие три години и додуша мислев дека сакаат брзо да ја завршат приказната со Мајкл и некако мислев избрзано ќе делува ама одлично испадна. Ми фали Мајкл и тешко ми е кога ја гледам Џејн како пати. Ми се свиѓаше односот со Рафаел и како и е најголема поддршка, а и новиов Зен Рафаел ми се свиѓа, само не очекував дека ќе има девојка, иако според нараторов има нешто сомнително кај неа.:D Петра како ги построила девојкиве дури и се зачудив, сепак можела да биде добра мајка. :D
    И многу ми е мило што конечно успеа Џејн да издаде книга, дефинитивно го заслужуваше тоа уште од почетокот.
     
    На PrettyDramaQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.550
    Допаѓања:
    28.829
    Пол:
    Женски
    Jас малце каснам со серијава ама озбилноооо?;(
    Јас одсекогаш бев тим Мајкл и се утепав од плачење. Многу многу жално беше.
     
  20. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Од кај се појави овој Фабијан па сега. Ич не ми се убав пар, како детенце ми е.
    Таман си помислив ќе се деси нешто помеѓу Џејн и Рафаел, па сега и он сфати дека ја сакал Петра.
    До вчера се мразеа, се караа, не сакаа да се видат и од нигде никаде ова испадна. Што би рекол нараторов
    straight out of a telenovela:rofl:
    Од кога почна вторава половина од серијава имам чувство како нешто да ми фали. Не знам премногу ја претворија во љубовна драма, последниве неколку епизоди со Фабијан и Џејн, ми фалат сплетки, оние пресврти, баш неочекувани работи што се случуваа на крај од секоја епизода. Се надевам дека до крај ќе се случи нешто шокантно.:)