1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девица со прашања околу првиот секс

Дискусија во 'Секс' започната од MarilynMonroe, 26 октомври 2010.

  1. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.208
    Пол:
    Женски
    Ако е више стварно толку искусен и да претече и да не претече крв ке знае дали ти е прв пат.
     
    На Rose96, eloves, elenaeli22 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    (facepalm)

    Па што не си фати дечко и мирна ќе му биде главата?
     
    На vrapce.b, CameliaMiller, Daydream и 7 други им се допаѓа ова.
  3. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Дада да ти каже...типот или Д од дунда нема видено, или влече траума дека на некоја не бил прв, па се сељачи врз тебе.
    А бре, сосема е нормално да имаш поеластичен химен и да нема ни капка крв. Побогу, може и девица да е исто „широка“ ко некоја сексуално активна со години. И?
    Го лажеле старите по дома дека прав маж мора да е прв на жената, го излажале и за тоа дека помалце боли по менструација. Напротив, еве бар мене тогаш и јајници и цел стомак ми се поосетливи.
    Али види, може некоја па и го има излажано дека помалце боли по менструација за да може да го заебе дека ѝ е прв, а всушност капките да се од што ѝ се цеди менструацијата. :nod:
    Сепак, со такво сељачко понашање, ти подобро размислувај дали воопшто заслужува да ти биде прв, па после друго. Сексот и не е некоја филозофија за која требаат одредени правила за да биде успешен.
    Ќе се опуштиш, ќе си кажеш ако ти е незгодно или те боли, ќе се најде чаре полека.
     
    На CameliaMiller, Rose96, eloves и 10 други им се допаѓа ова.
  4. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Девојки јас мислам муабетов со мензисот има друга позадина . Мислам дека типот чека да и пројде за да не го зезне на некој ден од мензис да имаат однос и да има крв , сака да биде сигурен , милион посто слушнал за таков случај и сеа ја мафта демек после мензис помалку ќе ја боли . Си е*ал пиперот овој !
    Девојче бегај од овој закоравениов , извини вака ама сакал да е*е ама не е*бана да земе , е не може ! Не сме у турско бре ! Најди си некој со по ок свајќања ! Имаше сличен случај , познаник почна да го малтретира девојчево зошто со бившиот имала и секс , плус и орален , абе непребол беше психички го изеде девојчето , и она виде невиде сама си се тргна на крај . Од затуцани подалеку !
     
    На rose60, Hristov, natemila и 7 други им се допаѓа ова.
  5. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    380
    Сигурно некоја јако го нае*ала па сега нема доверба во жена, нема да има ни во тебе ни во никоја друа, бегај од мажи кои не веруваат на жена ако не сакаш покасно да си ја чукаш главата, секогаш ти ќе бидиш крива за се, без разлика дали си или не. Јас мислам дека ти не си спремна за секс, туку главата ти ја полни дечкото, па уште ти кажува после менс да имате, кој е тој да ти кажува кога ти да го имаш првиот однос ? Кога ќе имаш односи тоа ти сама треба да решиш, а не тој или било кој друг.
    И сигурна сум ако дојди до тоа да имате односи и да нема ни капка крв после ќе ти речи дека си го лажела дека не ти бил прв, сигурна сум.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ама сфатете па и вие, после односот треба чаршафот да му го даде на татко му и тој да го пружи на тераса...па да гледаат сите комшии што направил гордоста на тато 8) Сите да знаат што ебач чуваат дома, не е мала работа.
     
    На sugarlips, Daydream, Sesil и 9 други им се допаѓа ова.
  7. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    (facepalm)(facepalm):tmi::tmi: волку би искоментирал уше ли има 18 век
     
    На CameliaMiller, Avokado и Eli23 им се допаѓа ова.
  8. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Од каде тоа размислување дека по шест месеци врска ви е време да имате секс?!
    Време е тогаш кога ти ќе се чуствуваш спремна и тогаш кога ти ќе посакаш. Тоа може да биде по еден месец од врската, може да биде и по една година. Нема правило за вакви работи, се е до личноста. Некако вака детски ми размислуваш а се гледа дека си доста несигурна што е нормално за твои 16 (грешам?) години. Како и да е ако се прашува дали да биде или да не биде, повеќе од јасно е дека не треба да биде. Штом на форум прашуваш што и како треба тоа значи дека не си спремна, кога ќе бидеш спремна сама ќе знаеш што треба и нема да ти треба ничија подршка ниту пак да прашуваш некого.

    Вакви работи не се договараат, се случуваат спонтано И пак ќе кажам, мене се ми се чини дека ти сакаш да го направиш тоа оти дечко ти те притиска и како да чуствуваш некоја обврска нели шест месеци заедно па време ни е..Може да речете дека ќе имате секс откако ќе ти мине менструацијата, ти до тогаш ќе бидеш напната нервозна ќе дојде тој ден нема да можеш да се опуштиш, од страв, повеќе ќе те боли + несигурноста и пак ништо нема да биде. Спонтаните работи се најубави, а поентата е да уживате и двајцата во тоа.,

    Која простоќа, кое малограѓанство луѓе мои ако одела со постар и готво одма не е невина, демек со врсник неможе да ја изгуби невиниста. Свашта, која ограниченост не ми се верува (facepalm)

    Друга работа што ми боде очи. Дечко ти да те сака нема да се сомнева, нема да те убедува и тие работи туку ќе ја испочитува секоја твоја желба. чим викаш имал одено со други и е поискусен нека си најде некој постара и поискусна де, па што сака нека прави. Што мајка бара со деца?:emo: Изгледа дечко ти е голем е**ч (со извинение) ама само на зборови.
    Најсериозно ако дечко ти не ти верува а сега за ова, и да му дадеш, и да протече крв со сигурност ти во иднина ќе си имаш големи проблеми со овој дечко. Само што тогаш ќе ти биде многу ама многу потешко да му раскинеш, оти ти бил прв нели? Ти кажав, ти кажаа и феминките над мене многу убаво, со здрава ногу у трн не се влегува. Па сега одлуката оснува на тебе, твој живот, твои правила, твои грешки од кои самата ќе си ги сносиш последиците.
    Са сречом.



    И не верувај на се што ќе слушнеш. ;)
     
    На CameliaMiller, Petar80 и LivingGlam им се допаѓа ова.
  9. ruruk

    ruruk Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2015
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    И јa сум тешкa кaтегoријa сo дечкo ми oдиме 3 гoд јa сирoтaтa никaкo дa се oпуштaм скинaтa сум aмa не ми влезе дo крaј дури ни глaвaтa мн ме бoлеше... Крв ми течеше кo селскa чешмa и oд тoгaш ми е стрaв дa пoмислaм нa тoa... А oд другa стрaнa си викaм пoaрнo дa врискaм oд бoлкa вo кoлa негo дoмa кaј негo пoштo плaнирАме свaдбa зa некoј месец... Кo злaтнa дa ми беше aхaгaххa:lol: знaм декa никoј немoже дa ми пoмoгне aли јa дa си ги кaжaм мaките дa ми oлесни пoзз:hai:
     
  10. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    @ruruk сигурно не си опуштена доволно од страв од болката и не се влажниш доволно. Пробајте со некој лубрикант на водена база има на дурекс по аптеки и опушти се, нема секој пат да боли.
     
    На ruruk му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ruruk

    ruruk Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2015
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Фaлa ти мн ќе прoбaме сo тoa aкo не ќе купaм aпчињa зa спиење јa ќе спиaм oн некa рaбoтии aaхaхa пaк фaлa нa пaжњa :inlove::l::l:
     
    На larrachi, CameliaMiller, Aleksandarreal и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. MagnumXXXL

    MagnumXXXL Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2016
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Машки
    ovde te podrzuvam
     
    На newring86 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. marie.queen

    marie.queen Нов член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки,кажетеми како е првиот пат? Дали боли? Кажетеми што треба да се прави..вие поискусни сте..
     
  14. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.208
    Пол:
    Женски
    Колку ке боли е индивидуално, зависи колку си опуштена, крени ги само нозете и немај мака ;)
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Баш ме радува кога ќе видам девојче да се зачлени и веднаш ќе праша прашање на место.
    Боли, а колку ќе боли зависи колку години си помалку од 18, на пр.на 17 години боли помалку отколку на 16, на 15 веќе степенот на болка е доста поголем, за 14 да не правиме муабет. Како мислиш што треба да се прави? Обично за болка се зема аналгетик.
     
    На glosipgirl, Dennings, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски

    21th.jpg
     
    На Viktorijaaa5, m.i.g и Sesil им се допаѓа ова.
  17. crvenkapa :*

    crvenkapa :* Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2015
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Опушти се, тоа е најбино, добро да сте загреани, и дечкото да не се брза... и да има болка тоа ке биде минимална... Ништо не треба посебно да се прави, уште еднаш ке кажам, само опуштено :)
     
  18. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Негде напишав и пак ќе искоментирам.... Времиња чудни и времиња страшни, ние на 16 години споменарки пишувавме или имавме дечко само со лапање :))) и држење за рака без триење, можда малку ќе имаше и тоа но ова што го читам овде ми е вауууууууууу
    Јас ќе кажам за мојот прв пат ...... јас бев толку опуштена, и не се срамам да кажам дека на 23 години ми беше првпат. Кога веќе сфатив дека сум зрела и дека сакам ЈАС и само јас а не тој, тогаш и го направив тоа.
    Немаше крв и немаше болка, мала нелагодност да, секако што е нормално...но тоа траеше некоја секунда, после е лесно :)))
     
  19. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Твоето мислење ме потсети на оваа рекламата :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Hristov му/ѝ се допаѓа ова.
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Сум имала неколку обиди да имам односи, но болката секогаш ми била преголема, и речиси никогаш не сум навлажнета. Не е дека не сум опуштена или дека не сум сакала да го направам тоа, но не знам што се случува. Последниот пат кога пробав навлезе малку подлабоко, ама да ви кажам Господ во пижами го видов мислам дека. :(
    И со кој и да сум била поинтимна, колку и да имале добра техника да ме опуштат, ретко се случувало да ме возбудат.. Него ми е онака.. Мех.
    А не дека не сакам нешто да направам, ама кога доаѓа до тој момент ништо. Јас сама себе можам потполно да се опуштам, и навлажнета сум, сум пробала и со прст но никакво задоволство не чувствувам од тоа.
    Во што би можело да биде проблемот, како полесно да се опуштам, чаша вино помаже ли? :D
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.