1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девицата Џејн (Jane the Virgin) [2014]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 20 октомври 2015.

  1. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Гледајќи по фактот дека ми дојде, можда и не беше толку емотивна последната епизода колку шо јас липав.
    Јас во душа си сум тим Мајкл, ама колку тешко ми паѓа за Рафаел. Па Матео сакаше со него да остани, шо да на еден начин сакам да остани со него зошто и Рафаел заслужва малку среќа, ама Џејн ... кутрата Џејн, мораше ова да се случи кога мајка ѝ се онесвести после денот на бабите и дедовците и беше до касно на болница со неа? Тајмин Рафел, трајмин.

    Додуша Петра можи е во право, Џејн и Рафаел се еден за друг, зошто Мајкл е soulmate со Рохелио.

    Мајкл, де бре душо, сфаќам дека сакаш кучиња сега, ама нема да те изгори малку да си ја милуваш и мачката во другата рака.
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Леле колку не сакам серијава да заврши. Многу ми е интересна и немам после некоја слична да ми ја замени. :(
    Џина Родригез е се подобра, не ми се верува со Петра колку им се сменети односите и каква хемија имаат, одлични ми се. Гледам сите се поделени, дали за едниот или за другиот, ама не знам како не ејасно дека мора да види дали со Мајкл пак може да има нешто, го избра него, и беше маж забога, не раскинаа „умре“ човекот. Рафаел никогаш нема да биде мирен дури и да го избереше него веднаш, пак ќе имаше сомнеж.
    И ја знае Џејн, дека анализира и тоа е тоа.
     
    На do-re-mi, sweet-cherry и theowndemon им се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува дека Рафаел го одбра. Баш си кликнаа со Мајкл, па најголема љубов и беше, жал ми е. :(
    Сега до крај значи ќе гледаме како ќе му се моли на Рафаел. Океј.
     
    На sweet-cherry и theowndemon им се допаѓа ова.
  4. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Цела епизода се радував што убаво им тргна со Мајкл за на крај да ми ја уништат цела епизода.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    The CW одлучиле да не продолжат со спин оф серијата Новелата на Џејн. Џина Родригез изјавила дека е презадоволна како испаднала пилот епизодата.
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Некако изгубија правец. Ептен млако како за последна сезона.
    :( Очекував повеќе.
     
    На kize му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    И јас имав големи очекувања за сезонава, мислев ќе има некои mindblowing twists и премногу се нервирам што не го договориле Брет за цела сезона, ми фали Мајкл.
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Заврши серијата. Не беше нешто посебно финалето, ама сепак беше убаво. Очекувано беше тој да е нараторот, не се изненадив воопшто. Многу ми фалеше Мајкл во финалето, можеле да го земат барем на неколку минути само на свадбата.
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Финалето можеше да биде многу подобро.
    Од толку плачење не можеа да си ги прочитаат the vows, да де, ептен глупав момент ми беше тоа, си ги прочитаа во себе, мхм, океј, доста е. И не требаше да го кратат моментот кога Зо му кажа на Рохелио дека ќе оди со него во Њујорк.
    За Матео се претпоставуваше нели, не беше изненадување.
    Некако... Што знам. Серијата како целина е супер и е забавна, можеле само да се потрудат со финалето.
     
    На theowndemon и kize им се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Како и обично, каснам со сите вакви серии. Ама што да правам, некако полесно ми е кога е веќе завршена па на раат да ја изгледам. Овие што се во тек и излегуваат епизода по епизода ги заборавам па ми се трупаат, па после ради реда ги гледам колку да не стојат да ми фаќаат место во TV time. :x:D

    Да се вратам он-топик. Серијава баш ми легна периодов. Мозокот дефинитивно не соработува летово, ич не ми одат сериите што ми се врткаа на репертоар овие неколку месеци, ама Џејн е совршена за некој ваков период. Баш ме забавува. :D

    Ја имав почнато којзнае кога, па ја баталив после втора сезона мислам и ете ме пак, ми тргна. На средина сум со четврта сезона, па ако има некоја друга ваква ко мене, која по некоја случајност ја гледа, слободно нека коментира во темава. Да ја размрдаме малце. ^_^