1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девица со прашања околу првиот секс

Дискусија во 'Секс' започната од MarilynMonroe, 26 октомври 2010.

  1. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Блонд не знам јас онака го поставив прашањето :rofl: , а Алиса ако не се скинал хименот пак е невина :lol:
     
  2. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Prv pat odnos - so ili bez kondom? Potocno samoto kinenje. Posto i ednoto i drugoto imaat negativni strani. Sto velite vie?
     
  3. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    дефинитвно со кондом, постојат многу сексуално преносливи болести, што не даваат симптоми на присутност а прават штета, за тоа што си е сигурно сигурно си е, ем 100% си сигурна дека не си бремена, но и ке бидеш здрава. јас од лично искуство ти кажувам дека со дечко ми до скоро имавме односи само со кондом, но бидејќи сакаме да пробаме за бебе за тоа го извадивме малото гумено чудо, што и не е така лошо :).
     
    На MagnumXXXL и littleflower им се допаѓа ова.
  4. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Зошто вие што имате прашања не одите на гинеколог да ви ги разјасни подобро овие работи за кондомот, анти беби пилули и друго?
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Помеѓу две зла бирај го третото подолго :$
    Земи си кондом :!:
     
    На littleflower му/ѝ се допаѓа ова.
  6. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Бев на гинеколог, и да ти кажам искрено, се почувствував како да разговарам со продавачката од локалната продавничка. Веројатно не ми се погоди жената...
    Инаку фала на другите за одговорот, ми беше повеќе прашањево пошто некако изгледа како потешко со кондом, ама можеби и грешам, па затоа си прашувам поискусни. :)
     
  7. ida123

    ida123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    dali kje boli prviot pat

    bi sakala da imam odnosi so decko mi ideme podolg period ama sekoj pat koga kje probame, me boli mnogu i se otkazuvam. mi teba nekoj sovet vo vrska so toa, vo koja poza e najbezbolno ... pozz
     
  8. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    Безболно мислам дека не може да биде ама сепак постојат начини за да се ублажи болката т. е. болката да биде слатка. Кога има љубов ништо не е страшно треба само да се отпуштите нема безболна поза. Како за првпат мислам дека најдобро е тој да е врз тебе, изгасенете ги светлата за да се отпуштите, пуштете си тивка музика, затвори ги очите и препушти и се на љубовта. За да биде побезболно може да користите лубрикант, доколку не можеш доволнод а се навлажниш и отпуштиш.
    поздравче се најубаво па ќе ни кажеш како било.
     
    На ida123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Бакнувајте се и само полека без паника.Препуштете се на моментот не мислете леле што треба следно.И секако само со заштита! :!: :)
     
    На ida123 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Читав овде дека некои имале многу крв по првиот однос, некои помалку. Ме интересира, кога велите „многу“, дали тоа би наполнило влошка-две...повеќе?? И колку дена трае потоа? Дали има крв и вториот пат?
     
  11. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Kaj секој е различно. Кај мене имаше доста, другарка ми имала само 1-2 капки. Јас и вториот и третиот пат имав, таа не. Не знам дали би наполнила влошка со таа крв, ама имаше една локвичка со дијаметар од 10ина цм под мене.
     
  12. ni.na

    ni.na Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.613
    Допаѓања:
    1.558
    Јас искрено нез за некој што имале толку обилно. Јас имав 2-3 капки некои имаат повеќе но не се плаши најчесто не е толку обилно дури не се ни приметува, али кај секој е индувидуално.
     
  13. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Женски искрено јас имам многу прашања околу ова... Со дечко ми сме заедно подолго време, т.е околу 10ипол месеци и неколку пати дошло до тоа ама јас неможам, не е дека несакам или дека не му верувам ама многу ми е страв а и срам.. Незнам зошто, неможам да го опишам тоа чувство. Страв ми е од тоа дека ќе ме боли многу, дека нема да биде тоа тоа, дека ќе се разочара од мене ( затоа што он е веќе искусен )..... Незнам, како да се опуштам, првично се плашам самата од себе, дека и сама ќе се разочаран а и него. :worried: А, да и сакав да прашам за анти-беби пилулите дејствуваат САМО ако ги пиеш предходно подолго време ( пример барем една недела континуирано) или дејствуваат и ако си почнал со пиење предходниот ден? Поздрави :*
     
  14. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.462
    Ако сеуште постои страв во тебе да го направиш тоа, јас мислам дека треба да почекаш уште некое време, можеби едноставно сеуште не си подготвена за тој "чин".А и не гледам зашто би се разочарала сама од себе а и тој од тебе.Тоа ќе ти биде прв пат и дечко ти сигурно е свесен дека ти немаш никакви искуства на тоа поле.Сепак размисли си убаво.
    Што се однесува за анти-беби пилулите најдобро ќе ти биде да се консултираш со стручно лице за нивна примена.
     
  15. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Еј зошто претеруваш со тие зборови, туршија, ова она?Нејзино право. А тие што се сексаат на 13 год, уште ни телото не им е развиено како што треба. Девојчето си прашува, ако имаш совет, пиши. Јас знам жена што на 30 се омажи девица, и тоа беше пред некоја година, е сега си живее нормално, брак, дете. Аман ти како што збориш девојчето ке го пратаиш во манастир.
     
  16. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Така де се нафрлија , девојчево ќе помисли дека не е во ред. Кога сака и со кого сака, тоа си е нејзино. Секој си знае за себе.
     
  17. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Леле абе зошто го навредуваш девојчево?Тие твои предрасуди задржи ги за себе. Убаво кажа дека на прво место и бил факултетот.
     
    На MagnumXXXL и baby-star им се допаѓа ова.
  18. Anice95

    Anice95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    Женски нова сум на форумов.. имам 16год сега на 24мај правам 17 дечко ми има 18год и во врска сме речиси 11месеци, но имаме мал проблем.. :doh: јас сум невина почнавме да правиме муабет во врска со првиот секс но мене многу ми е страв ми рече не те присилувам ќе те чекам кога ќе бидеш подготвена, но вчера веќе по 3пат обидување да "влезе" никако да се случи. :^) ме праша сигурна ли си јас реков да, почна но ова не е болка што се трпи дури почнав да плачам ( очекувам секакви коментари ) :worried: престанавме и после пак се обидовме но нејќе јас се противев после бидејќи многу ме болеше а он беше нежен пополека дури се испоти.. го намачив али залудно.. сите пози ги пробавме хааха, наеднаш кога го бутна јас осетив голема болка а крв немаше и не влезе цел речиси ич, денес гледам едно дупче доле дали тоа значи дека сум скината.. иначе ми рече кога ќе сакам јас да пробаме пак но мене тоа не ми паѓа на памет :doh: и првиот секс дали треба да биде со заштита или без ?? .. ве молам за помош ! и дали кај сите тече крв ??
    фала однапред :)
     
  19. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Прво полека и смирено ,значи и да нема крв големи се шансите да те скинал , сигурно од прва нема да навлезе којзнае колку , сепак е прв пат , можно е да си скината чим викаш дека има дупче . И да користи заштита , штити и од бременост и од болести . И не мора да значи дека кај сите има крв , кај некои има кај некои нема.Со време ќе се опуштиш и сама ќе посакаш да имаш односи и нормално ќе ти биде убаво
     
  20. Anice95

    Anice95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    Фала многуу.. но заборавив и да напоменам дека ме болеше доле но болката исчезна сега, јас му кажав за ова но тој вика неверувам дека те скинав.. уфф коа ќе помислам на болката не би го правела тоа, премногу ме болеше.. :sweat: :worried: