1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девица со прашања околу првиот секс

Дискусија во 'Секс' започната од MarilynMonroe, 26 октомври 2010.

  1. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Само без брзање кога ќе се осетиш повторно спремна направи го пак
     
  2. Anice95

    Anice95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    Duri sega zabelezhav deka ne e samo edno dupche.. tuku ima dve-tri taka mali, mozhe toa da e od himenot i da znachi deka ne e skinat cel ?? mozhe se glupi prashanjava no me interesira i sakam da znam... :) :(
     
  3. Mer4e

    Mer4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    како ги виде дупчината?
     
  4. Anice95

    Anice95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    hahah.. na ogledalo golemo se gledaat.. :D
     
  5. Mer4e

    Mer4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    хаххаха е не си салам аххахаха (немој да ме сватиш погрешно се шалам ) а можно е твојот химен да е еластичен и да не се скини после првите неколку пати тоа со сигурност ти го кажувам го имам читано во учебник за сексологија :) и мене ме болеше првите неколку пати и воопшто не прокрварив среќа шо дечко ми не направи драма околу тоа... и друга работа шо сакав да ти ја кажам е дека нема да уживаш се додека не се опуштиш и не спознаеш што те пали и сл. ама послееее е после е главното има да уживаш до уживање... позз good luck :)
     
  6. Anice95

    Anice95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1

    Fala mnogu, inache za ogledaloto pa me interesirashe mnogu bashka i strav mi beshe.. morav da najdam nachin nekako da vidam shto e kako e :rofl:
     
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Какво дупче виде жити се? :^)

    И секако дека треба да се користи кондом :!:
     
  8. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    [​IMG]

    Вакви дупчиња како третиот химен?
     
  9. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Дупчињата што си ги видела може да бидат природните перфорации на хименот од каде што протекува менструацијата. Зависи колкави се... пробајте повторно кога ќе се чувствуваш подготвена за тоа. :)
     
  10. Anice95

    Anice95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    1
    е баш вакви како на третата слика се.. :^)
     
  11. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Како бе гледаш дупчиња? Епа оди на гинеколог ако не знаеш што е работата, друго не знам што да ти речам. :^)
     
  12. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Eпа ако се вакви уште, не си скината.Бар така мислам.
    Ова е нескинат химен, а овие 3 се типови на химен, освен последното кое мислам дека е веќе скинат химен.
     
    На Anice95 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Уф тој страв од болка... долго време сме заедно, доволно години имам, се сакаме, единствено ме кочи стравот од болка!!! |( Читам тука многу болело... :worried: издржлива болка е? Дајте женски помагајте морам да го тргнам тој страв :D
     
  14. Andz-ela

    Andz-ela Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    16 години.?!

    Дали е време за секс на 16 години ?
     
  15. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ^јас мислам дека не
     
    На Andz-ela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. stefani3

    stefani3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Со дечко ми сум веќе 6ипол месеци заедно, имам 17години а он 16.
    И двајцата сме невини, но во последно вфеме
    се ближиме накај секс, ме има два пати
    прашано дали сакам и го имам одбиено. Но јас
    чувстувавм дека сум спремна,
    ама имам едно двоумење.
    Не би сакала да мисли дека сум лесна, и незнам,
    едноставно немам претстава колку би требало да се чека?
    Дали мислите дека ми е рано или не?
    Ве молам за совет. Фала :)
     
  17. Leika

    Leika Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    49

    скоро 7 месеци не е мал период, денес машките не чекаат ни 6 дена камоли 6 месеци, со оглед на тоа дека почнуваат со односи уште на 13 години (нели гледано 21 век сме и во денешни услови) и тоа е во ред, меѓутоа јас би те советувала бидејки сум доста постара од тебе, само едно, ако мислиш дека со тој дечко можете да бидете барем уште година две (колку што можеш лично да процениш) мислам дека е во ред, ти зборувам дали ви е прилично сериозна врската, баш од аспект што лесно е секој да ти биде прв и во било кое време, али да си знаеш, додека немаш пракса во оваа област, поготово девојките не чуств уваат нешто посебно па и 5-6 може и повеќе месеци во сексот, секако додека не се простудирате не се усогласите,и додека не откриеш што ти е убаво и слично ... ако сметаш дека си во сериозна врска доволно сериозна за ваши години, според се до сеа мислиш дека би опстанале барем ушште неколку години (живи, здрави) направи го тоа, али убаво размисли, зашто потоа е многу тешко ако ти кидне оваа работа, затоа седни разговарај, и ако е се во ред направете го тоа во убава атмосфера (ако се почуствуваш незгодно или сакаш да прекинеш направи го тоа ) бидејки оваа работа ке си ја паметиш засекогаш, ако е се во ред заедно откривајте ги благодетите на оваа работа ... среќно :) :lol:
     
  18. Leika

    Leika Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    49
    и уште нешто, вистинско време нема, постои само вистински човек ... ти си мала, но набрзо си и полнолетна, вакви работи немаат совет, следи ја интуицијата затоа што ти си мала меѓутоа и не премала, некои работи како оваа се паметат вечно, цел живот ке имаш односи, затоа не се брзај, а ако тој е ок иако е мал, во неговите очни нема никогаш да бидеш лесна девојка, крај краева, ти треба да станеш и секое сабајле да се погледнеш во огледало, во краен случај, колку што можеш биди по реална, и змамисли си ја ситуацијата, (некои ги боли, некои не поднесуваат па го прават тоа со денови ... ) ти кажувам дека подол период нема да почустуваш ништо, треба пракса и искуство за да сфатиш што е секс, ако е во ред и се осеќаш пријатно тогаш напред, ако се од ова макар и најмал дел не ти се поклопува со замисленото не го прави тоа ... крај краева тоа е твој живот и ти си го обликуваш меѓутоа добро размисли , замисли...бидејки ти треба да живееш со тоа, ако сфатиш дека не е во ред остај го тоа за подоцна или за некој друг .. :)
     
  19. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    ти 17 тој 16?според мене почекајте рано е.
     
  20. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Според мене ако сте чекале толку,сепак можете да почекате уште малце да видите како ќе ви се одвива врската,сепак сеуште ви е рано за вашите години според мене сега највеќе ви работат хормоните, што е и природно и имате потреба да го искусите тоа што не го знаете, но почекајте уште малце време, видете како ќе се одвиваат работите,па решете се на тој чекор.